Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ nukarūnuota. Ketvirtosiose Ispanijos krepšinio čempionato finalo serijos rungtynėse katalonai svečiuose 74:81 (10:13, 23:21, 23:23, 18:24) nusileido principiniam varžovui Madrido „Real“ ir pralaimėjo seriją 1:3 bei neapgynė šalies čempionų titulo.

„Real“ pastarąjį kartą šalies čempionais buvo tapę 2019 metais.

Katalonai buksuodami pradėjo pirmąjį kėlinį ir neišvengė klaidų. Nerezultatyviai vykusį kėlinį Šaro auklėtiniai pralaimėjo 8:11.

Antrąjį kelinį Madrido ekipa pradėjo spurtu 7:0, bet tada „Barcelona“ atsibudo ir ėmė varžovams kvėpuoti į nugarą. Po  tritaškio svečiai priartėjo iki 30:34. Galiausiai iki kėlinio pabaigos katalonams pavyko priartėti minimaliai (33:34).

Po pertraukos „Real“ pabandė pabėgti. Po Sergio Lullo metimų šeimininkai pirmavo 55:48, tačiau Šaro auklėtiniai vėl netrukus priartėjo minimaliai, o galiausiai rezultatą ir persvėrė savo naudai (56:55).

Nuo tada aikštėje užvirė arši kova taškas į tašką, kuri tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje. Pirmavo tai vieni, tai kiti. Sužaidus tris minutes katalonai buvo priekyje, bet po atkarpos 8:2 jau „Real“ vėl pirmavo 63:58.

Užsivedę Madrido krepšininkai nesirengė sustoti. Po G. Deckas pridėjo baudų metimus, F. Causeras pataikė dvitaškį ir „Real“ likus kiek mažiau nei keturioms minutėms priekyje buvo jau 68:61.

Šaro vadovaujama komanda vis dar bandė artėti, bet į jų bandymus sėkmingomis atakomis atsakė ir „Real“. Po F. Causeuro tolimo metimo šeimininkai likus vos daugiau nei minutei pirmavo 79:70.

Per likusį laiką „Barcelona“ dar bandė sukurti stebuklą, tačiau varžovai sėkmingai atsilaikė ir triumfavo rungtynėse bei galutinai laimėjo finalo seriją.

R.Jokubaitis per 16 minučių pelnė 5 taškus (1/6 dvitaškių, 1/2 tritaškių), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė bei surinko neigiamą naudingumo.

Katalonams 14 taškų įmetė lyderis Nikola Mirotičius, 13 pridėjo Dante Exumas (3/4 trit.), 12 pelnė Nickas Calathesas (9 atk. kam.).

Madrido ekipoje ryškiausiai žibėjo Walteris Tavaresas su 25 taškais (9/11 dvit., 7/7 baud., 13 atk. kam., 41 n. b.). Jis tapo ir finalo serijos MVP.

F. Causeuras įmetė 17 taškų, Sergio Llullas pridėjo 9.

„Real“ Ispanijos čempionate triumfavo 35 kartą. Katalonai šį trofėjų į viršų kėlė 19 kartų.

„Real“: Walteris Tavaresas 25 (13 atk. kam., 9/11 dvitaškių, 41 naud. bal.), Fabienas Causeur 17, Sergio Llullas 9, Vincentas Poirier, Gabrielis Deckas (5 atk. kam.) ir Adamas Hanga (8 atk. kam.) po 7.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 14, Dante Exumas 13 (5 atk. kam., 3/4 tritaškių), Nickas Calathesas 12 (9 atk. kam.), Rolandas Šmitas 9.