Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pademonstravo kovingą charakterį ir išplėšė dar vieną pergalę VTB Vieningoje lygoje. Žalgiriečiai išvykoje įveikė Liubercų „Triumf“ komandą 70:69 (20:16, 17:21, 22:22, 11:10). Nervingame ketvirtajame kėlinyje kauniečiai lemiamu momentu sužaidė kiek tiksliau ir iškovojo dvyliktąją pergalę per 13 rungtynių rašo oficialus klubo puslapis.

Kauniečių puolimas rungtynių pradžioje kiek buksavo. Per tris minutes tikslą pasiekęs buvo tik vienas Kšištofo Lavrinovičiaus baudos metimas, o šeimininkai pirmavo 4:1. Tada Mindaugas Kuzminskas nugara apžaidė varžovą ir pelnė taškus greitoje atakoje (6:5). Žalgiriečiai labai greitai viršijo komandinių pražangų limitą ir tuo oponentai pradėjo naudotis taikliai mesdami baudas. Nors iš lanko išsisuko M.Kuzminsko tritaškis ir po to šiam puolėjui nepavyko įdėti į krepšį, Pauliaus Jankūno baudų metimai, Oliverio Lafayette‘o tritaškis ir Darjušo Lavrinovičiaus bei Tremmello Dardeno dėjimai sukrovė „Žalgiriui“ 5 taškų pesvarą (15:10). Po minutės pertraukėlės „Triumf“ krepšininkai ją greitai panaikino (15:15), bet kamuolį puolime atsikovojęs D.Lavrinovičius smeigė tritaškį, o Mario Delašas gražiu perdavimu surado Vytenį Lipkevičių – 20:16.

Per antrojo kėlinio pirmąsias 3 minutes žalgiriečių sąskaitoje buvo 5 klaidos ir T.Dardeno dėjimas. Tuo pasinaudodama Liubercų komanda sugebėjo persverti rezultatą 28:24, bet ryžtingą reidą sėkmingai užbaigė Adas Juškevičius ir savo ketvirtąjį tašką pelnė po ligos grįžęs Rimantas Kaukėnas – 28:28. Rezultatyvią atkarpą pratęsė Marko Popovičiaus baudų metimai bei P.Jankūno 5 taškai iš eilės – 35:30. Visgi, kaip ir pirmajame kėlinyje panašiu momentu „Triumf“ surinko 7 taškus be atsako ir tik R.Kaukėno taiklios baudos kėlinio pabaigoje lygino rezultatą 37:37.

Trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo pataikydami tritaškį iš 9 metrų. Tuomet žaidimo vadžias į savo rankas perėmė „Žalgirio“ kroatai – tarp trijų taiklių M.Popovičiaus tritaškių vis įsiterpdavo M.Delašo tikslūs metimai. Jiems kartu surinkus 14 taškų, „Žalgiris“ pirmavo 51:47. Tada neįtikėtinus metimus ėmė pataikyti Sergejus Karasiovas, kuris pelnydamas 21-ąjį savo tašką išvedė „Triumf“ į priekį 59:53. Per paskutines 2 trečiojo kėlinio minutes žalgiriečiai sugebėjo išlyginti rezultatą, kai baudas sumetė P.Jankūnas, po krepšiu prasiveržė V.Lipkevičius ir po minutės pertraukėlės idealiai derinį „žemė-oras“ dėjimu užbaigė T.Dardenas – 59:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžia nesėkmingai klostėsi A.Juškevičiui, po kurio dviejų klaidų ir nesportinės pražangos „Triumf“ buvo priekyje 62:59. Žalgiriečiams ėmus išnaudoti priekinės linijos krepšininkus, varžovai juos stabdė pražangomis. D.Lavrinovičius ir P.Jankūnas baudas pataikė, be to pastarasis pridėjo ir tolimą dvitaškį iš kampo – 65:64. Likus žaisti 3 minutes M.Popovičius netikėtai neįmetė vienos baudos, bet kitoje atakoje M.Delašas atkovojo kamuolį puolime ir pelnė taškus – 68:67. S.Karasiovas atsakė sėkmingu įkirtimu į baudos aikštelę ir lengvais taškais (69:68). Tada abi komandos nerezultatyviai baigė po dvi atakas, kol galiausiai O.Lafayette‘as buvo sustabdytas pražanga. Likus žaisti 11 sekundžių jis realizavo abi baudas – 70:69. Po minutės pertraukėlės kauniečiai net neleido varžovams atakuoti krepšio ir, nors O.Lafayette‘as po to prametė baudų metimus, „Žalgiris“ šventė pergalę 70:69.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (6 atk. kam.) 13, M.Popovičius (3/8 tritaškiai, 4 rez. perd.) 12, M.Delašas (3/4 dvitaškiai) ir O.Lafayette‘as (6 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.) po 7, T.Dardenas (3/3 dvitaškiai, 5 atk. kam.) ir R.Kaukėnas po 6, M.Kuzminskas 5, V.Lipkevičius 4, A.Juškevičius 2, K.Lavrinovičius 1.

„Triumf“: S.Karasiovas (4/5 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai) 23, K.Landry (10 atk. kam.) 12, Y.Naimy (4 atk. kam., 6 rez. perd.) 8, T.McKee (1/9 dvitaškiai) ir E.Valijevas po 7, T.Mitchellas 6.