8
Rungtynių akimirkos. (nuotr. SCANPIX)

Lietuvos futbolo rinktinė 2024 m. Europos čempionato atrankos cikle patyrė antrąją nesėkmę, kai antradienio vakarą svečiuose 0:2 (0:1) nusileido Vengrijai.

8

Vengrai užtikrintai pradėjo mačą ir iškart ėmė kurti pavojingas atakas. Jau per pirmąsias 8 minutes jie kelis kartus itin pavojingai smūgaivo, bet vis jiems pritrūkdavo tikslumo.

Lietuviams teko visomis pajėgomis gintis, o išbėgti į greitas kontratakas niekaip nepavykdavo. Vengrai vis sukeldavo gaisrų prie mūsiškių vartų, o galiausiai iš įmušė įvartį.

31-ąją minutę Barnabas Varga pirmasis suskubo prie link tolimojo virpsto skriejančio kamuolio ir gana nesunkiai išvedė savo komandą į priekį 1-0.

Kėliniui artėjant prie pabaigos Lietuvos rinktinės vartų virpstą galingu smūgu dar sudrebino jaunoji vengrų žvaigždė ir kapitonas Dominikas Szoboszlai’us.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė. Vengrai didžiąją laiko dalį kontroliavo kamuolį ir kūrė atakas.

Lietuviai atsakė keliais pavieniais bandymais, bet smūgiai didesnio pavojaus varžovų vartams nesukėlė, nors kelis kartus Eligijus Jankauskas atsidūrė gana neblogose padėtyse, bet vengrai sėkmingai apsigindavo.

Galiausiai Vengrijos rinktinė pergalę įtvirtino gražiu tolimu smūgiu, kai 83-ąją minutę pasižymėjo Rollandas Sallai’us.

Vengrai po šios pergalės savo sąskaitoje per trejas rungtynes turi septynis taškus, o lietuvių sąskaitoje vos taškas.

Kitas atrankos rungtynes Edgaro Jankausko auklėtiniai žais rugsėjo pradžioje, kai namuose susitiks su Juodkalnijos rinktine.