Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krepšinio sirgaliams liko laukti visai nedaug. Sulig jau atėjusiu rudeniu po truputį startuos ir naujasis krepšinio sezonas. Komandos jau baigia savo komplektacijas ir pradeda vis rimčiau kibti į darbus treniruotėse. Tarp tokių klubų yra ir Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“.

Krepšinio sirgaliams liko laukti visai nedaug. Sulig jau atėjusiu rudeniu po truputį startuos ir naujasis krepšinio sezonas. Komandos jau baigia savo komplektacijas ir pradeda vis rimčiau kibti į darbus treniruotėse. Tarp tokių klubų yra ir Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“.

REKLAMA

Žalgiriečiai jau šiandien sužais ir pirmąsias draugiškas rungtynes. Jų varžovais bus Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšininkai.

Martino Schillerio vadovaujamame „Žalgiryje“ pasikeitė šeši krepšininkai. Nors komandą paliko tokie ryškūs lyderiai kaip Marius Grigonis, Thomasas Walkupas ar tas pats Nigelis Hayesas, tačiau itin įdomių naujų veidų klubo gretose netrūksta.

Kauniečiai jau sulaukė ir paskutini savo pirkinio – prie treniruočių prisijungė skambiausias tarpsezonio pirkinys 25 metų amerikietis gynėjas Emmanuelis Mudiay.

REKLAMA

2015 m. septintasis NBA šaukimas turbūt apskritai yra vienas įdomiausių naujojo Eurolygos sezono žaidėjų. Tiesa, praėjusį sezoną jis apskritai praleido be krepšinio, tad bus dar įdomiau stebėti, ką jis parodys aikštėje ir kiek pateisins tą aplink jį girdimą teigiamą šurmulį.

O metus prieš tai, 2019/2020 m. NBA lygoje, jis vilkėjo Jutos „Jazz“ marškinėliais bei sužaidė 57 mačus, kuriuose per vidutiniškai 15 minučių, pelnė po 7,2 taško, atkovojo po 2,3 kamuolio ir atliko po 2,1 rezultatyvaus perdavimo.

Kai šis krepšininkas rungtyniavo Jutoje, jį iš arti matė ir tuo metu „Jazz“ dukterinėje G lygos Solt Leik Sičio „Stars“ komandoje dirbęs dabartinis „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris.

Jau aišku, kad „Žalgiris“ šiemet Eurolygoje vėl turėtų būtį tarp mažiausią biudžetą turinčių komandų. Vasarą klubo vadovas Paulius Motiejūnas buvo užsiminęs apie 6,8 mln. siekiantį komandos biudžetą. Tiesa, spaudos konferencijoje pirmadienį jis tikino, kad bus sulaukta ir papildomų finansinių injekcijų.

REKLAMA
REKLAMA

„Biudžetine prasme šie metai yra su daug klaustukų, todėl jis yra dar labai trapus. Neaišku, kaip bus su žiūrovais, tikimės, kad tai nesikeis, bet biudžeto projekcija yra didesnė“, – sakė P. Motiejūnas. 

„Rizikuojame ir didėjantį biudžetą pristatysime netolimoje ateityje, naujojo partnerio pozicija mums tai padeda daryti, bet yra kitų veiksmų, kuriuos norime pabaigti ir tada papasakoti, kaip viskas bus. Galų gale viskas susiję, ar bus žiūrovai, ar nebus“, – pridūrė žalgiriečių vadovas.

Nepaisant visko, kauniečių komandos komplektacija jau tikrai yra baigta. Tad portalas Tv3.lt siūlo apžvelgti, kokie pakeitimai įvyko klubo sudėtyje.

Ryškūs praradimai gynėjų grandyje

T. Walkupo išlaikymas buvo bene pagrindinė žalgiriečių užduotis vasarą. Deja, net ir pasiūlytas solidus atlyginimas amerikiečio neįtikino pasilikti. Jis persikėlė į Pirėjo „Olympiakos“ klubą.

REKLAMA
REKLAMA

Komandą paliko ir rezultatyviausias praėjusio sezono krepšininkas M. Grigonis, pakėlęs sparnus į Maskvos CSKA bei jaunasis įžaidėjas Rokas Jokubaitis, tapęs Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniu Barselonoje.

Su portalu tv3.lt kalbėjęs krepšinio treneris Mindaugas Brazys tikino, kad žalgiriečiai per vasarą prarado ryškias figūras, tačiau yra naujų itin intriguojančių pirkinių.

„Pasikeitimai gynėjų grandyje yra dideli. Kalbant apie E. Mudiay, jis tikrai bus tas žaidėjas, ant kurio pečių guls nemaža dalis žaidimo, jo rankose neretai bus kamuolys. Jo atvykimas, ypač praradus du svarbius gynėjus, buvo svarbus. Nuo jo žaidimo tikrai nemažai kas paklausys, bet nebus taip, kad jis vienas lems visą žalgiriečių žaidimą“, – tikino M. Brazys.

„Bet tikrai visiškai neatsos (naujieji gynėjai išvykusių M. Grigonio ir T. Walkupo, – aut. past.). Tiek Marius, tiek Thomasas, kad ir pagal amžių, yra žaidėjai savo karjerų pike. Jau pernai jie buvo puikioje formoje, tikri lyderiai, gal net sužaidė geriausius sezonus. Panašiai gal ir šiemet bus, o ir dar laukia keli metai, kur jie turėtų rodyti aukščiausio lygio žaidimą. Tai prarasti tokius kertinius žaidėjus visada sunku. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, atvykęs Janis Strelniekas jau nėra savo karjeros pike esantis krepšininkas. Žinoma, jis norės parodyti save, reabilituotis po nesėkmingų kelių sezonų, bet vargu, ar matysime jį tokį, kaip matėme Vokietijoje ir jam žaidžiant Pirėjuje“, – pridūrė M. Brazys.

Panašias mintis išsakė ir kitas krepšinio treneris Tomas Purlys.

„E. Mudiay vienas prieš vieną yra labai geras žaidėjas. Manau jam tiesiog reikės laiko ir, galbūt, antroje sezono pusėje jau pamatysime tikrąjį jį. Žinoma, čia tik spėjimas, bet turime atsižvelgti, kad jam reikės laiko priprasti prie europietiško krepšinio, o ir praėjusiais metais jis apskritai niekur nežaidė“, – sakė T. Purlys.

„Na, J. Strelniekas perkamas kaip pagrindinis atakuojantis gynėjas, tad nerimauti yra ko. Jo traumų istorija tikrai turėtų neraminti. Jis gali kažkiek strigti. Tad tai gali būti achilo kulnas. Pastaruosius keletą metų jis daugiau buvo rotacijos žaidėjas. Jei jam pavyks išlikti sveikam, tai žalgiriečiams duos naudos, bet, vėlgi, negali nieko prognozuoti. Komanda prarado kertinius gynėjus ir juos nebus lengva pakeisti“, – pridūrė T. Purlys.

REKLAMA
REKLAMA

Į komandą po penkerių metų pertraukos sugrįžo Mantas Kalnietis. Lietuvos rinktinės įžaidėjas turėtų nesunkiai įsipaišyti M. Schillerio schemose. Gerai aikštę matantis krepšininkas gali būti puiki kombinacija su komandos aukštaūgiais.

„Manau, kad Mantas puikiai tiks trenerio filosofijai. Bus daug du prieš du, užmetimų, „pikenrol“ žaidimo su aukštais žmonėmis. Du fiziškai tvirti viduri puolėjai tikrai ir jam palengvins darbą. Pats M. Kalnietis irgi yra pakankamai aukštas, tad galės dengti ir antros pozicijos žmones, pats kartu aikštėje būti su kitu gynėju. Jo atvykimas tikrai nudžiugino“, – apie M. Kalniečio sugrįžimą į Kauną pasakojo M. Brazys.

Su kolega sutiko ir T. Purlys: „Jam čia puikiai viskas tiks. Mantas laisvai gali sužaisti tas 10,12 r 15 minučių, o gal ir daugiau kartu su E. Mudiay, pavyzdžiui, vienu metu aikštėje. M. Kalniečio pliusai gana aiškūs, manau, bus daug ir du prieš du žaidimo, kamuoliu užmetimo, jis tikrai puikiai tiks trenerio schemoms“.

REKLAMA
REKLAMA

Išspręsta trečiojo numerio problema

Turbūt didžiausia „Žalgirio“ bėda praėjusiais metais buvo tikro trečiojo numerio žaidėjo nebuvimas. Argentinietis Patricio Garino praktiškai visą sezoną nežaidė dėl traumų. Jis spėjo sužaisti vos ketverias rungtynes Eurolygoje.

Jam nesant M. Schilleris turėjo lopyti gana didelę skylę, ypač kai varžovai dažnai naudodavosi šiuo žalgiriečių minusu. Kauniečiai bandė pasiūlyti kitą variantą, tai yra žaidimą trimis mažesniais, judresniais gynėjais, bet tas toli gražu nevisada pasiteisindavo, ypač ginantis.

Šiemet ši problema, atrodo, išspręsta. Į Kauną grįžo Edgaras Ulanovas, atvyko ir vokietis Nielsas Giffey. Abu yra pakankamai aukšti (201 ir 198 cm), kibūs ir tikrai M. Schilleriui suteiks daug variacijų. 

N. Giffey atvyko iš Berlyno ALBA ekipos. Vokietis tikrai patyręs ir tinkamas krepšininkams Eurolygos kovoms. Jis gali kartu ir išplėšti aikštę, kadangi praėjusiais metais jo tritaškių taiklumas Eurolygoje siekė 41 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Dar įdomiau kaip seksis M. Schilleriui dirbti kartu su E. Ulanovu. Jo žaidimas nugara centruojant yra gana didelis koziris, bet tam reikia sudaryti sąlygas bei išnaudoti krepšininką.

Apie tai užsiminė ir tv3.lt kalbintas krepšinio ekspertas M. Brazys.

„Pernai žalgiriečiai išvis neturėjo trečio numerio žaidėjo, tad žaisdavo su trimis mažais gynėjais. Dabar atsirado ir N. Giffey, ir E. Ulanovas. Na, N. Giffey galima perstumdyti pozicijose. Tai irgi yra didelis pliusas. O E. Ulanovo žaidimą nugara mes visi puikiai prisimename ir kiek tai duodavo naudos komandai anksčiau.

Bet čia iškyla rimtas klausimas – ar M. Schilleris mokės tą išnaudoti ir įtrauks į savo schemas. Nes praėjusiais metais nematėme, kad treneris bandytų įdiegti kažkokį panašų metodą. Nepamenu, kad gynėjai centruotų. Čia bus įdomu, kadangi jei E. Ulanovas bus laikomas aikštės kampe, kaip tai buvo Stambulo „Fenerbahče“, tai iš jo naudos nebus daug.

Jis neturi stabilaus metimo, nėra tas, kur labai išplės aikštę, turi kitų pliusų savo žaidimo arsenale, bet tuos pliusus reikia mokėti išnaudoti. Ir čia jau M. Schillerio užduotis tą padaryti kaip įmanoma geriau. Tikrai bus įdomu stebėti ar šis žaidimo elementas atsiras komandos žaidime, kai prasidės sezonas“, – mintimis dalijosi krepšinio treneris M. Brazys.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu T. Purlys tikino, kad komandos vadovai kviesdamiesi E. Ulanovą tikrai turėjo turėti pokalbį su M. Schilleriu ir jam detaliai paaiškinti, kokie yra lietuvio pagrindiniai pliusai.

„Svarbiausia, kad nebūtų taip, kaip buvo Turkijoje. E. Ulanovo pliusai yra žinomi. Esu anksčiau sakęs, kad čia tas pats, kas pirkti Artūrą Milaknį ir neduoti jam mesti tritaškių (šypsosi,– aut. past.). E. Ulanovo žaidimas nugara privalo būti išnaudotas. Manau, kad tam trenerių štabas tikrai ruošis ir tą matysime aikštėje“, – pasakojo krepšinio treneris.

Pasikeitę aukštaūgiai ir prognozė

Aukštaūgių grandyje taip pat neapsieita be pokyčių. Nuomos pagrindais komandą paliko Martinas Gebenas, sutartis nebuvo pratęsta su Augustine'u Rubitu, išvyko ir Nigelis Hayesas, kuris buvo tas žaidėjas, galintis žaisti per mažiausiai kelias pozicijas.

Į Kauną iš Izraelio atvyko labai atletiškas vidurio puolėjas Joshas Nebo (206 cm, 111 kg), prisijungė iš Ispanijos persikėlęs Tyleris Cavanaugh (206 cm)

REKLAMA
REKLAMA

Komandoje liko kapitonas Paulius Jankūnas, Marekas Blaževičius, dar praėjusio sezono eigoje sutartį pratęsė ir pancūzas Joffrey Lauvergne'as.

„J. Nebo gana įdomus žaidėjas. Faktas tas, kad jis yra kitoks krepšininkas nei A. Rubitas. Jis yra tikresnis centras, fiziškai stiprus, galingas. Žinant, kad yra Mantas Kalnietis, manau matysime daug aukštų užmetimų į baudos aikštelę, žaidimo du prieš du, dėjimų. Jis bus ir kiek patikimesnis žaidėjas gynyboje nei A. Rubitas.

Kita vertus, A. Rubitas išplėsdavo aikštę, nes galėjo pataikyti metimus iš distancijos, kartais net ir tritaškius. Tad yra ir pliusų, ir minusų. Tiesiog matysime kiek kitokį žaidimą puolime, jei lygintume šiuos du žaidėjus“, – sakė M. Brazys.

O, pasak T. Purlio, šiųmetinė žalgiriečių priekinė linija ne itin skiriasi nuo praėjusių metų. Galima įžvelgti šiokių tokių skirtumų, tačiau esminė detalė visai kita – didžiausią vaidmenį komandos žaidime šiuolaikiniame krepšinye vaidina gynėjai.

REKLAMA
REKLAMA

„Atėję aukštaūgiai atrodo neblogai, bet krepšinis dabar toks, kad gynėjų žaidimas turi lemiamą įtaką. Nėra taip, kad geras centravimas yra didelis pliusas. Kartais jam ir sunkiau kamuolį įmesti, ir varžovai taiko dvigubinimą gynyboje. Daugiau turi dominuoti universalūs centrai, kurie ir ties perimetru yra pavojingi.

Žiūrint į „Žalgirio“ aukštaūgius kažkokio itin didelio skirtumo, lyginant su praėjusiais metais, tikrai nematau. Žiūrėsime, kaip jiems seksis“, – portalui tv3.lt teigė krepšinio ekspertas T. Purlys.

Iki naujojo Eurolygos sezono liko mėnesis, o LKL čempionatą kaunečiai pradės jau rugsėjo 20-ąją. Pasak kalbintų ekspertų, sunku pasakyti, ką gali ši „Žalgirio“ nauja komanda. 

Nepaisant to, T. Purlys žalgiriečių vasaros darbų įvertino praktiškai aukščiausiu balu.

„Esmė ta, kad į „Žalgirį“ žaidėjai ateina ir pasikelia savo vertę, tai svarbiausia. Pažiūrėkite, į kokias komandas išvyko šią vasarą komandą palikę žaidėjai. Kaskart su žaidėjais nepataikysi, bet žalgiriečiams kol kas tas sekasi gerai. Jei reikėtų vertinti šios vasaros komandos komplektavimo darbus, aš vertinčiau arti aukščiausio balo“, – optimizmo negailėjo T. Purlys.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto M. Brazys nebuvo toks užtikrintas.

„Kai bus jau draugiškų mačų maratonas tada ir vaizdas matysis aiškesnis. Bendrame kontekste komanda prarado lyderius, bet atvyko ir labai įdomūs nauji veidai. Yra tių niuansų, kaip seksis išnaudoti E. Ulanovą, kaip atrodys J. Strelniekas, tas pats E. Mudiay. Bus įdomu stebėti.

Faktas tik tas, kad vienas žaidėjas nieko nenulems, reikės komandinio krepšinio ir bendro darbu kartu“, – mintimis dalijosi ir M. Brazys.

„Žalgiris“ draugiškų mačų maratoną pradės rugsėjo 1-ąją.

Po keletos dienų seks susitikimas su Panevėžio „Lietkabeliu“, o tada kauniečiai išvyks į Turkiją, kur dalyvaus draugiškame turnyre ir sužais dar trejas rungtynes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų