12
Graikija – Lietuva  (nuotr. SCANPIX)

Lietuvos futbolo rinktinė kontrolinėse rungtynėse pasiekė kovingas lygiąsias 0:0 su Graikijos futbolininkais. Edgaro Jankausko auklėtiniai Atėnų stadione su kamuoliu buvo 34 proc. žaidimo laiko ir į vartų plotą smūgiavo vos dukart, tačiau patikimai apsigynė nuo visų 2004 m. Europos čempionų išpuolių.

12

Graikija į vartų plotą smūgiavo 5 kartus, o iš jų net kelis kartus lietuvių gynėjai ir vartininkas kamuolį atmušė tiesiog nuo vartų linijos.

Šeimininkai kėlė net 13 kampinių, o lietuviai – vos du. Vieną iš jų Arvydas Novikovas pakėlė pačioje mačo pabaigoje, tačiau rimtesniu pavoju Graikijos vartams tai nevirto.

Lietuviai už grubų žaidimą gavo 3 geltonas korteles, graikai – vieną.

Artimiausias oficialas rungtynes Lietuvos rinktinė žais birželio 17 d., kai Kaune Europos čempionato atrankos rungtynėse priims Bulgarijos reprezentacinę komandą.

Maždaug 15 tūkstančių į rungtynes susirinkusių sirgalių nuo pat pirmos minutės išvydo kietą kovą, kurios metu aikštėje netrūko kontakto ir pražangų. Lietuvos rinktinė kelis kartus sėkmingai kontratakavo, tačiau paskutinėmis sekundėmis varžovai apsigindavo.

Tuo tarpu graikai porą kartų kėlinio metu buvo surengę tikrą Lietuvos rinktinės vartų apgultį, kurios metu savo meistriškumą demonstruoti turėjo Emilijus Zubas.

Visgi lietuviams apsiginti pavyko ir į pertrauką ekipos išėjo rezultatui esant 0:0.

Antrame kėlinyje sužaidus apie 10 minučių pirmą smūgį į vartų plotą atliko ir Lietuvos rinktinė – po kelių perdavimų kombinacijos iš maždaug 18 metų smūgiavo Gratas Sirgėdas, tačiau jo bandymą neutralizavo šeimininkų vartininkas.

Po kelių minučių lietuviai susikūrė dar vieną progą, kai iš gana aštraus smūgiuotą Arvydo Novikovo kamuolį vėl turėjo atmušti Graikijos ekipos vartų sargas.

Netrukus dar vienas to paties A. Novikovo bandymas prazvimbė greta oponentų vartų. Visgi šeimininkai pamažu vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir vėl pradėjo regzti atakas prie mūsiškių vartų, bet įvarčiais jos nevirto.

Likusį laiką lietuviai apsigynė ir mačas baigėsi lygiosiomis.

Rungtynės

II kėlinys

90 min. Per likusį laiką įvarčių pelnyta nebuvo. Galutinis rezultatas – 0:0.

86 min. Geltoną kortelę už grubų žaidimą gavo saugas Gvidas Gineitis.

84 min. Gynėjas Kipras Kažukolovas vėl buvo priverstas traukti kamuolį nuo vartų linijos. Tai jis padarė pakėlęs koją keliu.

75 min. Žaidimas aprimo, rezultatas išliko nepakitęs – 0:0.

64 min. Iš aštraus baudos aikštelės kampo į vartų plotą smūgiavo ir Arvydas Novikovas. Vis tik lietuvio bandymas pelnyti įvartį buvo atremtas.

57 min. Pirmasis lietuvių smūgis į vartų plotą – gerai kamuolį įžaidusių mūsiškių atakos smaigalyje atsidūrė G. Sirgedas. Saugas smūgiavo į vartų vidurį, o ataką patikimai atrėmė Graikijos vartininkas.

55 min. Graikai toliau šeimininkavo lietuvių aikštės pusėje. Lietuvius nuo įvarčių gelbėjo vartininkas E. Zubas.

46 min. Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas antrąjį kėlinį pasitiko net 4 keitimais – aikštėje pasirodė Rolandas Baravykas, Karolis Laukžemis, Gratas Sirgedas ir Vilius Armalas.

I kėlinys

Pirmojo kėlinio pridėtas laikas. Lietuviai dar kartą turėjo traukti kamuolį nuo vartų linijos – šįkart tai padarė gynėjas Edvinas Girdvainis. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 0:0.

Per pirmąjį kėlinį lietuviai su kamuoliu buvo 32 proc. laiko. Lietuviai blokavo net 10 graikų smūgių. Į vartų plotą šeimininkai smūgiavo 3 kartus, lietuviai – nė sykio.

45 min. Itin pavojingą proga – kamuolį nuo vartų linijos ištraukė meistriškumą dar kartą parodęs E. Zubas.

40 min. Justas Lasickas oro mikrodvikovoje susidūrė su priešininku galvomis. Po kieto kontakto abu varžovai atsidūrė ant vejos, J. Lasickui buvo prakirsta galva. Lietuvos krašto gynėjui prireikė medikų pagalbos. Netriukus lietuvis grįžo į aikštę.

32 min. Po klaidos aikštės viduryje graikai surganizavo greitą ataką, kuri vos nepavirto įvarčiu. Giorgos Masouras buvo atsidūręs sitiuacijoje vienas prieš vieną prieš Lietuvos vartininką Emilijų Zubą. Pastarasis pademonstravo meistriškumą ir atrėmė Pirėjo „Olympiacos“ žaidėjo smūgį.

28 min. Po gražios lietuvių kombinacijos atakos smaigalyje atsidūrė Fiodoras Černychas. Prieš puolėją buvo likęs vos vienas Graikijos gynėjas ir vartininkas. Vis tik persimesti kamuolį per paskutinį gynėją F. Černychui nepavyko.

23 min. Graikijos rinktinė atliko priverstinį keitimą – dėl traumos aikštę turėjo palikti „Liverpool“ klube žaidžiantis gynėjas Kostas Tsimikas.

16 min. Išryškėjo graikų persvara – šeimininkai nuolat terorizavo lietuvius jų baudos aikštelėje, tačiau savo pavojingų perdavimų paversti įvarčiais graikams nepavyko.

6 min. Lietuviai užsidirbo pirmąjį kampinį – jį pakėlė Arvydas Novikovas. Nors įvarčio pasiekti nepavyko, lietuvių žaidimas buvo malonus akiai.

3 min. Lietuviai mačo pradžioje žaidė grubiai – du graikų žaidėjai atsidūrė ant žaliosios vejos. Kamuolį tiksliai įžaidę graikai susikūrė pavojingą progą prie lietuvių vartų, tačiau įvarčio pasiekti šeimininkams nepavyko.