Olimpinių žaidynių prizininko žudikai išgirdo negailestingą teismo sprendimą

Dviem vyrams, pripažintiems kaltais dėl kazachų čiuožėjo, 2014-aisiais Sočio olimpiadoje iškovojusio bronzos medalį, nužudymo, ketvirtadienį teismas skyrė 18 metų laisvės atėmimo bausmes.

Kazachstano teismas pripažino Armaną Kudaibergenovą ir Nuraly Kijasovą kaltais nužudžius 25 metų Denisą Teną, pranešė teismo salėje buvęs naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Be to, ketverius metus už grotų praleis viena moteris, nepranešusi apie nusikaltimą teisėsaugai.

Prokurorų teigimu, Žanar Talybajeva turėjo informacijos apie žmogžudystę, bet nepasidalino ja su pareigūnais.

Prokurorai reikalavo skirti abiem vyrams 20 metų laisvės atėmimo bausmes.

Korėjiečių kilmės D. Teno nužudymas sukėlė didžiulį sielvartą Kazachstane, kur jis buvo laikomas valstybės didvyriu.

Šalyje taip pat kilo pasipiktinimas dėl policijos veiksmų – pareigūnai kaltinami dangstant smulkius nusikaltėlius. Be to, Kazachstane skambėjo raginimai vidaus reikalų ministrui atsistatydinti.

D. Tenas buvo subadytas peiliu po praėjusių metų liepą Alma Atoje įvykusio ginčo su dviem žmonėmis, bandžiusiais pavogti jo automobilio veidrodėlius. Čiuožėjas ligoninėje dėl didelio nukraujavimo mirė.

Jo paskutinis treneris buvo amerikietis Frankas Carrollas (Frankas Kerolas), o prieš tai – Rusijos garsiausia trenerė Tatjana Tarasova.

2013 metais D. Tenas iškovojo sidabrą per Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatą, o 2015 metais – bronzą. Tais pačiais metais jis laimėjo Keturių kontinentų dailiojo čiuožimo čempionatą, vykusį Seule.

„Esu etninis korėjietis ir iš esmės čiuožiu savo gimtojoje šalyje“, – tuo metu kalbėjo jis.

2014 metų Sočio žiemos olimpiadoje iškovojęs bronzos medalį, D. Tenas tapo pirmuoju Kazachstano dailiojo čiuožimo olimpiniu medalininku.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų