Paulius Motiejūnas – apie baimes, įžaidėjo paieškas ir jaunimo ateitį klube

Kauno „Žalgiris“ – per žingsnį nuo komplektacijos pabaigos artėjančiam sezonui, o iki galutinės sudėties Lietuvos čempionams trūksta antrojo įžaidėjo.

Kauniečių gretose liko aštuoni praėjusį sezoną ekipos marškinėlius vilkėję krepšininkai.

„Šis tarpsezonis nuo ankstesnių skyrėsi tuo, kad mes stengiamės išlaikyti branduolį ir dedame į tai daug pastangų. Sudėtinga, bet dirbame šia kryptimi“, – tinklalapiui LKL.LT sakė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Didžiausią smūgį šią vasarą kauniečiai patyrė gynėjų grandyje – Kauno klubą paliko visi trys įžaidėjai – Kevinas Pangosas susitarė su „Barcelona“, Vasilije Micičių išpirko Stambulo „Anadolu Efes“, tuo metu Beno Udrihas siekia sugrįžti į NBA.

Būtent įžaidėjo pozicijoje atsivėrė didžiausia skylė, kurią „Žalgirio“ vadovai bando užlopyti. P. Motiejūnas neslėpė, kad antrojo atakų organizatorių paieškos darbai sukėlė daugiausia sunkumų.

„Su kitomis pozicijomis susitarta pakankamai greitai, tačiau sunkiausia yra su įžaidėjais, – dėstė P. Motiejūnas. – Sudėtinga dėl to, nes kainos didelės, o pasirinkimas mažas. Kalbant apie kainas – didieji klubai irgi ieško įžaidėjų. Matėte, jog Bradley Wanamakeris išėjo iš Stambulo „Fenerbahče“. Konkurencija didelė, daug kas ieško, o pasiūla maža.“

REKLAMA

„Žalgiris“ turi pagrindinį atakų organizatorių, kuriuo tapo amerikietis Nate‘as Woltersas. Kokio stiliaus įžaidėjo ieškoma šalia šio amerikiečio?

„Ieškome tiesiog gero įžaidėjo, nes rinkoje yra sunki situacija. Nėra taip, kad būtų didelis pasirinkimas, jog galėtume kažkaip vertinti. Mūsų noras, kad jis būtų kiek rungtyniavęs Europoje ir kad padėtų N. Woltersui. Turėjome kelis variantus, kurie nepasiteisino ir nepavyko susitarti. Žiūrime toliau, tačiau negalime susifokusuoti vien tik tam, kokio įžaidėjo norime. Galime norėti vienaip, bet gausis visai kitaip“, – dėstė „Žalgirio“ direktorius.

Prieš kelias dienas, pasibaigus NBA Vasaros lygai, „Žalgiris“ sužinojo, kad jų gretose lieka atletiškasis Aaronas White‘as. Tuo metu su Axeliu Toupane‘u abipusiu nutarimu nutraukta sutartis ir prancūzas persikėlė į Pirėjo „Olympiakos“.

P. Motiejūnas neslepia, kad klubas labai norėjo A. White'ą matyti savo gretose ir artėjantį sezoną.

„Buvo nemažai baimės dėl A. White‘o. Sezono pabaigoje juo stipriai domėjosi NBA klubas, bet džiaugiamės, kad jis lieka pas mus. Manau, jis tikrai galės patekti į NBA, jeigu artėjantis sezonas bus dar geresnis už praėjusį. Kalbant apie A. Toupane‘ą – sutartis nutraukta abipusiu noru. Matyt, abi pusės norėjo kažko naujo. Negaliu daugiau komentuoti, išvyksta tai išvyksta – linkime jam sėkmės“, – aiškino P. Motiejūnas.

„Žalgirio“ sudėtyje yra būrys jaunimo: 20-mečiai Gytis Masiulis ir Laurynas Birutis, 22-ejų Paulius Valinskas bei 23-ejų Martinas Gebenas. Klubas pasiryžęs visiems suteikti šansą parodyti save per pasiruošimą sezonui ir apie nuomas kitiems klubams šiuo metu nesvarsto.

„Lauksime pasiruošimo sezonui stovyklos į kurią atvyks visi žaidėjai. Geresni krepšininkai rungtyniaus, o tie, kuriems reikės didesnio žaidybinio laiko, kurio mes negalėsime duoti, bus skolinami. Šiam momentui nesame nusprendę nei ką, nei kur, kam ar kaip skolinsime“, – sakė P. Motiejūnas.

„Žalgiriui“ priklauso ir kitas perspektyvus jaunuolis, tačiau Kaune jo kitame sezone sirgaliai neišvys. Kauno klubui priklausantį 20-metį Isaiah Hartensteiną nori išpirkti 2017-ųjų metų naujokų biržoje 43-uoju pakvietusi Hjustono „Rockets“.

REKLAMA

Skelbiama, kad Teksaso valstijos klubas kauniečiams turėtų sumokėti 600 tūkst. dolerių – būtent tokia suma sutartyje įrašyta kaip išpirka.

„Sunku komentuoti plačiai, tačiau kalbamės su „Rockets“ klubu, deramės ir matysime“, – sutarties su „Rockets“ klubu neslėpė „Žalgirio“ direktorius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų