Vokietijoje sekmadienį baigėsi PDC pasaulio smiginio taurės turnyras, kuriame nugalėtojų titulą susigrąžino škotai. Jie finale 3:1 nugalėjo netikėtai toli nukeliavusią Austrijos rinktinę.

Austrai finalo pradžioje netgi pirmavo po Mensuro Suljovičiaus (PDC-27) pergalės 4:1 prieš Johną Hendersoną (PDC-46). Tuomet škotus gelbėti ėmėsi rinktinės lyderis Peteris Wrightas (PDC-2).

Jis 4:1 įveikė Rowby-Johną Rodriguezą (PDC-90), vėliau škotai 4:3 išvargo pergalę dvejetų mače, o lemiamą tašką pridėjo P.Wrightas, 4:3 pranokęs M.Suljovičių.

Finale vienintelis P.Wrightas trimis strėlytėmis viršydavo 90 tšk. vidurkį. Jis netgi buvo netoli 100 tšk. vidurkio: mače su R-J.Rodriguezu škotas rinko po 98,09 tšk., o mače su M.Suljovičiumi – po 98,77 tšk.

Austrai pakeliui į finalą patiesė tris skirstytas rinktines: Belgiją, Šiaurės Airiją ir Angliją. Škotai ketvirtfinalyje nugalėjo Nyderlandų rinktinę su Michaelu van Gerwenu, o pusfinalyje nukarūnavo praėjusių metų čempionus velsiečius.

Škotijos rinktinė antrą kartą istorijoje iškovojo pasaulio taurę. Pirmą sykį jie tai padarė 2019 m., kai rinktinei atstovavo P.Wrightas ir Gary Andersonas.

Lietuvos rinktinė (Darius Labanauskas ir Mindaugas Barauskas) nukeliavo iki aštuntfinalio, kuriame tik po atkaklios kovos pralaimėjo Velsui.

Bendrą turnyro prizų fondą sudarė 350 tūkst. svarų sterlingų (407,93 tūkst. eurų), o nugalėtojams atiteko 70 tūkst. svarų sterlingų (81,59 tūkst. eurų).