Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalyje Kauno „Žalgiris“ neleido savo priešininkams sukurti intrigos.

Namuose atsakomąjį susitikimą žaidę Martino Schillerio auklėtiniai 103:77 (30:18, 24:19, 22:27, 27:13) susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ ir užtikrintai žengė į Panevėžyje vyksiančias Citadele KMT finalo ketverto kovas.

Pirmasis šių ekipų mačas tai pat baigėsi kauniečių pergale (98:82), todėl bendras serijos rezultatas – 201:159.

Vasario 13-14 dienomis žalgiriečiai gins pernai iškovotą titulą. Pastoti jiems kelią turnyro pusfinalyje mėgins Klaipėdos „Neptūnas“. Kitoje poroje dėl bilieto į finalą susirungs Panevėžio „Lietkabelis“ ir Utenos „Juventus“.

„Žalgiris“ savo pranašumu neleido abejoti nuo pat mačo pradžios. Kauno ekipa atlaikė bet kokius pasvaliečių bandymus apkarpyti deficitą, o labiausiai prie pergalės prisidėjo puikus Luko Lekavičiaus žaidimas. Gynėjas pelnė 28 taškus, krepšį iš žaidimo atakuodamas net 81 proc. tikslumu.

Susitikimo pradžioje žaidimas buvo apylygis, kol šeimininkų ekipą į priekį truktelėjo Marius Grigonis, taškais ir išprovokuotomis pražangomis baudęs pasvaliečius (15:10). Nuo suolo pakilę kauniečių žaidėjai tęsė pradėtą darbą ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ jau turėjo solidų pranašumą – 30:18.

Antrajame ketvirtyje žaliai-baltų persvara pasiekė jau 20 taškų – 41:21. Tuomet Edgaras Želionis inicijavo pasvaliečių spurtą 14:3 ir jų deficitas ženkliai sumažėjo (35:44). Visgi pirmosios rungtynių dalies pabaiga priklausė šeimininkams. Jie ilsėtis išėjo pirmaudami 54:37.

Po ilgosios pertraukos kauniečiams jau nepadėjo M. Grigonis, pajutęs peršalimo simptomus ir palikęs „Žalgirio“ areną. Įpusėjus trečiajam kėliniui, svečiams pavyko priartėti net iki 4 taškų – 57:61, tačiau arčiau varžovų kauniečiai neprisileido ir paskutinį kėlinį pasitiko tvirtai kontroliuodami rungtynes ir seriją (76:64).

Per paskutiniąsias 10 minučių didesnės intrigos „Pieno žvaigždėms“ sukurti jau nepavyko. Abi ekipos ant parketo išleido mažiau rungtyniaujančius krepšininkus, „Žalgiriui“ 100-ąjį tašką pelnė Martinas Gebenas, o galutinis mačo rezultatas skelbė apie abejonių nekeliantį kauniečių triumfą – 103:77.

Mačo nebaigė žalgirietis M. Grigonis. Jis blogai pasijuto dar prieš trečiąjį kėlinį, tad nuspręsta jam leisti netęsti mačo. Pranešama, kad krepšininkas pajuto peršalimo simptomus.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 28, R. Jokubaitis 15, Th. Walkupas 12, K. Lukošiūnas 11, M. Geben 8, M. Grigonis 7.

„Pieno žvaigždės“: E. Želionis 20, B. Mirkovičius 11, K. Giedraitis 11, P. Petrilevičius ir D. Amigo po 8, T. Lekūnas 7.