naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos ir Baltarusijos sportininkai nebus šalinami iš Pekino žiemos paralimpinių žaidynių, tačiau šiose varžybose dalyvaus kaip neutralūs atletai.

Rusijos ir Baltarusijos sportininkai nebus šalinami iš Pekino žiemos paralimpinių žaidynių, tačiau šiose varžybose dalyvaus kaip neutralūs atletai.

REKLAMA

Tokį sprendimą priėmė Tarptautinio paralimpinio komiteto (TPK) valdyba, trečiadienį posėdžiavusi Kinijos sostinėje Pekine. Sprendimas priimtas nepaisant būrio šalių, tarp jų ir Lietuvos, raginimo suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos paralimpinius komitetų narystę. 

Rusijos ir Baltarusijos paraatletai startuos su TPK vėliava ir himnu, o šių šalių sportininkų iškovoti apdovanojimai nebus skaičiuojami oficialioje medalių lentelėje. Bet kokia Rusijos ir Baltarusijos valstybių simbolika šių šalių sportininkams ir personalui bus uždrausta.

Po Pekino žiemos paralimpinių žaidynių bus šaukiama TPK neeilinė Generalinė asamblėja, kurioje bus svarstomas Rusijos ir Baltarusijos paralimpinių komitetų suspendavimas.

REKLAMA

TPK nerengs jokių varžybų Rusijoje ir Baltarusijoje iki atskiro pranešimo. Iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino atimamas TPK garbės apdovanojimas.

REKLAMA

„Tarptautinis paralimpinis komitetas ir visa paralimpinė bendruomenė yra giliai susirūpinusi dėl tokio baisaus olimpinių paliaubų principo pažeidimo iš Rusijos ir Baltarusijos pusės Pekino žiemos paralimpinių žaidynių išvakarėse. TPK valdyba vienbalsiai smerkia tokius veiksmus ir sutaria, kad jie negali likti nepastebėti.

Sprendžiant, kokių veiksmų imtis, buvo būtina remtis TPK konstitucija ir įstatais bei išlaikyti politinį neutralumą. Neutralumo principas yra pagrįstas tikėjimu, kad sportas turi transformuojančią jėgą įveikti visus mūsų trūkumus ir parodyti geriausias mūsų žmogiškąsias savybes, ypač tamsiausiomis akimirkomis“, – sakė TPK prezidentas Andrew Parsonsas.

REKLAMA

Lietuvos paralimpinis komitetas sako, kad šių priemonių yra per mažai, o Rusijos ir Baltarusijos paraatletai turėjo būti pašalinti iš Pekino žaidynių ir kitų tarptautinių varžybų nedelsiant.

„Mes liekame prie savo pozicijos, išsakytos praėjusią savaitę. Minimali priimtina sankcija yra Rusijos ir Baltarusijos paralimpinių komitetų suspendavimas, ir tai turi būti daroma nedelsiant. Mūsų poziciją palaikė visos Baltijos šalys, Lenkija, Skandinavijos valstybės, Vokietija, Austrija.  Iš Pekine esančių delegacijų mus pasiekia žinios, kad sprendimas netenkina daugelio šalių atstovų“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

Lietuvos paralimpinis komitetas, kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos nacionaliniais komitetais, šeštadienį pirmieji kreipėmės į TPK su reikalavimu suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos komitetus.

Pekino žiemos paralimpinės žaidynės prasidės kovo 4 d., penktadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų