naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2015 metų Europos kiokušin karatė jaunimo (iki 22 metų) čempionato merginų varžybos Lenkijoje baigėsi Lietuvos atstovių triumfu. Lietuvaitės komandinėje įskaitoje užėmė pirmąją vietą.

2015 metų Europos kiokušin karatė jaunimo (iki 22 metų) čempionato merginų varžybos Lenkijoje baigėsi Lietuvos atstovių triumfu. Lietuvaitės komandinėje įskaitoje užėmė pirmąją vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Čempionėmis tapo dvi vilnietės seserys Magdalena ir Brigita Gustaitytė. 19-metė Magdalena triumfavo svorio kategorijoje iki 65 kg, o 21 metų Brigita - virš 65 kg.

REKLAMA

Be jų, Europos jaunimo čempionate sidabro medalius iškovojo Justina Šišaitė (iki 55 kg), Rūta Dobilaitė (iki 65 kg), Karolina Darčianova (virš 65 kg) ir Sandra Kringelytė (kata), o bronzos apdovanojimai atiteko Evelinai Bidžanovai ir Skaistei Venckutei (abi - iki 60 kg).

Seserys Gustaitytės kiokušin karatė treniruotes lanko sostinės klube „Budora“, jas treniruoja vienas geriausių visų laikų Lietuvos atletų Donatas Imbras.

REKLAMA

„Manęs jų pergalės nenustebino, - teigė buvęs absoliučios svorio kategorijos pasaulio vicečempionas. - Seserys jau 8-9 metus rimtai treniruojasi po keletą kartų per dieną, tad buvo tik laiko klausimas, kada jos iššaus? Pagaliau tai įvyko. Vis dėlto treneris ir sportininkai gali būti visiškai patenkinti tik tada, kai tampa pasaulio čempionais ir laimi visas kovas anksčiau laiko. Tad tobulėti dar reikia labai daug, klaidas pradėjome analizuodami dar grįždami iš Lenkijos.“

REKLAMA
REKLAMA

B. Gustaitytė šiemet jau spėjo pasižymėti kiokušin karatė pasaulyje, kai Karatė pasaulio sąjungos (KWU) surengtame planetos čempionate pagal svorio kategorijas užėmė antrąją vietą (daugumos ekspertų nuomone, finale pralaimėjo tik dėl teisėjų neobjektyvumo).

„Tikrai galima sakyti, kad šie metai yra sėkmingiausi mano karjeroje. Ir varžybos vis įdomesnės, ir sekasi vis geriau“, - sakė iš Lenkijos sugrįžusi Europos čempionė.

REKLAMA

Pasak vilnietės, varžybos nebuvo itin sunkios, tačiau viena pergalė nudžiugino ypatingai.

„Turiu vieną, galima sakyti, amžiną varžovę – Ukrainos absoliučios svorio kategorijos čempionę Svitlaną Logno. Su ja buvau susitikusi keletą kartų ir po ilgų pratęsimų vis pralaimėdavau. Šį kartą taip pat buvo vienas pratęsimas, tačiau laimėjau aš“, - džiaugėsi B. Gustaitytė.

REKLAMA

Vyresnioji sesuo teigė, kad Magdalenai šiame čempionate teko vargti gerokai daugiau, tačiau pati jaunesnioji Gustaitytė tvirtino, kad čempione tapo gana tvirtai.

„Buvo minčių dar prieš čempionatą, kad galiu iškovoti pirmąją vietą, nes buvo įdėta daug darbo į pasirengimą, - sakė M. Gustaitytė. - Tik atvykus į varžybas, pamačius savo kategorijoje 14 varžovių, truputį išsigandau, bet po pirmos kovos viskas stojo į savo vietas. Iš viso turėjau 4 kovas, tris laimėjau jau po pirmojo kėlinio, tik vienoje - su bulgare Ivanka Deleva - prireikė visų trijų. Ši kova prilygo finalui.“

REKLAMA
REKLAMA

Įdomu, kad į kiokušin karatė pirmoji pasuko ne Brigita, o jaunesnioji sesuo. Būtent ji į šią sporto šaką priviliojo vyresniąją seserį.

„Kalbindavau Brigitą išbandyti karatė, ji pabandė porą treniruočių ir „užsikabino“, - prisiminė Magdalena.

Pasak D. Imbro seserys yra visiškai skirtingos asmenybės.

„Daug pasako vien tai, kad viena studijuoja psichologiją, o kita mokosi dailės akademijoje, - šypsojosi treneris. - Jų treniruočių metodika yra visiškai skirtinga, vienai prieš varžybas reikia pridėti aktyvumo, kad neapsnūstų, o dėl kitos reikia rūpintis, kad iš anksto neperdegtų. Abi turi ir pliusų, ir minusų, reikia žinoti kur ir kaip kurią nukreipti. Tačiau yra ir vienas svarbus bendras jų bruožas - abi labai rimtai ir atsakingai žiūri į tai, kuo užsiima ir ką daro.“

REKLAMA

Seserys kovoja skirtingose svorio kategorijose, tačiau pilno kontakto karatė pasaulyje vyksta ir čempionatai be svorio apribojimų. Todėl visai įmanoma, kad vieną dieną Gustaitytėms gali tekti stoti vienai prieš kitą. Apie tokią situaciją seserys yra kalbėjusios tarpusavyje ir abi labai norėtų to išvengti.

„Jau per treniruotes nebūna malonu kovoti su sese, - pripažino M. Gustaitytė. - Varžybose siekiame įrodyti pranašumą prieš kitas sportininkes, o ne prieš savo šeimos narius. Tikrai nesinorėtų kovoti tarpusavyje.“

REKLAMA

Kol kas seseris vienija ne tik viena sporto šaka, Europos jaunimo čempionių titulai, rimtas požiūris į treniruotes, bet ir ta pati svajonė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų