42
„Žalgiris“ – „Rytas“ (nuotr. Eriko Ovčarenko)

Kauno „Žalgiris“ po itin permainingų ir banguotų rungtynių sugebėjo įveikti Vilniaus „Rytą“. Pergalė Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iki reguliaraus sezono pabaigos likus vos 6 turams žalgiriečiams leido atitrūkti dviem pergalėmis kovoje dėl pirmosios vietos turnyrinėje lentelėje.

42

Po dviejų kėlinių „Ryta“ šeimininkavo Kauno „Žalgirio“ arenoje pirmavo 47:40. Vis tik po didžiosios pertraukos žalgiriečiai įjungė aukštesnį intensyvumą. ir sužaidus 3 kėlinius rezultatas buvo jau lygus – 60:60.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo du taiklūs Tomo Dimšos tritaškiai, o Eurolygos režimą įjungęs „Žalgiris“ netrukus įgijo dviženklį pranašumą.

„Rytas“ sugebėjo priartėti iki 3 taškų žymos, tačiau tai buvo viskas.

Dovanėlio iš žalgiriečių sulaukę Vilniaus klubo krepšininkai jomis nepasinaudojo, o pergalę baudos metimais įtvirtino Kevarriusas Hayseas.

Po 81:75 laimėtų rungtynių kalbintas „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis nebuvo patenkintas banguotu savo auklėtinių žaidimu.

„Sunkiu pergalė. Po Eurolygos atsigauti ne tiek fiziškai, kiek emociškai. Bet kitaip jau nebus. Liko tik svarbios rungtynės turime būti tam pasiruošę. Šiandien antroje pusėje suradome kažkiek energijos ir šviežesnių žmonių, kurių gynyba mus patraukė į priekį ir jų dėka iškovojome pergalę.“

Kaip vertinate Dovydo Giedraičio žaidimą ir jo galimybes Eurolygos atkrintamosiose, iš rikiuotės iškritus Isaiah Taylorui?

Jis labai gerai „įėjo“ į rungtynes. Galima jį pagirti. Jis to nusipelno, nes buvo, matyt, geriausias rungtynių žaidėjas. Maloniai nustebino Dovydo įsitraukimas tiek puolime, tiek gynyboje, todėl už jį man labai džiugu.

Kur komanda klydo leisdama „Rytui“ mesti iš toli?

Buvo vadinamosios „ice“ 1x1 situacijos, kuriose buvome pasyvūs ir paprasčiausiai trūko energijos, geresnės koncentracijos. Antroje pusėje kažkiek išsigryninome, naudojome daugiau susikeitimų. Šiandien labai gerai „įsijungė“ suoliukas.  Antroje pusėje pagerinome fiziškumą ir komunikaciją.

Kiek pirmąją pusę įtakojo rungtynės Miunchene?

Kitaip ir nebus, kaip ir sakiau. Komandai sunku išlaikyti aukštą emocinį ir fiziškumo lygį ilgą laiką. Turime iki sezono pabaigos nepilnus du mėnesius. Pajungsime į komandą rezervinės jaunimo ekipos žaidėjus. Turime atrasti šviežumo, emocijų, nes kai baigiasi emocinis ir fizinis „benzinas“, ant kurio mes laikomės visą sezoną, yra sunku.

Kodėl vėl nepavyko ramiai „užsidaryti“ rungtynių?

Kamuolio spaudimas, netikėtumo faktorius, padvigubinimas. Praeitą kartą suklydo vienas žaidėjas, dabar – kitas. Krepšinis – įdomus žaidimas, bet mums norėtųsi, kad tų įdomybių būtų mažiau. Varžovai dvigubina ir tai reiškia, kad mes turime pelnyti lengvus taškus, o ne atiduoti jiems kamuolį. Tikiuosi, daugiau tokių rungtynių nebus.

Kokia I. Tayloro situacija?

Daktaras pasakytų tiksliau, bet jo trauma nėra rimta. Tikiuosi, kad jis bus pasiruošęs Eurolygos atkrintamosioms, o gal ir anksčiau. Reaguosime į jo situaciją „diena iš dienos“.

Kaip vyko Marcuso Fosterio gynybos planas?

Kažkiek mažiau stengėmės palikti jį „1 prieš 1“ ir „2 prieš 2“ situacijose. Stengėmės jį žaisti komandiškiau ir jis pirmą kartą sužaidė prieš mus prastesnes rungtynes.

Kiek malonu nutraukti tą 15 mėnesių trukusį badą rungtynėse su „Rytu“?

Visų pirma, malonu, kad LKL čempionate turime šiokį tokį rezervą ir artimiausiose rungtynėse galėsime duoti atsikvėpti vienam ar kitam savo lyderiui.

Ar sulaukėte daug sveikinimų patekus į Eurolygos atkrintamąsias?

Aš stengiuosi būti teisingas prieš save patį ir kitus. Dar nesu dirbęs organizacijoje, kuri taip greitai susitraumavusius žaidėjus pakeičia kitais, aukštos klasės žaidėjais. Žaidėjai mūsų klauso ir kaunasi. Jeigu jie nebūna kokybės, jie kaunasi. Pavyko surinkti gerą trenerių ir žaidėjų kolektyvą.