REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eurolygos ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių Kauno „Žalgiris“ susitiks su Šarūno Jasikevičiaus treniruojama ir Roko Jokubaičio atstovaujama Barselonos „Barcelona“ ekipa.

Eurolygos ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių Kauno „Žalgiris“ susitiks su Šarūno Jasikevičiaus treniruojama ir Roko Jokubaičio atstovaujama Barselonos „Barcelona“ ekipa.

REKLAMA

22 metų gynėjas Kauno ekipoje žaidė iki 2021 metų, o dabar jau antrus metus vilki katalonų klubo marškinėliais. Prieš laukiančias rungtynes su Kauno klubu R.Jokubaitis pabrėžė, kad dėmesio šiai serijai bus ypatingai daug.

„Laukia įdomi serija ne tik mums žaidėjams, bet ir sirgaliams bei visai Lietuvai. Susitinka dvi lietuviškiausios komandos. Yra jaudulio, bet natūralu, kadangi tai yra atkrintamosios. Nekantraujame pradėti“, – kalbėjo lietuvis.

– Ar jaučiate skirtumą tarp šių ir praėjusių metų atkrintamųjų?

– Jausmas panašus. Vėl turime namų pranašumą, tad situacija panaši. Šiemet jau aiškiau, ko tikėtis. Natūralu, kad jaudulio yra daug, bet daugiau ir aiškumo.

REKLAMA
REKLAMA

– Kaip vyksta pasirengimas?

– Turėjome traumų, bet dabar viskas tvarkoje. Ispanijos lygos rungtynėse bandome integruoti daugiau jaunimo, kada pagrindiniai žaidėjai daugiau pailsėtų. Turėjome tris mačus Ispanijos lygoje, tai viskas pasidėliojo gana neblogai. Turime prikaupę daug jėgų ir pradėjome ruoštis „Žalgiriui“. Rutina vyksta panašiai kaip ir viso sezono metu. Didelis dėmesys šioms rungtynėms.

REKLAMA

– Kaip keitėsi „Žalgiris“ sezono metu?

– „Žalgiris“ yra kovingiausia komanda visoje Eurolygoje. Jie taip įveikė ir mus, ir daug grandų. Traumos šiek tiek keitė žaidimą. Kovo mėnesį, kai žaidėme namie buvo daug pasikeitimų rotacijoje. Tai buvo skirtingi mačai. Atkrintamosios jau vėl bus dar kitokios. Tiek mes, tiek „Žalgiris“ bandysime nustebinti. Reikia pamiršti, kas buvo, nes dabar bus nauja istorija.

– „Barcelona“ turėjo sunkias ketvirtfinalių serijas anksčiau. Akcentuojama tai prieš šią seriją?

REKLAMA
REKLAMA

– Praėjusius du sezonus viskas gerai sekėsi iki atkrintamųjų ir tada prasidėdavo bangavimai. Apie tai nekalbame, bet žinome, kad šiemet turime padaryti darbą užtikrinčiau. Turime dvejų metų pamoką ir turime to išvengti. Mūsų komandoje yra daug patyrusių žaidėjų ir visi tai viduje turime patys suprasti, ką turime padaryti geriau. 

– Ar jaučiate, kad artėjate prie geriausios sportinės formos? Ar sveikatos problemos tam trukdo?

– Tai yra kitoks sezonas. Situacija turnyrinėje lentelėje taip pat buvo maksimaliai įtempta. Sezono eigoje buvo pabangavimų. Galėjome įšokti į pirmą vietą, bet pralaimėdavome antros turnyrinės lentelės pusės komandoms. Pernai to nebuvo reguliariajame sezone. Paleidome daug šansų, bet galbūt tokie pralaimėjimai mus sustiprino. Visos komandos dabar turėtų būti geriausios sportinės formos. Manau, kad į tai įeiname. Pamatysime poryt. Po pirmų rungtynių galėsime pasakyti daugiau. Šį sezoną tie pralaimėjimai mus sustiprino viduje ir tai gali išeiti į naudą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Praleidote rungtynes su Madrido „Real“. Kokia jūsų paties būklė?

– Buvau truputį susirgęs. Turėjau temperatūros, tad kelias dienas pagulėjau, paprakaitavau. Po ligos sunkiau įsivažiuoti. Sugrįžau, turėjau treniruotę ir tada jau rungtynės. Jų metu turėjau įsivažiuoti, bet dabar jaučiuosi gerai.

– Kokia buvo emocija, sužinojus, kad teks žaisti su „Žalgiriu“?

– Įdomus jausmas. Pakalbėdavome su draugais, paskaičiuodavome, kokia situacija. Varžovų nesirinkome, nes dažniausiai tada nudegi. Svarbu, kad ir mes, ir „Žalgiris“ yra atkrintamosiose. Dėl to smagu. Po rungtynių su „Valencia“ puolėme žiūrėti mačo Miunchene, kaip viskas vyksta ten. Džiugu dėl sirgalių, dėl Maksvyčio. Vėliau prasidėjo mintys apie atkrintamąsias, bet varžovų nepasirinksi.

REKLAMA

 – Abu pastaruosius kartus Kaune „Žalgiriui“ pralaimėjote. Ar tikrai žaidimas Kaune yra tiek sudėtingesnis nei namie?

– Du sezonus iš eilės pralaimėjome Kaune, bet laimėjome namie. „Žalgirio“ ir „Partizan“ arenose yra sudėtingiausia žaisti. Namų komandai žaisti prie tokių sirgalių yra didelė motyvacija. Jie gali nugalėti bet ką. Man asmeniškai malonu žaisti Kaune ir yra jaudulys. Žinau, kas mūsų laukia. Visi tai supranta, ne tik aš. Arena turi kažką ypatingo ir sirgaliai daro kažką ypatingo.

REKLAMA

– Su K.Maksvyčiu susidūrėte dar rudenį Lietuvos rinktinėje. Kuo šis treneris išskirtinis?

– Vien geri atsiliepimai. Puikiai su juo sutarėme. Jis labai pasitiki žaidėjais, palieka vietos improvizacijai. Tai labai geras mišinys tarp laisvės ir disciplinos. Jo ryšys su žaidėjais yra superinis. Jie yra kaip šeima ir treneris supranta žaidėjus. Manau, kiekvienam žaidėjui būtų malonu pas tokį treneri rungtyniauti.

– Ar teko kalbėtis su kažkuo iš žalgiriečių apie laukiančią akistatą?

– Su Lukošiūnu, bet nedaug. Dabar prieš atkrintamąsias nėra daug bendravimo. Per atkrintamąsias tokie dalykai turi nueiti į šalį ir reikia susikoncentruoti į seriją. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kokie įspūdžiai iš K.Jakučionio debiuto? Galbūt su kažkuo galima jį palyginti?

– Su Kasparu dar teko treniruotis nedaug. Dabar jį kviečia į treniruotes, gavo ir šansą rungtynėse. Jaučiasi jo pasitikėjimas savo jėgomis, o visa komanda jaunimą labai palaiko. Jauniems žaidėjams tai yra svarbu. Jeigu viskas dėliosis taip ir toliau ir žingsnis po žingsnio jis tikrai gali įsitvirtinti. Tai labai paprastas vaikinas, priimantis ir kritiką.

– Ar N.Mirotičius yra žmogus komandoje, kuris daugiausiai užsiima su jaunais žaidėjais?

– Gali būti. Mirotičius, man atvykus, pasakė, kad lietuviai geri žmonės. Kasparas, įėjęs į aikštę iškart sužaidė derinį, kurio norėjo ir Jasikevičius. Pats Jakučionis sugalvojo žaisti taip, kaip norėjo ir treneris. Tai pasako, kad yra drąsus žaidėjas. Taip ir reikia užsitarnauti pasitikėjimą.

REKLAMA

– Kaip vertinate tai, kad „Žalgirio“ sirgalių skaičius Barselonoje bus ribojamas?

– Girdėjau apie šią situaciją, bet sunku kažką pakomentuoti. Mūsų arena Eurolygos mastais yra nelabai. Kai palyginame su „Žalgirio“. 800 sirgalių jau galėtų užgožti mūsų areną. Todėl yra tik 140 bilietų ir juos išpirko per kelias minutes. Toks yra įstatymas ir sunku kažką dėl to pasakyti. Kai žaidėme reguliaraus sezono rungtynes su „Žalgiriu“ namie buvo smagu. Buvo mišinys tarp abiejų klubų sirgalių, bet tuomet rungtynių kaina nebuvo tokia didelė. \

REKLAMA

– Kaip į šią seriją reaguoja Š.Jasikevičius?

– Kažkokių emocijų dar nemačiau. Viduje tikrai kažkas yra. Per interviu jis sakė, kad „Žalgiris“ jam yra numeris vienas, bet dabar teks žaisti seriją. Reikės mesti sentimentus į šalį, nes tiek mūsų, tiek „Žalgirio“ tikslas yra nugalėti.

– Ar sekėte NKL finalo ketvertą bei gal pasveikinai jaunuosius žalgiriečius?

– Pavyko pažiūrėti Mažeikių rungtynes su Marijampoles klubu. Žalgiriečių pusfinalio nemažiau. Kai sužinojau, kad ir Mažeikiai ir dubleriai yra finale – nebeliko už ką sirgti. Pamenu, kai mes su dubleriais patekome į finalą jau jautėmės lyg nugalėję. Mažeikiai, patekdami į finalą, gavo bilietą į LKL. Labai smagu dėl dublerių ir didžiausi nuopelnai treneriui Pliaugai. Pamenu, kai vaikystėje būdavau prie Mažeikių ekipos sirgalių, tad užklupo sentimentai. Tikiuosi, kad jie įsitvirtins LKL ir pasistatys areną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kaip manote, kas iš „Žalgirio“ dublerių turi daugiausiai perspektyvos patekti į pagrindinę komandą?

– Visi suprantame, kad yra Krivas. NKL jis dominavo, LKL taip pat nepasimestų, o Eurolygoje jau ateity galėtų įsitvirtinti bei būti naudingas komandai. Galbūt po 1–2 metų jau matau jį žaidžiantį Eurolygoje. Lelevičius taip yra aukšto lygio „scoreris“. Gavo šansų jau ir pagrindinėje komandoje ir tikrai gali įsitvirtinti. Dėl jų abejoju nėra. Taip pat patinka Kublickas. Stebiu jo žaidimą gana seniai. Tai šaltų nervų įžaidėjas, suvaldantis komandą. Norėtųsi, kad ir jis gautų šansą.

REKLAMA

– Ar juntamas papildomas spaudimas iš aplinkos prieš šią seriją?

– Nelabai seku ispanišką spaudą. Norisi nuo to atsiriboti. Spaudimas turi būti, kadangi ateiname su namų aikštės pranašumu. Kartais paprasčiau, kai neturi ko prarasti. Stengiamės nežiūrėti per daug į išorinius dalykus. Spaudimas reikalingas, bet mes dirbame savo darbą ir turime atsiriboti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų