Lietuvos buriavimo RS-280 jachtų klasėje čempionais antrus metus iš eilės tapo „Raganosis-Eltel“ įgula, vedama kapitono Sauliaus Pajarsko. Ši komanda užtikrintai laimėjo čempionatą, artimiausius savo varžovus „Arabela-AG Baltic“ įgulą aplenkdami 4 taškais. Pastarajai atiteko sidabro medaliai, o bronzos medaliais apdovanota jachtos „Barta“ įgula, teigiama pranešime spaudai.

Lietuvos buriavimo čempionatą sudarė šeši įskaitiniai plaukimai, kurie visi įvyko šį savaitgalį Kauno marių akvatorijoje. Pirmąjį plaukimą laimėjo jachtos „Barta“ įgula, tačiau Protestų komisijai patenkinus jachtos „Hornas“ protestą, „Bartai“ šis plaukimas buvo anuliuotas. Į pirmąją vietą šiame plaukime pakilo „Raganosis-Eltel“ įgula, kuri tik paskutiniuose distancijos metruose aplenkė „Arabela-AG Baltic“ įgulą.

Antrajame plaukime į priekį dar pirmoje distancijos pusėje išsiveržė „Hornas“ įgula, kuri išlaikė lyderystę iki pat finišo. Antroji finišo liniją kirto „Raganosis-Eltel“ komanda, kuri tik pavėjine distancijos pusėje įveikė trečioje vietoje likusią „Bartos“ įgulą.

Trečiajame plaukime „Raganosis-Eltel“ kontroliavo situaciją nuo pat pradžios ir finišavo pirmieji. Dėl antrosios vietos užvirė įnirtinga kova tarp „Hornas“ ir „Bartos“ įgulų, kurią laimėjo pastaroji komanda. Tačiau „Horno“ įgulai neteko džiaugtis trečia vieta, nes po „Bartos“ pateikto protesto jų plaukimo rezultatas buvo anuliuotas, o į trečią vietą pakilo „Presto“ įgula.

Ketvirtojo plaukimo startas „Raganosis-Eltel“ įgulai nežadėjo nieko gero, nes jie anksčiau laiko kirto starto liniją ir turėjo grįžti atgal į starto zoną. Tačiau kap. S. Pajarsko sumaniai pasirinktos taktikos dėka, jau antroje distancijos pusėje jachtai „Raganosis-Eltel“ pavyko išsiveržti į priekį ir pirmiems finišuoti. Antroji atplaukė „Arabela – AG Baltic“ įgula, trečioji jachta „Barta“.

Prieš penktąjį plaukimą situacija buvo tokia, jog jachtai „Raganosis-Eltel“ reikėjo finišuoti ne žemesnėje, nei penktoje vietoje, jog taptų Lietuvos buriavimo čempionais RS-280 jachtų klasėje. Vis dėlto šiame plaukime kova, dėl pirmosios vietos virė iki galo. Visą plaukimą korpusas į korpusą kovojo senų varžovų jachtų „Arabela-AG Baltic“ ir „Raganosis-Eltel“ komandos. Šį kartą nugalėjo kap. R. Šiugždinio vedama „Arabela-AG Baltic“ įgula. Trečioji finišavo jachtos „Barta“ komanda.

Po penktojo plaukimo tapo aišku, jog Lietuvos buriavimo čempionų vardą RS-280 klasėje užsitikrino kap. S. Pajarsko vadovaujama „Raganosis –Eltel“ jachtos įgula, kurią sudarė: Algirdas Umbrasas, Raimundas Daubaras ir Vėjas Pajarskas.

Šeštajame plaukime išliko vienintelė intriga – kam atiteks čempionato sidabras, o kam bronza. Prieš šeštąjį plaukimą „Arabela-AG Baltic“ turėjo 2 taškų pranašumą prieš „Barta“ įgulą , o ši tiek pat taškų pirmavo prieš jachtą „Hornas“. Netikėtai pasinaudoję įtempta kova tarp potencialių prizininkų, plaukimą laimėjo „Presto“ įgula. Antroji finišavo ir sidabrą Lietuvos buriavimo čempionate RS-280 klasėje iškovojo „Arabela-AG Baltic“ įgula. Trečiąją vietą šeštajame plaukime iškovojo „Alfeta“ įgula, ketvirtoji finišavo kap. S. Steponavičiaus vedama jachtos „Barta“ įgula. Ši vieta „Bartai“ užtikrino čempionato bronzą, nes „Hornas“ įgula finišavo iškart po jų.

Lietuvos buriavimo čempionato plaukimai taip pat buvo įskaitiai ir „ASUS RS-280“ jachtų taurėje. Profesionaliausioms Lietuvos jachtoms beliko paskutinis ir lemiamas viso buriavimo sezono varžybų etapas. Lietuvos buriavimo čempionate iškovoti taškai turi ypatingą reikšmę bendrame „ASUS RS-280“ varžybų rezultate, nes iškovotos vietos taškai dvigubinasi.

Lemiamos RS-280 jachtų klasės kovos įvyks spalio 25 d. Kauno marių akvatorijoje.