• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartą pabandęs nebegalėjo sustoti – tokia stipri buvo 20-mečio Juozapo Budrikio aistra golfui. Todėl šiandien šis jaunas sportininkas jau gali pasigirti iškovotais titulais (dukart Lietuvos čempionas), duoti praktinių patarimų kitiems golfo žaidėjams. Bet tuo pačiu Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas išlieka kuklus: „Norėčiau būti profesionaliu žaidėju, norėčiau kažkiek gauti pinigų iš šio sporto, bet kol kas nedrįstu spėlioti, kas manęs laukia ateityje“.

REKLAMA
REKLAMA

- Juozapai, kodėl golfas? Lietuviai mėgsta krepšinį, futbolą, retai kada galima išgirsti, kad kažkas labai myli ar žaidžia golfą.

REKLAMA

- Aš pasirinkau golfą, nes tai yra žaidimas, kur viskas priklauso tik nuo tavęs paties. Man patinka atsakyti už savo klaidas, jas taisyti. Kiti žmonės šiame sporte negali nieko sugadinti ar kažkaip pakenkti.

- Kokia buvo tavo golfo pradžia?

- Aš mėgau žiūrėti golfą per internetą, kažkiek skaityti apie tai, man buvo įdomus šis sportas. Kai sužinojau, kad brolis buvo nuvažiavęs į Europos centro golfo klubą, antrą kartą liepiau vežtis ir mane. Pabandęs šį žaidimą supratau, kad tai sportas, kuriuo noriu užsiimti visąlaik.

REKLAMA
REKLAMA

- Ir kuo jis taip tave sužavėjo?

- Patiko, kad savo kūnu galiu priversti kamuolį skristi taip toli ir taip aukštai. Buvo įdomu išbandyti save, pamatyti, kaip galima kuo geriau sužaisti, valdyti kūną, kad įveiktum lauką.

- Ar golfas reikalauja daug pastangų ir darbo?

- Aš asmeniškai įdedu labai daug darbo. Pakankamai sudėtinga prisiversti save tiek daug dirbti - kai prastas oras arba kai tiesiog norisi tingėti. Bet aš vis tiek prisiverčiu važiuoti į laukus ir kai saule šviečia, ir kai lyja. Daug dėmesio skiriu fiziniam pasirengimui, kad mano kūnas visuomet būtų pasiruošęs iššūkiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Daugelis mano, kad golfas yra daugiau pagyvenusių džentelmenų sportas. O tu esi gyvas įrodymas, kad yra kitaip. Golfas populiarus tarp jaunimo?

- Iš tiesų kasmet daugėja mano amžiaus žmonių ar jaunesnių, kurie domisi šiuo sportu, daugėja man priešininkų, konkurentų. Noriu, kad jų būtų kuo daugiau. Todėl būna, kad pats juos treniruoju, negailiu patarimų, kad varžovai greičiau galėtų mane vytis. O viskas priklauso nuo to, kiek darbo įdėsi, nuo psichologinio pasiruošimo.

REKLAMA

- Vadinasi, didelės konkurencijos tarp jūsų nėra? Palaikote draugiškus santykius?

- Iš tiesų taip, nes aš pats žinau, kiek daug darbo įdedu, o mano konkurentai įdeda ne ką mažiau. Gerbiu, kad jie taip stengiasi ir noriu, kad galėtume taip konkuruoti ir toliau, kad Lietuvos žaidėjai demonstruotų kuo geresnį žaidimą ir galėtų tinkamai pasirodyti užsienio šalių turnyruose.

REKLAMA

- Su kuriuo mūsų šalies žaidėju norėtum sužaisti vienas prieš vieną?

- Su vieninteliu šiuo metu mūsų profesionalu Arnu Kaunu. Jis šiam sportui skyrė labai daug laiko ir pastangų. Gyvendamas Prancūzijoje daug treniravosi, žino daug niuansų, kurių man gal dar trūksta. Prieš jį kautis sudėtingiausia ir tikriausiai maloniausia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kaip manai, golfo sugrįžimas į olimpiadą padės šiam sportui populiarėti, prisidės prie žaidėjų skaičiaus augimo?

- Manau, kad tai bus tarsi reklama golfo pasauliui. Daugiau žmonių sužinos apie šią sporto šaką, pamatys, kad golfo žaidėjai fiziškai yra pasiruošė kone tobulai, pamatys kiek reikia ištvermės, gero pasiruošimo, norint parodyti gerus rezultatus.

REKLAMA

- O pats turi ambicijų tapti golfo profesionalu?

- Aš žiūriu, kas manęs laukia už 1-2 savaičių, stengiuosi kuo geriau pasiruošti, atiduodu visą savo laiką. Tenka daug ko atsisakyti, žiūrėsim kaip bus toliau. Aišku, norėčiau būti profesionaliu žaidėju, norėčiau kažkiek gauti pinigų iš šio sporto, bet kol kas nedrįstu spėlioti, kas manęs laukia ateityje.

REKLAMA

- Minėjai, kad reikia daug ką paaukoti. Ką būtent?

- Mano draugai tikrai žino, kad aš su jais susitinku labai retai. Galiu bičiuliams skirti tik kelias dienas per mėnesį, todėl stengiuosi laisvalaikį praleisti kuo linksmiau, kažką įdomaus nuveikti. Negaliu per daug linksmintis, eiti į klubus ar kažkur panašiai, nes kitą dieną laukia treniruotės arba varžybos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Golfas vizualiai gražus sportas. Gal turi didelę palaikymo komandą įvairių turnyrų metu?

- Žiūrovų palaikymo kol kas trūksta, bet džiaugiuosi, kad Lietuvos žaidėjai palaiko. Tačiau golfo bendruomenės sulig kiekvienais metais didėja, o aš stengiuosi įrodyti, kad neketinu pasiduoti - dirbsiu kiek tik galėsiu.

REKLAMA

- Artėja Lietuvos atvirasis golfo mėgėjų čempionatas. Kokių rezultatų tikiesi?

- Praėjusiais metais šiame čempionate likau ketvirtas, buvo labai nesmagu prastai sužaisti paskutinę duobę. Tikiuosi nebepadaryti tokios klaidos. Sunku tikėtis labai aukšto rezultato, nes suvažiuos daug stiprių žaidėjų iš užsienio, bet bandysiu nenusileist ir parodyti, kad Lietuvos žaidėjai gali būti tarp 10 geriausių Europos žaidėjų.

REKLAMA

- O prieš startus dar kamuoja jaudulys?

- Pirma diena reikalauja daugiausiai jaudulio, daugiausiai savitvardos, bet kiekvienais metais vis lengviau. Ateinu į turnyrą ramesnis, tai lemia geresnis psichologinis pasiruošimas, prie viso to pripranti. Nors jaudulys man netgi patinka.

- Skaičiuoji turnyrus?

- Turnyrus suskaičiuoju sezono pabaigoje. Vidutiniškai vienam sezonui tenka daugiau nei 20 turnyrų, manau, kad tai nemažas skaičius, žinant, kad neturime paties ilgiausio golfo sezono. Bet tikrai tenka patirti daug įspūdžių, gaunu pakankamai daug krūvio.

REKLAMA
REKLAMA

- Golfas intriguojantis, inteligentiškas sportas. Gal jis padeda vilioti merginas?

- Įdomus klausimas (šypsosi). Iš tiesų nepasakyčiau, kad padeda, nebent jei jos supranta, kad golfas yra sportas, į kurį reikia įdėti daug jėgų ir tuo pačiu atsisakyti pakvietimų į diskoteką ar barą. Nežinau....Pamatysim per vasarą ar golfas padės pritraukti daugiau simpatijų, ar ne ...(šypsosi)

- Turi golfo idealą?

- Galbūt nuskambės banaliai, bet tai – Tigeris Woodsas. Man jis puikus žaidėjo pavyzdys. Iš visų profesionalų Woodso treniruotės pačios sunkiausios, jis įdėjo labai daug darbo, kad pasiektų tai, ką turi dabar. Aišku, Tigeris turi ir nemalonių situacijų gyvenime, bet reikia matyti, kas tau aktualu. Aš remiuosi jo treniruotėmis, nes jos yra sudėtingos, o kai kuriems - neįveikiamos.

- Ar Lietuva turi šansų kažkada turėti tokio lygio žaidėją kaip Woodsas?

- Jis yra išskirtinis žmogus, todėl sunku pasakyti ar toks gims. Bet būtų malonu, kad pas mus toks žaidėjas atsirastų, būtų įdomu stebėti jo pasirodymus, pasiekimus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų