Permainingi Lietuvos 3x3 krepšinio metai: planuose – šalies čempionatas

3x3 krepšinis 2020-aisiais išgyveno permainingus metus - nors dėl pandemijos metams nusikėlė kova dėl patekimo į Tokijo olimpines žaidynes, kuriose trijulių krepšinis debiutuos kaip olimpinė sporto šaka, praėję metai šiai sporto šakai padėjo auginti populiarumą ir išplėsti olimpinėse žaidynėse galinčių dalyvauti krepšininkų sąrašą. Šiam tikslui skirtas rekordinis per asociacijos veiklos laikotarpį biudžetas.

Nuo pat 2020-ųjų kovo krepšinio aikštelėse tvyrojusį štilį nutraukė 3x3 krepšinio asociacijos, Lietuvos krepšinio lygos ir Lietuvos krepšinio federacijos surengtas „Hoptrans 3x3“ turnyras, sutraukęs viso pasaulio sirgalių dėmesį.

Po šio turnyro į planetos elitinių komandų gretas įšoko Utenos „Juventus-Uniclub Casino“, ten prisijungusi prie Šakių „Gulbelės“ vyrų. Pirmąkart FIBA Pasaulio turo etape turėjome dvi Lietuvos komandas, o finaliniame etape uteniškiai pasiekė istorinę 3-ąją vietą.

Taip pat buvo ruošiamasi U-17 Europos čempionatui, kuriame turėjo dalyvauti ir mūsų šalies atstovai. Jiems atrinkti buvo rengiamas specialus turnyras.

Per praėjusius metus 3x3 krepšinio asociacijai pavyko surinkti 434,4 tūkst. eurų pajamų. Pajamų šaltiniai – parama (249 tūkst.), reklamos pajamos (64,7 tūkst.), reklamos mainai, grąžinimai (10,7 tūkst.) bei FIBA prizinių fondų lėšos (110 tūkst.). Į šią sumą neįtraukta papildoma Lietuvos krepšinio federacijos parama - federacija krepšinio plėtojimui išleido papildomus 45 tūkstančius eurų.

Asociacijos išlaidos 2020-aisiais siekė beveik 495 tūkst. eurų. Administracijos išlaikymui buvo skirti kiek daugiau nei 8 tūkst. eurų, kitam personalui – 6,7 tūkst., ryšiams su visuomene ir marketingui – 16,6 tūkst.

FIBA 3x3 Pasaulio turo kelionės ir komandoms pervesti piniginiai prizai įvertinti beveik 110 tūkst., FIBA licencijos – 10,5 tūkst.

REKLAMA

Liepą Palangoje praūžęs „Hoptrans 3x3“ turnyras asociacijai kainavo daugiau nei 262 tūkst. eurų, o kiti pernai organizuoti turnyrai – 11,4 tūkst.

Taip pat buvo vykdoma vaikinų U-17 rinktinės atranka, kainavusi 6,3 tūkst. eurų. Olimpinei atrankai metų pradžioje rengėsi bei draugiškuose turnyruose dalyvavo ir pagrindinė šalies rinktinė. Jos, rezervinės komandos ir jaunimo rinktinės treniruotės atsiėjo 23 tūkst. eurų.

Sporto inventoriaus sandėliavimui ir ilgalaikio turto įsigijimui skirta 14 tūkst. eurų. Skolų dengimui ir PVM – daugiau nei 23 tūkst. eurų.

Bendras finansinis asociacijos veiklos rezultatas - didesnis nei 60,5 tūkst. eurų nuostolis.

„Trijulių krepšinis Lietuvoje vis dar skinasi savo kelią didesnio matomumo link. Buvimas matomais ir žinomais mums kainuoja dvigubai daugiau pinigų ir dvigubai daugiau pastangų, kurios yra privalomos, norint įsiterpti į šalies krepšinio darbotvarkę“, – sakė 3x3 krepšinio asociacijos vadovas Ignas Grinevičius.

Asociacijos tikslu ir toliau išliks šios sporto šakos plėtojimas, o ne pelno siekimas. Taip pat planuojamos investicijos į ilgalaikio turto – 3x3 krepšinio infrastruktūros – įsigijimą.

Bus siekiama suformuoti bent 10% didesnį biudžetą nei praėjusiais metais, taip užtikrinant sklandų projektų tęstinumą ir įgyvendinant naujus tikslus. Vienas iš jų - pirmą kartą šalies istorijoje atsirasiančių profesionalių 3x3 komandų, kurios nuo balandžio dalyvaus Lietuvos 3x3 krepšinio čempionate, atsiradimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų