Penktąją Europos žaidynių dieną Krokuvoje Lietuvos 3x3 moterų krepšinio rinktinė pasidabino aukso medaliais, kai finale 19:16 pranoko Prancūzijos krepšininkes.

Šalies rinktinei atstovauja Kamilė Nacickaitė, Gabrielė Šulskė, Martyna Pertėnaitė ir Giedrė Labuckienė.

Lietuvės Europos žaidynėse žygiavo be pralaimėjimų ir galiausiai įveikė ir praeitais metais triumfavusią Prancūziją.

Finalą lietuvės pradėjo puikiai ir per pustrečios minutės susikrovė 4 taškų pranašumą (6:2). Prancūzės į tai atsakė trimis iš eilės rezultatyviomis atakomis ir iš lietuvių persvaros nieko nebeliko (6:6).

Vėliau kurį laiką tęsėsi kova taškas į tašką (7:7, 9:9). Lietuvės dar kartą pabandė atitrūkti, kai G. Šulskė pataikė iš toli, o M. Petrėnaitė pridėjo baudą (12:9). Prancūzės mėgino vytis (12:11), bet K. Nacickaitės tolimas metimas leido lietuvėms lengviau kvėpuoti (14:11).

Vėliau abi komandos strigo puolime, kol likus žaisti pusantros minutės Anna-Sara Ngo Ndjock pataikė iš toli (14:13). Paskutinę minutę pradėjo G. Labuckienės metimas (15:13), bet jau kitoje atakoje atsakė ir A-S.Ngo Ndjock (15:14).

Likus žaisti apie pusę minutės lietuvių atakai skirtas laikas ištiksėjo ir prancūzės paprašė pertaukėlės. Po pertraukėlės prancūzės supanikavo ir suklydo. Tada G. Šulskė sužaidė labai protingai ir išprovokavo 7-ą varžovių pražangą. Taip prancūzės viršijo limitą ir lietuvė gavo progą mesti 2 baudas. G. Šulskės ranka nesudrebėjo (17:14).

Prancūzėms tuomet jau reikėjo desperatiškai gelbėtis ir jos vos nesukūrė stebuklo, kai iš toli pataikė Hortense Limouzin (17:16). Tiesa, tuo metu bebuvo likę 11 sek. iki rungtynių pabaigos, tad lietuvės būtų galėjusios laikyti kamuolį iki mačo pabaigos. Prancūzės neturėjo kur dėtis ir pražangomis stabdė K. Nacickaitę. Ji taip pademonstravo šaltus nervus ir sumetė abi baudas (19:16). Prancūzių paskutinis metimas skriejo pro šalį ir lietuvės šventė pergalę!