49
Rungtynių akimirkos (nuotr. Fotodiena.lt)

Šarūno Jasikevičiaus sugrįžimas į Kauną pažymėtas šeštu iš eilės „Žalgirio“ (5-7) pralaimėjimu Eurolygoje.

49

Žalgiriečiai užklimpo geriausioje lygos gynyboje ir namie nusileido „Barcelona“ (9-2) ekipai 62:73 (14:17, 19:22, 15:16, 14:18).

Tai antros nerezultatyviausios „Žalgirio“ rungtynės šiame sezone. Lietuvos čempionai šiose rungtynėse nė karto nepirmavo ir nelaimėjo nė vieno kėlinio.

Abi komandos labai dažnai klydo – „Barcelona“ kamuolį prarado 24, „Žalgiris“ 19 kartų.

„Barcelona“ visiškai „išjungė“ „Žalgirio“ lyderį Marių Grigonį – iki tol po 15,3 taško rinkęs gynėjas šį vakarą pelnė tik 5 (2/3 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.).

Kauniečius į priekį tempė beveik ketvirtadalį taškų surinkęs Rokas Jokubaitis, pelnęs 15 taškų (7/11 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.) ir surinkęs 15 naudingumo balų. Abu šie skaičiai – gynėjo karjeros rekordai Eurolygoje.

Š. Jasikevičiaus treniruojami katalonai kiek atitrūko trečio kėlinio pradžioje. Svečiai jį pradėjo penkiais taškais be atsako ir pirmą kartą atitrūko dviženkliu skirtumu, bet daugiausiai Roko Jokubaičio pastangų dėka skirtumą pavyko sumažinti iki 7.

„Žalgiris“ per pirmus tris kėlinius prametė visus 12 tritaškių – šią juodą atkarpą ketvirto kėlinio pradžioje nutraukę Nigelis Hayesas ir Thomas Walkupas priartino „Žalgirį“ iki 54:57.

Kauniečiai galėjo skirtumą sumažinti iki minimumo, bet R. Jokubaitis greitoje atakoje neįdėjo, o „Žalgiris“ gavo Kyle’o Kuričiaus tritaškį. Netrukus dar po vieną pridėjo Alexas Abrinesas ir Adamas Hanga, o „Barcelona“ nepavejamai nurūko į priekį.

Rungtynes „Žalgiris“ baigė pataikęs vos 2/18 tritaškių.

Tai buvo pirmos Š. Jasikevičiaus rungtynės prieš „Žalgirį“, kaip varžovų komandos treneriui.

Kitą penktadienį „Žalgiris“ keliaus į Atėnus, kur susitiks su „Panathinaikos“ (4-7).

„Žalgiris“: R. Jokubaitis 15, N. Hayesas ir J. Lauvergne po 10, A. Rubitas 6, Th. Walkupas, L. Lekavičius ir M. Grigonis po 5,  A. Milaknis, M. Gebenas ir S. Vasturia po 2, P. Jankūnas 0.

„Barcelona“: B. Daviesas 16, K. Kuričius 15, N. Mirotičius 9.