Romoje (Italija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate 50 m ilgio baseine pirmadienį 5-ą vietą iškovojo Danas Rapšys, plaukęs 200 m laisvuoju stiliumi.

Lietuvis po pirmųjų 50 m plaukė 4-as, įpusėjus distancijai krito į 6-ą vietą, bet galingai nuplaukė trečią distancijos ketvirtadalį, susigrąžino 4-ą vietą ir buvo vos per 0.04 sek. nuo trečios pozicijos. Deja, šį kartą, skirtingai nei pusfinalyje, D. Rapšys paskutinių 50 m taip galingai nenuplaukė, prarado vieną poziciją ir finišavo 5-as per 1 min. 46.48 sek. Jam 0.05 sek. pritrūko iki asmeninio sezono rekordo.

„Sakoma, kad penkta vieta Europos čempionate reikia džiaugtis. Tikriausiai. Tačiau rezultatas, kuriuo pasiekiau tą penktą vietą, yra ne tas, dėl kurio dirbu ir kuriam rengiausi per treniruočių stovyklas. Nenoriu slėptis už traumų – jos yra tik menki dalykai. Dabar noriu suprasti viską plačiau, apmąstyti ir eiti į priekį. Dėkoju už palaikymą!“, – po finalo rašė D. Rapšys

Šiame sezone D.Rapšys yra plaukęs per 1 min. 46.43 sek., o jam priklausantis šalies vyrų rekordas šioje rungtyje yra 1 min. 44.38 sek. D. Rapšys šioje rungtyje ilgame baseine 2018 m. iškovojo Europos čempionato sidabrą, o pernai Senojo žemyno pirmenybėse liko 4-as. Palyginimui, praėjusių metų čempionato finale D. Rapšys plaukė per 1 min. 45.72 sek. Tokio laiko šiemet būtų užtekę bronzai.

D. Rapšys Romoje dar mėgins kovoti dėl medalio 400 m plaukime laisvuoju stiliumi. Pernai būtent šioje rungtyje lietuvis iškovojo Europos čempionato bronzą, o šiemet dėl rusų diskvalifikacijos nebus tuometinio čempiono, tad lietuvio šansai tik didėja.