0
TV3

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda pergalingai pradėjo kelią kelialapio į Eurolygą link. Sostinės komanda, vadovaujama Dirko Bauermanno, rezultatu 80:71 (14:15, 25:16, 22:16, 19:24) įveikė Rygos VEF ekipą, prie kurios vairo stovi Ramūnas Butautas. Kitas rungtynes vilniečiai žais ketvirtadienį, kur pusfinalyje susitiks su Oldenburgo „EWE Baskets“ komanda.

Rungtynių eiga:

Mačą abi ekipos pradėjo taikliais tolimais metimais – 3:3. Prabėgus keturioms kėlinio minutėms vilniečiai įgavo keturių taškų pranašumą – 9:5. Tiesa, netrukus jis ištirpo iki minimalaus (9:8), o vėliau svečiai rezultatą persvėrė savo naudai – 10:11. Likus žaisti pusantros minutės „Lietuvos rytas“ ir vėl susigrąžino pranašumą (14:12), tačiau varžovai smeigė tritaškį ir ketvirtis baigėsi rezultatu 14:15.

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiai persvėrė rezultatą savo naudai (19:18), o vėliau pranašumą padidino iki šešių – 27:21. Svečiai sumažino atsilikimą iki dviejų (27:25), bet „Lietuvos rytas“ nesnaudė – 33:25. Abi komandos apsikeitė taikliais metimais, skirtumas išliko toks pat, tad ketvirtis baigėsi rezultatu 39:31.

Po ilgosios pertraukos vilniečiai įgijo dviženklį pranašumą (43:31) ir prabėgus keturioms minutėms padidino jį iki šešiolikos taškų – 41:35. Didelių pakitimų nevyko, skirtumas išliko panašus, tačiau likus žaisti dvi minutes sumažėjo iki dešimties – 57:47. Tiksint paskutinei minutei „Lietuvos rytas“ sugebėjo dar kiek papildyti sąskaitą, tad ketvirtis baigėsi rezultatu 61:47. Paskutinis kėlinys prasidėjo taikliomis abiejų komandų atakomis (68:55), o vėliau VEF atsilikimą sumažino iki vienaženklio – 68:59.

Kurį laiką aikštelėje niekas per daug nesikeitė (73:63), tačiau likus žaisti keturias minutes VEF varžovų persvarą sumažino iki šešių 73:67. Svečiai pelnė dar du taškus (73:69), tačiau tuo pačiu atsakė ir vilniečiai – 75:69. Tomo Delininkaičio metimai pasiekė tikslą (75:71), bet „Lietuvos rytas“ smeigė tritaškį (78:71), taiklūs buvo ir baudų metimai, tad mačas baigėsi rezultatu 80:71.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 23, Martynas Gecevičius 11 (7 atk. kam.) Tautvydas Lydeka ir Juanas Palaciosas (8 atk. kam.) – po 10, Andreasas Glyniadakis 8.