NBA žada plačiau atverti duris 18-mečiams ir moterims

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) komisaras Adamas Silveris prasitarė apie pokyčius lygoje, susijusius su žaidėjų amžiumi.

Bendraudamas su JAV žiniasklaidos atstovai amerikietis pareiškė, kad pakeitė požiūrį į jaunus krepšininkus ir ketina jiems suteikti šansą debiutuoti pajėgiausioje pasaulio lygoje esant 18-os metų.

„Mano nuomonė šiuo klausimu pasikeitė. Tai yra sudėtingas klausimas, nes ne visi man pritaria. Maždaug pusė klubų savininkų yra už tai, jog pakeistume taisykles. Šiuo metu vedame derybas su žaidėjų profsąjunga. Realiausia, kad pokyčiai įvyks po 2022 metų“,- sakė A. SIlveris.

Šiuo metu NBA lygoje galima žaisti tik sulauks 19-os metų.

Jauniausias NBA istorijoje debiutavęs žaidėjas buvo Andrew Bynumas, kurį 2005-ųjų metų naujokų biržoje dešimtuoju šaukimu pasirinko Los Andželo „Lakers“.

Amerikietis ant NBA parketo debiutavo būdamas 18-os metų ir 6-ių dienų.

A. Silveris taip pat prabilo apie lyčių nelygybę NBA lygoje, bei pareiškė norintis, kad ateityje pusė visų dirbančių teisėjų būtų moterys.

Dabar pajėgiausioje pasaulio krepšinio lygoje darbuojasi trys teisėjos moterys.

„Nesu tikras, kaip ši sritis išliko dominuojama vyrų taip ilgai. Tai yra vienas iš atvejų, kai aikštėje fizinė jėga nėra svarbi ir vyrai čia neturi pranašumo.

Tikslas yra toks, kad ateityje pusė visų į NBA priimamų teisėjų būtų moterys. Tas pats galioja ir trenerių štabams. Turime programą tam ir nematau jokios priežasties, kodėl moterys neturėtų treniruoti vyrų krepšinyje“,- sakė A. SIlveris.

Per visą NBA istorijoje nė vienas klubas vyriausiojo trenerio pareigose nėra turėjęs moters.

San Antonijaus „Spurs“ pasiūlymo sulaukusi Becky Hammon tapo pirmąja moterimi dirbanti NBA komandos trenerio asistente.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų