24
Oklando „Warriors“ (nuotr. SCANPIX)

Startavo NBA finalo serija. Ją triuškinama pergale pradėjo Oklando „Warriors“. Ji savo aikštėje 113:91 (35:30, 25:22, 33:20, 20:19) „sunešiojo“ Klivlando „Cavaliers“. Oklando komanda šio sezono atkrintamosiose varžybose dar nepralaimėjo, o finalo serijoje pirmauja 1:0.

24

Pirmasis rungtynių kėlinys klostėsi atkakliai. 10-ąją minutę rezultatas buvo lygus – 24:24. Ketvirtį baigė taiklus tolimas Andre Iguodala metimas. Šeimininkai pirmavo 35:30.

20-ąją minutę „Warriors“ pranašumas pirmąkart pasiekė dviženklę ribą – 49:39.

Šeimininkai dominavo ir toliau. 36-ąją minutę švieslentė fiksavo rekordinę „Warriors“ persvarą – 93:69.

Oklando krepšininkai iš baudos aikštelės pelnė 56 taškus, Klivlando – 30. Šeimininkai greitomis atakomis surinko 27 taškus, svečiai – devynis. „Warriors“ per visas rungtynes prarado keturis kamuolius, „Cavaliers“ – 20. Oklando ekipa po varžovų klaidų sumetė 21 tašką, Klivlando – šešis. Rezultatyvūs perdavimai – taip pat „Warriors“ naudai: 31:15. Perimti kamuoliai – 12:0.

Šeimininkams Stephenas Curry ir Kevinas Durantas pelnė daugiau kaip pusę komandos taškų – 66 iš 113 (58 procentai). Svečių „didysis trejetas“ – Kyrie Irvingas, LeBronas Jamesas bei Kevinas Love’as – surinko 67 iš 91 (74 proc.).

Antrosios finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos pirmadienį taip pat Oklande.

„Warriors“: Kevinas Durantas 38 (14/26 metimų, 7/8 baudų, 8 atkovoti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai), Stephenas Curry 28 (11/22 met., 10 rez. perd., 6 atk. kam.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 28 (9/20 met., 8/12 baud., 15 atk. kam., 8 rez. perd., 8 klaidos), Kyrie Irvingas 24 (10/22 met.), Kevinas Love’as 15 (21 atk. kam.).

„Warriors“ šio sezono atkrintamosiose dar nepralaimėjo. Ji pirmajame etape 4:0 eliminavo Portlando „Trail Blazers“, antrajame – Jutos „Jazz“, Vakarų konferencijos finale – San Antonijo „Spurs“. 12 pergalių atkrintamosiose iš eilės – naujas NBA visų laikų rekordas.

„Cavaliers“ kelią finalo link irgi skynėsi nesunkiai. Pirmajame etape 4:0 nugalėjo Indianos „Pacers“, antrajame tokiu pat rezultatu – Jono Valančiūno Toronto „Raptors“. Vienintelis pralaimėjimas patirtas Rytų konferencijos finale, kur 4:1 įveikta Bostono „Celtics“.

Oklando komanda (67 pergalės / 15 pralaimėjimų) – reguliariojo sezono nugalėtoja. „Cavaliers“ (51/31) Rytuose buvo antra.