Jonui Valančiūnui pagaliau nereikėjo arti 30 minučių aikštėje, o Lietuva (1/3) įsirašė pirmą pergalę Europos čempionate. Centras surengė dar vieną solidų mačą, bet visos mintys – apie rytoj laukiantį iššūkį.

Lietuva B grupės rungtynėse Kelne 87:64 sutriuškino Vengriją (0/4). Mūsiškiai atitrūko antro kėlinio pusėje – penkių minučių atkarpą laimėjo 17:4 ir susikrovė 15 taškų pranašumą, o trečiame kėlinyje varžovus jau ėmė triuškinti.

JV aikštėje praleido 18 minučių, per kurias pelnė 21 tašką (10/12 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.) ir atkovojo 8 kamuolius.

Jau trečiadienį lietuviai kausis dėl vietos atkrintamosiose su Bosnija ir Hercegovina (2/2).

Mačas su vengrais galėjo nieko ir nelemti, jeigu bosniai prieš tai vykuosiose rungtynėse būtų įveikę prancūzus. Vis tik pastarieji laimėjo 81:68 ir viltis kovoti dėl atkrintamųjų liko gyva.

Šias rungtynes stebėjo visa rinktinė.

„Pradžioje nebuvo labai ramu, bet ačiū Dievui, kad viskas baigėsi gerai. Šiandien laimingesnė diena. Pirmas mačas baigėsi, kaip tikėjomės ir dabar turime viską savo rankose. O ryt jau – mirk arba gyvenk.

Ir žiūrėjome, ir stengiamės nežiūrėti. Darbą turėjome padaryti iki galo, kad ir kas būtų atsitikę. Pagaliau ir mums šiek tiek sėkmės nusišypsojo“, – emocijas rinktinės viduje atskleidė JV.

Poilsio mūsiškiai ir vėl neturės daug – laukia ketvirtos rungtynės per penkias dienas, o tarp mačo su vengrais ir bosniais – viso labo 20 valandų tarpas.

„Dabar turime pasiruošti, nedaug jau liko valandėlių. Rytoj svarbiausios rungtynės. Šiandien diena sukrito, bet ryt jau viskas ant mūsų pečių“, – šyptelėjo J. Valančiūnas.

Lietuvos ir Bosnijos ir Hercegovinos mūšis – rugsėjo 7 d., 15.30 val. Tiesiogiai jį stebėti galėsite naujienų portale tv3.lt ir TV3 kanalu.

Visas Lietuvos rinktinės rungtynes galėsite stebėti ČIA.

Visas Europos čempionato kovas tiesiogiai taip pat galite stebėti naujos kartos televizijoje „Go3“.