REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
53
R. Jokubaitis. (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė dukart iš eilės pakankamai nesunkiai susitvarkė su suomiais (76:51 ir 87:52), o Rokas Jokubaitis per dvejas rungtynes po truputį įgauna pagreitį, nors vasaros rungtynių maratono pradžia mažeikiškiui išties buvo sunkoka.

53

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė dukart iš eilės pakankamai nesunkiai susitvarkė su suomiais (76:51 ir 87:52), o Rokas Jokubaitis per dvejas rungtynes po truputį įgauna pagreitį, nors vasaros rungtynių maratono pradžia mažeikiškiui išties buvo sunkoka.

REKLAMA

Sunkią gynėjo pradžią pripažino ir Kazys Maksvytis.

„Šnekėjome ir mes pirmose rungtynėse – dar ir tie akiniai, ir ilga pauzė, ir po operacijos, kad kažkiek Rokas buvo it nesavas, bet kuo toliau – tuo geriau. To iš jo ir tikimės“, – pasakojo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairininkas.

Pirmajame mače su suomiais kairiarankis gynėjas pelnė 6 taškus ir puikiai dirigavo komandos žaidimui, atlikdamas 5 rezultatyvius perdavimus, o antrajame susitikime lietuvis pagaliau pramušė ir iš toli – Rokas įmetė 9 taškus ir pataikė 2 tritaškius iš 4.

„Šiek tiek, manau, lengvesnis varžovas, bet tobulėjame. Kiekvienoms rungtynėms toks ir tikslas, kad įgauti geriausią formą iki čempionato – po rungtynių kalbėjo R. Jokubaitis. – Savo tikslus įsivykdėme. Čia nereikia žiūrėti į priešininkus. Svarbiausiai, kad mes tobulėtume. Pažangą darome, bet dar yra taisytinų dalykų. Viskas neblogai kol kas. Į Ispaniją skrendame įgavę pasitikėjimo, bet ten mūsų laukia kitokio kalibro varžovas. Ten pamatysime, kas yra kas. Reikia toliau dirbti ir tobulėti.“

REKLAMA
REKLAMA

Prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės neseniai prisijungė NBA bokštai, kurie komandai iškart duoda naudą.

„Palengvina darbą aikštelėje, – apie JV ir D. Sabonio prisijungimą kalbėjo R. Jokubaitis. – Prieš juos dvigubina ir mes esame laisvi – mums telieka susimesti. Jie verčia iš po krepšio ir mums, mažiems, jie palengvina darbą. Jeigu rasime tą balansą tarp mažiukų ir didelių tiek gynyboje, tiek puolime, manau, kad turėtų būti viskas super.“   

REKLAMA

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis abejuose mačuose su suomiais kūrė begalę gražių epizodų, o antrajame mače su suomiais greitoje atakoje R. Jokubaitis atliko labai gražų perdavimą D. Saboniui, kuris patikrino ASG lankus ir įgrūdo gražų dėjimą, po kurio mažeikiškis labai džiaugėsi.

„Labai gerai yra tokių epizodų turėti, vienas kitą pajausti. Ir fanams patinka, ir mums patiems linksmiau“, – gražius epizodus apibūdino gynėjas.

Po pirmųjų draugiškų rungtynių su estais ir suomiai K. Maksvytis akcentavo, kad komandai trūko kiek geresnės gynybos, ką būtent vakar dienos mače ir pamatėme. Lietuvos vyrai du iš keturių kėlinių varžovams neleido pelnyti dviženklio taškų skaičiaus.

REKLAMA
REKLAMA

„Gynyba, – esminį elementą, kokį norėjo tikrintis ir tobulinti akcentavo R. Jokubaitis. – Vis tiek, kaip matėte, puolime mes galime versti per centrus, gynėjai galime susimesti – čia problemų nėra. Svarbiausiai gynyba. Kaip žinome – rugpjūčio 16 ir 18 dienomis laukia ispanai. Ten jų gynėjai yra geri ir aplamai mūsų laukia gerai puolančios komandos. Reikia tvarkyti gynybą, visiškai. Suomiai daug laisvų metimų prametė... Ne tas priešininkas, kokį gausime čempionate. Po truputį darome tą pažangą.“

R. Jokubaitis vasaros pradžioje žaidė su specialiais akiniais, kurie saugodavo jo akis, tačiau šiose rungtynėse su suomiais matėme tikrąjį R. Jokubaitį, kuris žaidžia tiek be akinių, tiek kur kas geresnį krepšinį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad visi galime sakyti, jog geriau, tikrai, nes tie akiniai ir komforto bei aplamai visko nepridėjo. Buvo tokia situacija, kad jeigu su akiniais galiu žaisti, tai be akinių dar lengviau bus. Visai neblogai – be tų akinių super jaučiuosi. Daugiau, kad tokių dalykų, neatsitiktų su ta akimi...“, – apibūdino jausmą žaisti be savo specialių akinių gynėjas.

Lietuviai vakar dienos rungtynėse startavo įspūdingai. Vienu metu rungtynių rezultatas buvo 25:1, o po pirmųjų suomių taškų iš žaidimo ASG susirinkę sirgaliai plojo į Lietuvą atvykusiems varžovams. Būna įprasta, kad komandos turi tradicijų, už kurias po rungtynių turi atsiskaityti krepšininkai komandos draugams. Ar lietuviai jau spėjo šias taisykles įsivesti?

„Dėl šimtuko nekalbėjome, bet matau, kad dabar Eigirdas (Žukauskas – aut. past.) su nuliuku. Su nuliu vakar turėjome Tomą Dimšą, tai, manau, kad vakarienę ar kažką tai... Statys tą pinigėlį (šypsosi – aut. past.). Aš juokauju, bet kažką tikrai įsivesime. Ispanijoje va galbūt teks ir kokią vakarienę jiems pastatyti“, – pasakojo apie taisykles komandoje R. Jokubaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų