Segede (Vengrija) trečiadienį prasidėjo Tokijo olimpinių žaidynių Europos žemyno baidarių ir kanojų irklavimo atrankos varžybos.

Didžiausia Lietuvos viltis Arturas Seja startavo labai užtikrintai. Lietuvis laimėjo vyrų vienviečių baidarių 200 m rungties pirmąjį atrankos plaukimą (34.95 sek.), artimiausią varžovą aplenkė net 0.36 sek. ir vienintelis iš šio plaukimo dalyvių pateko tiesiai į A finalą, išvengdamas pusfinalio. Vienviečių baidarių 200 m distancijoje bus išdalinti du olimpiniai kelialapiai.

Vyrų dviviečių baidarių 1000 m rungties antrajame atrankos plaukime Ričardas Nekriošius su Andrejumi Olijniku finišavo antri (3:21.59) bei užtikrintai pateko į finalą. Lietuvius aplenkė tik bulgarai Radoslavas Stefanovas bei Veselinas Valčovas (3:21.47). Dviviečių baidarių 1000 m distancijoje olimpinis kelialapis atiteks tik atrankos varžybų nugalėtojams.

Puikiai vyrų vienviečių kanojų 1000 m rungties pusfinalio plaukime pasirodė Vadimas Korobovas. Jis finišavo pirmas (4:01.67 min.) ir kartu su slovaku Matejumi Rusnaku (4:02.49) bei rumunu Constantinu Diba (4:03.66) pateko į finalą, kur bus kovojama dėl 2 kelialapių į Tokiją.

Moterų vienviečių kanojų 200 m rungties pusfinalyje Gabrielė Čerepokaitė finišavo 5-a (51.12 sek.). Į finalą pateko 3 sportininkės, o lietuvė savo pasirodymą baigė.

Ieva Vaitiekūnaitė moterų vienviečių baidarių 200 m rungties pirmajame atrankos plaukime buvo 6-a (44.05). Pusfinalį ji baigė 7-a (46.15) ir plauks B finale.

Vyrų dviviečių kanojų 1000 m rungties antrajame atrankos plaukime V.Korobovas ir Henrikas Žustautas finišavo ketvirti (4:03.25), o pusfinalyje užėmė antrą vietą (4:07.33) ir pateko į finalą.