REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželio 1 d. „SSL Gold Cup“ pasaulio taurėje kovą už Lietuvos teisę patekti į finalinį etapą pradėjusi Lietuvos rinktinė savo kišenėje turi jau ir pirmąją pergalę – antrųjų dienos lenktynių metu mūsiškiai finišo liniją kirto pirmi.

Birželio 1 d. „SSL Gold Cup“ pasaulio taurėje kovą už Lietuvos teisę patekti į finalinį etapą pradėjusi Lietuvos rinktinė savo kišenėje turi jau ir pirmąją pergalę – antrųjų dienos lenktynių metu mūsiškiai finišo liniją kirto pirmi.

REKLAMA

Tačiau pirmoji diena nestokojo aštrių emocijų – pirmosiose lenktynėse mūsiškiai finišavo treti. Nacionalinės rinktinės sportininkai sutartinai tvirtina – kovoti dėl kvalifikacijos į finalinį pasaulio taurės etapą teks iki paskutinės minutės ir vengti net mažiausių klaidų.

„Pirmųjų lenktynių metu startavome puikiai, dalį distancijos taip pat plaukėme pirmi. Tačiau vėliau, plaukdami pavėjui šiek tiek užleidome konkurentams savo pozicijas, tuomet padarėme porą klaidų manevro metu, įvyko dar ir vėjo pasisukimas, kurio nenuspėjome, todėl atsidūrėme tokioje pozicijoje, kad jau nebegalėjome plaukti kur ir kaip norėjome, o turėjome sekti paskui konkurentus“, – pasakoja komandos direktorius, olimpietis Rokas Milevičius.

Vis dėlto, nepaisant to, kad pirmųjų lenktynių metu finišo liniją komanda kirto trečia, į turėtas pozicijas praleidusi Slovėnijos ir Ekvadoro rinktines, nusivylimui jie nepasidavė, o, rodos, dar labiau mobilizavosi. Antrųjų lenktynių metu finišo liniją kirto pirmi, abu konkurentus palikusi saugiu atstumu už nugaros.

REKLAMA
REKLAMA

„Pertraukos tarp lenktynių metu visi pasišnekėjom, aptarėm, kad buvo negerai pirmose lenktynėse ir nusiteikėm antroms. Sutarėm, kad tiesiog darom tai, ką mokame daryti, ką darėm paskutinę savaitę treniruočių stovykloje Kroatijoje ir čia, Grandsone. Ir tos antros lenktynės išties parodė, kad treniruotės nenuėjo veltui. Techniškai mes tikrai esam geram lygyje ir geram kelyje“, – po finišo džiaugėsi pagrindinis komandos vairininkas, olimpietis Raimondas Šiugždinis.

REKLAMA

Pasak jo, po finišo jausmas dvejopas – viena vertus gaila pirmųjų lenktynių metu prarastų taškų, kurie gali būti itin svarbūs likusias dvi dienas.

Antra vertus, džiugu matyti, kad Lietuva yra stipri ir gali lenktyniauti kaip lygi su lygiais, visos komandos yra konkurencingos ir pajėgios. Komandos kapitonės, Gintarės Volungevičiūtės Scheidt teigimu, pasitvirtino tai, ką komanda jau numanė iki starto – tokio pobūdžio lenktynėse itin svarbūs tikslūs manevrai ir klaidų nedarymas, nes vykstant artimai kovai kiekviena klaida gali kainuoti labai daug.

REKLAMA
REKLAMA

„Buriuojant tokiais laivais yra tūkstantis smulkmenų, apie kurias reikia pagalvoti ir jų neužmiršti. Ir ta komanda, kuri daro mažiausiai klaidų, ypač taktinių, turi daugiausiai šansų finišo liniją kirsti pirmi. Kai visi konkurentai pajėgūs ir plaukia greta vienas kito, padarius net mažiausią klaidą, labai lengva savo poziciją prarasti, o atsikovoti – sunku“, – komentavo G. Volungevičiūtė Scheidt.

Po pirmosios dienos dvejų lenktynių Lietuvos komanda, turinti 4 taškus užima antrąją vietą, Slovėnijos rinktinė su 5 taškais – antrąją , Ekvadoras, turintis 3 taškus – trečią. Iš viso organizatoriai per tris lenktynių dienas ketina padaryti iki 6 lenktynių, o į finalinį etapą pateks dvi daugiausiai taškų surinkusios komandos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Birželio 2 ir 3 dienomis „SSL Gold Cup“ pasaulio taurės organizatoriai valstybių kovą dėl teisės startuoti finaliniame etape kviečia stebėti gyvai „SSL Gold Cup“ youtube paskyroje bei palaikyti savo šalies sportininkus.

„SSL Gold Cup“ – tai varžybos, kurios kovai dėl pasaulio buriavimo valstybės titulo suvienijo 56 pasaulio valstybes. Jos vyksta futbolo pasaulio taurei analogišku formatu, kur griežtai nacionaliniu pagrindu sudarytos buriavimo rinktinės kovą pradeda kvalifikaciniame, o vėliau tęsia finaliniame etape, kol paaiškėja viena komanda, verta pasaulio buriavimo valstybės titulo. Lietuva kvalifikaciniame etape kovoja birželio 1-3 dienomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų