REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiandien tęsia draugiškų rungtynių maratoną. Šiandien mūsiškių laukia sunkiausias iššūkis iš visų – Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė, kurioje yra NBA žaidėjų ir Eurolygoje žibančių atletų.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiandien tęsia draugiškų rungtynių maratoną. Šiandien mūsiškių laukia sunkiausias iššūkis iš visų – Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė, kurioje yra NBA žaidėjų ir Eurolygoje žibančių atletų.

REKLAMA

Jau po antrųjų rungtynių su suomiais Jonas Valančiūnas sakė, kad Lietuvos mūrams reikia dar rimtesnio išbandymo.

„Reikia tokio iššūkio. Tai mums bus puikus testas pamatyti, kur esame. Su visa pagarba kitiems varžovams, bet norime žengti žingsnį į priekį. Svarbu kiekvienas varžovas, bet galvojame apie save“, – laukdamas mūšio su ispanais kalbėjo J. Valančiūnas.

„Man bus labai įdomu pamatyti, kokią du prieš du gynybą rinksis lietuviai ir kaip D. Sabonis ir J. Valančiūnas susigins du prieš du situacijose, – įdomiausią šio vakaro akcentą išskyrė praėjusiame sezone Vilniaus „Perlo–Energijoje“ dirbęs krepšinio treneris Ignas Pagalys. – Labai tikėtina, kad su Domantu keisis – bus įdomu pažiūrėti, kaip lietuvis pranašumo situacijose perimetre sugeba ginti varžovų gynėjus.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrai – aukštesnio kalibro varžovas, labai gerai žaidžiantis du prieš du situacijose. Bus labai įdomu, ar D. Sabonis spės išbėgioti closeout‘us (artimesnė gynyba, – aut. past) prieš Juaną Hernangomezą. Be to, bus įdomu pamatyti, kas nugalės – ar D. Sabonio žaidimas nugara į krepšį, ar J. Hernangomezo žaidimas perimetre.“

REKLAMA

Per pirmuosius du šios vasaros mačus kartu – JV ir Domantas Sabonis atrodė pakankamai gerai. Kamuolys judėjo be didesnių trikdžių, rinktinės kapitonas tikrino lankų tvirtumą kas antrą ataką, o D. Sabonis su kamuoliu savo rankose pasileisdavo į greitas atakas, kurias užbaigdavo taškais, arba rezultatyviais perdavimais.

Per pirmuosius du mačus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitonas J. Valančiūnas per 16 žaidimo minučių rinko po 13 taškų, 8 atšokusius kamuolius ir fiksuodavo 19 naudingumo balų vidurkį.

REKLAMA
REKLAMA

Sakramento „Kings“ ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės puolėjas D. Sabonis nuo JV neatsiliko – 10 taškų, 7,5 sugriebto kamuolio, 3,5 rezultatyvaus perdavimo ir 19,5 naudingumo balų vidurkis.

Negana pergalingų mačų ir gražios statistikos – viskas perėjo į aikštelę. Kai du NBA galiūnai buvo aikštelėje, mūsiškiai atrodė labai gerai, o to priežastis – mažesnė trintis tarp NBA puolėjų.

„Manau, kad kol kas šįkart J. Valančiūno ir D. Sabonio tandemas yra geresnis nei anksčiau, kuris buvo ankstesniuose čempionatuose, kur tarp jų jautėsi šiokia tokia trintis. Manau, kad laikas daro savo ir Domantas su Jonu priprato prie žaidimo vienas su kitu, vienas kitą geriau jaučia, moka pasidalinti lyderio rolę, ko galbūt anksčiau nematydavome. Negana to, pats Domantas subrendo kaip žaidėjas – jis yra gerokai geresnis, nei buvo prieš trejus, ketverius metus“, – apibūdino dabartinį NBA bokštų tandemą krepšinio treneris Ignas Pagalys. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dabar vaizdas yra žymiai geresnis ir gražiai žiūrisi, kai Domantas žaidžia perimetre. Aišku, tada atsiranda klaustukas dėl metimo, bet iš esmės, atrodo, Domas perimetre turi daugiau pasitikėjimo.

Taip pat mūsų aukštaūgiai labai gerai žaidžia high low (kai vienas aukštaūgis stovi ant baudos metimų linijos, o kitas arčiau krepšio, dažniausiai ant ūselio – aut. past) situacijas. Be to, mano minėtą ir įvardintą situaciją treneriai labai gerai išnaudoja. Tose situacijos ir dviejų didelių žmonių išsidėstymas šioje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje vis tiek turėtų būti pagrindinis akcentas, kadangi mūsų NBA centrų stiprybė yra žaidimas po krepšiu“, – mintimis dalijosi krepšinio treneris.

REKLAMA

Jau per pirmus du mačus Lietuvos krepšinio sirgaliai galėjo pamatyti, kad D. Sabonis aikštelėje jaučiasi kur kas užtikrinčiau.

Vienas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės lyderių ne kartą skuodė į greitą ataką pats turėdamas kamuolį savo rankose, ne kartą atsidurdavo greitos kontratakos smaigalyje, kai progą sukurdavo jam kiti, o ir galop pats krepšininkas gerai nusimesdavo kamuolius iš sudėtingų situacijų.

„Kur galima dar išnaudoti D. Sabonį – jis yra labai geras žaidėjas perduodamas kamuolį kitiems, jis labai gerai mato aikštelę. Jis yra kaip ir jo tėtis. D. Sabonį galima būtų statyti į point-forward (kai puolėjas atlieka kai kurias įžaidėjo funkcijas – aut. past.) poziciją, – papildomas opcijas puolime dėstė U17 vaikinų rinktinės treneris I. Pagalys. – Ypač kai yra atliekami atitinkami taktiniai veiksmai – užtvaros be kamuolio. Jis labai gerai gali skirstyti kamuolius, ką ir matėme draugiškų rungtynių cikle. Mums reikėtų D. Sabonį daugiau išnaudoti minėtoje pozicijoje, kuris puikiai gali diriguoti žaidimui ir būti su kamuoliu bei dalinti rezultatyvius perdavimus.“

REKLAMA

D. Sabonio partneris J. Valančiūnas rungtynėse su suomiais gynyboje atrodė pakankamai neblogai. Vienintelė situacija, kuri turėjo nepatikti Kaziui Maksvyčiui, gynyba du prieš du situacijose.

Negana to, JV ir toliau pratinosi prie naujų pareigų – būvimo komandos kapitonu.

„Aš manau, kad jis su kapitono raiščiu jis įgauna prasmės ir suvokimo, kad komanda yra svarbiausia, – aiškino JV kapitono raiščio svarbą I. Pagalys. – Ypač dabar, kai Jonas yra komandos kapitonas, jis supranta, kad Domantas taip pat yra labai stiprus ir geras aukštaūgis bei ne tik jis gali dominuoti krepšinio aikštelėje. Dar atsirado ir Ignas Brazdeikis, ir Rokas Jokubaitis, kuris užaugo iki rinktinės lygio, Marius Grigonis elitinis gynėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Negana to, būtų gerai, kad Jonas norėtų ir dar daugiau gintis. Nesakau, kad jis nenori visiškai gintis, bet jei geriau gintųsi žaisdamas du prieš du – mes galime kovoti apie finalinį ketvertą ir dar daugiau.“

Visgi nepaisant geros NBA centrų pradžios – viskas nėra rožėmis klota.

Mūsų NBA aukštaūgių šiandien laukia rimčiausias testas, kuriame galėsime pamatyti, koks iš tikrųjų yra mūsų rinktinės pajėgumas ir kokie didžiausi minusai slegia mūsų komandą.

REKLAMA

„Pagrindinis minusas, kuris yra mūsų NBA bokštams būnant kartu aikštelėje, yra visiems žinomas, bet didelis klaustukas su D. Sabonio metimu. Jis gali pataikyti, gali nepataikyti – to stabilumo nėra ir varžovai rizikuos su D. Sabonio metimu, bet aš esu tikras, kad Kazys Maksvytis su treneriu štabu padarys kažkokias išvadas ir bus tam pasiruošę“, – išskyrė pirmąją silpnybė U17 pasaulio čempionato ketvirtosios vietos nugalėtojas I. Pagalys.

„Kitas minusas yra gynyboje. Žaidime du prieš du, išsikeitimo situacijose mūsų NBA bokštai gali kai kuriose situacijose sušlubuoti. Domantas kažkiek stipresnis išsikeitimuose, o Jonui vis dar yra pakankamai sunku“, – tęsė I. Pagalys.

REKLAMA

„Dar viena silpnybė gynyboje bus ta, kad Domantui, žaidžiant sunkiojo krašto pozicijoje, žaidžiant šiuolaikinį krepšinį, kuriame ketvirta pozicija yra vadinama strech four (kai sunkusis krašto puolėjas yra metikas – aut. past.) reikės daug bėgioti ir gintis prie metimą išmetantį žaidėją. D. Saboniui bus pakankamai sudėtinga tą daryti.

Čia turės treneriai pagalvoti, kaip reikės išgliaudyti šitą problemą. Jeigu reikėtų susitikti su tokiu puolėju kaip Danilo Gallinari – Domantui būtų labai sunku tą padaryti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galima bandyti galvoti, kad galbūt ne visada Domą reikia siųsti į rotaciją, jog jis ne visur bėgiotų ir dengtų tik tam tikrą žaidėją, kuris yra silpniau metantis į krepšį žaidėjas ir jis daugiau liktų dviejų taškų zonoje ir jam nereikėtų daug bėgioti“, – pridūrė krepšinio ekspertas.

Praėjusiame sezone tiek J. Valančiūnas, tiek D. Sabonis pagerino metimus iš distancijos.

JV praėjusiame NBA sezone iš distancijos metė 36 proc. tikslumu, o D. Sabonis 31 proc. Aišku, tai nėra elitiniai skaičiai metant iš toli, tačiau mūsiškiai nebus tie, kuriuos visiškai laisvus prie tritaškio linijos.

REKLAMA

„Jonas ir Domantas abu kažkiek pagerino metimą iš tolimesnių nuotolių, bet aš manau, kad rungtynių metu bus labai paprasta logika – kas pasiteisina, ant to ir bus žaidžiama, – aiškino I. Pagalys. – Draugiškų rungtynių cikle, nors ir buvo silpni varžovai, labai pasiteisino žaidimas arčiau krepšio. Aš manau, kad čia ir bus pagrindinis dominuojantis puolimo veiksmas, kurį matysime Europos čempionate. Treneriai žaidimo stilių turėtų rinktis pagal tai, kokie varžovai bus oponentų priekinėje linijoje.“

REKLAMA

Europos čempionato grupių etape mūsų laukia Prancūzijos vyrų krepšinio rinktinė, kuri pasižymi itin grėsminga priekine linija – Rudy Gobertas, Vincentas Poirier. Minėti prancūzų bokštai nėra iš kelmo spirti ir galės pasiūlyti stiprų kontaktą po krepšiu, po kurio lietuvių centrams nebus ypač lengva pelnyti lengvus taškus iš po krepšio.

Visgi išeičių, kurias K. Maksvytis ir jo trenerių štabas galės naudoti, yra.

„Tokiu atveju, kai varžovas bus R. Gobertas, kuris yra labai stiprus gynybinis vidurio puolėjas, Domantas eis žaisti nugarą į krepšį, o Jonas eitų į high low situaciją, kuri priverstų R. Gobertą išeiti iš baudos aikštelės ir leistų D. Saboniui žaisti prieš Guerschoną Yabuselę po krepšiu, prieš kurį lietuvis turi tiek ūgio, tiek jėgos pranašumą. Jeigu R. Gobertas bandytų eiti į pagalbą – Jonas yra pagerinęs metimą ir mestų iš kiek toliau“, – aiškino I. Pagalys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų