Lietuvos plaukikai sėkmingai pradėjo Rumunijoje vykstantį Europos jaunimo plaukimo čempionatą. Antradienio rytą startavę jaunieji mūsų šalies sportininkai pakliuvo į trijų asmeninių rungčių pusfinalius, o abi merginų ir vaikinų estafečių komandos pateko į finalus.

Merginų estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi plaukusios Smiltė Plytnykaitė, Marija Romanovskaja, Patricija Geriksonaitė ir Silvija Statkevičius finišavo su nauju Lietuvos moterų rekordu – 3 min. 49,57 sek. Ryte šis laikas buvo septintas tarp 15 atrankos dalyvių.

Finale S.Plytnykaitė, P.Geriksonaitė, M.Romanovskaja ir S.Statkevičius nors ir užfiksavo kiek prastesnį rezultatą (3:49.91), joms pavyko išsaugoti septintąją poziciją.

Nugalėtojomis tapo italės (3:42.98), aplenkusios prancūzes (3:43.49) ir vokietes (3:45.63).

Nemažiau sėkmingai pasirodė ir vaikinų estafetės komanda. Daniil Pancerevas, Danielis Kvederis, Kiril Stepanov ir Rokas Jazdauskas kvalifikacijoje parodė šeštą geriausią rezultatą (3:22.26), aplenkdami net dvylika kitų komandų, tarp jų – Lenkiją, Ukrainą, Vokietiją, Vengriją, Norvegiją, Švediją, Turkiją ir kitas.

Finale D.Pancerevas, K.Stepanov, D.Kvederis ir R.Jazdauskas laikėsi netoli lyderių ir plaukė greičiau nei ryte. Lietuviai finišavo per 3 min. 21,83 sek. ir iškovojo šeštą vietą.

Aukso medalius pelnė Davido Popovici vedami čempionato šeimininkai rumunai, užfiksavę 3 min. 18,93 sek. rezultatą. Jie paskutiniuose metruose sugebėjo pranokti Didžiosios Britanijos (3:19.01) ir Italijos (3:19.42) komandas.

Kanadoje besitreniruojanti 15-metė Silvija Statkevičius įveikė merginų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atranką ir pateko į pusfinalį. Ryte ji parodė 2 min. 5,77 sek. rezultatą ir tarp 30 plaukikių užėmė 17 vietą. Atrankos lydere tapo vengrė Nikoletta Padar (2:01.31).

Pusfinalyje S.Statkevičius plaukė greičiau. Distanciją ji įveikė per 2 min. 5,56 sek. ir užėmė 15 vietą.

Analogiškoje vaikinų rungtyje ryte į pusfinalį pateko 18-metis klaipėdietis Daniil Pancerevas, distanciją įveikęs per 2 min. 5,77 sek. Atrankoje jis buvo 19-as. Ryte greičiausiai plaukė pasaulio čempionas rumunas D.Popovici (1:48.75).

Vakare su nauju karjeros rekordu (1:49.26) finišavęs D.Pancerevas savo pusfinalio plaukime nusileido tik italui Lorenzo Galossi (1:47.73) ir užtikrintai pateko į rytoj vyksiantį vaikinų 200 m l. stiliumi finalą.

Tarp visų pusfinalio dalyvių lietuvio rezultatas buvo trečias. Greičiau dar plaukė tik antrame pusfinalyje startavęs D.Popovici (1:47.93) iš Rumunijos.

Merginų 50 m plaukimo nugara rungtyje užtikrintai pasirodė jauniausia Lietuvos delegacijos narė 14-metė šiaulietė Patricija Geriksonaitė. Ji atrankoje 0,01 sek. pasigerino sau priklausiusį šalies merginų iki 15 metų rekordą ir devintuoju rezultatu (29.69) pateko į pusfinalį. Tik kelių šimtųjų iki jo pritrūko 16-metei panevėžietei Beatai Jakštaitei (30.12), atrankoje užėmusiai 19 vietą. Ryte pirmoji tarp dalyvių buvo prancūzė Mary-Ambre Moluh (28.20).

Pusfinalyje P.Geriksonaitė pateko tarp 10-ies stipriausių. Šiaulietė antrą kartą per dieną gerino savo bendraamžių (iki 15 metų) šalies rekordą ir antrajame pusfinalyje finišavo penktoji (29.54).