Trečiadienį prasidėjo pirmojo 2014 metų "Didžiojo kirčio" serijos teniso turnyro - atvirojo Australijos teniso čempionato, kurio prizų fondą sudaro beveik 37 mln. JAV dolerių, atrankos varžybos.

Sėkmingai vyrų vienetų varžybų kvalifikaciją pradėjo vienintelis turnyre žaidžiantis Lietuvos tenisininkas bei keturioliktas pagal skirstymą atrankoje 23-jų metų Ričardas Berankis. Pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge užimantis 130-ąją vietą lietuvis pirmajame rate vos per 56 minutes 6:2, 6:3 nugalėjo 27-erių metų italą Gianlucą Naso (ATP-278).

Užsitikrinęs 8 ATP reitingo taškus R.Berankis antrajame kvalifikacijos rate žais su 31-erių metų brazilu Andre Ghemasu (ATP-226), kuris trečiadienį 6:4, 6:4 įveikė 26-erių metų ukrainietį Denisą Molčanovą (ATP-322).

2013 metais atvirosiose Australijos teniso pirmenybėse R.Berankis nesunkiai įveikė kvalifikacinį barjerą ir pagrindinėse varžybose įveikė ukrainietį Sergejų Stachovskį, nugalėjo vokietį Florianą Mayerį, tačiau trečiame etape 3:6, 4:6, 5:7 nusileido vėliau finale žaidusiam škotui Andy Murrayui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.