Grenchene (Šveicarija) vykstančio 12-ojo Europos dviračių treko čempionato atkrintamosiose lenktynėse trečiadienį Olivija Baleišytė iškovojo aštuntą vietą.

Europos čempione tapo prancūzė Valentine Fortin, kuri antradienį skrečo rungtyje pelnė sidabrą. Sidabro medalį atkrintamosiose lenktynėse iškovojo italė Letizia Paternoster, o bronzos – britė Neah Evans.

Šioje rungtyje dalyvavo 19 dviratininkių iš tiek pat šalių.

Lenktynės dėl dviratininkių griūčių buvo du kartus sustabdytos. Likus 13 dviratininkių, griuvo Nyderlandų, Čekijos ir Norvegijos atstovės. Griūties vos išvengė O. Baleišytė. Lenktynės buvo sustabdytos 20 min. Po priverstinės pertraukos ant parketo liko 10 dviratininkių, iš kurių Lietuvos atstovė iškrito trečia.

O. Baleišytė antradienį skrečo rungtyje iškovojo šeštą vietą.

Mantas Bitinas antrajame grupinių lenktynių dėl taškų atrankos važiavime (80 ratų, 20 km, 8 tarpiniai finišai) liko priešpaskutinis, 11-as (-4 tšk.) ir į finalą nepateko. Mantas tarpiniuose finišuose pelnė 16 taškų (laimėjo paskutinį finišą), bet ir buvo grupės aplenktas ratu (-20 tšk.). Iš abiejų važiavimų į finalą pateko po 10 dviratininkų.

Senojo žemyno pirmenybėse, kurios baigsis šeštadienį, Lietuvai atstovauja penki sportininkai.

Ketvirtadienį O. Baleišytė dalyvaus daugiakovėje (omniume), Vasilijus Lendel ir Svajūnas Jonauskas – sprinto lenktynėse, o Justas Beniušis – skrečo rungtyje (60 ratų, 15 km).