34
Andrea Trinchieri  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiriui“ (11/15) penktadienį vėl teko žaisti Belgrado pragare, tačiau šįkart jis neišgąsdino. Žalgiriečiai po permainingos kovos rezultatu 93:91 nugalėjo Roko Giedraičio atstovaujamą Belgrado „Crvena Zvezda“ (10/16) ir įsirašė trečiąją pergalę paeiliui.

34

Visas rungtynes komandos žengė koja kojon, o likus žaisti mažiau nei minutę „Žalgiris“ turėjo vos vieno taško pranašumą (88:87). Nors Kauno krepšininkams sunkiai sekėsi mesti baudas, tačiau likus vos 14 sekundžių jas taikliai pataikė Tomas Dimša.

Siautėjęs ir dvigubą dublį rungtynėse užfiksavęs Yago dos Santosas taip pat pataikė savo baudų metimu (93:91), tačiau nors „Žalgiris“ paskutinėmis sekundėmis vos nesuklydo, bet pergalę išsaugojo.

Po rungtynių Kauno komandos vyr. treneris Andrea Trinchieri pasidžiaugė komandos kovingumu ir noru laimėti, tačiau neslėpė, kad mačas nebuvo labai gražus.

„Sunku. Nepaprastai sudėtingos rungtynės, bet mes važiuojame namo su pergale, o tai – puiku. Tai geriausias dalykas, kas galėjo nutikti.

Aš labai didžiuojuosi savo žaidėjais. Sugebėjome laimėti rungtynes nebūdami tokie disciplinuoti ir tikslūs, kaip aš norėjau, bet svarbiausia, kad žaidėme protingai. Tai nebuvo žaidimas su grynu krepšiniu, bet tai buvo rungtynės su didele širdimi“, – kalbėjo strategas.

Ar džiaugiatės, kaip komanda sureagavo, lyginant su maču prieš „Partizan“?

Galiu pasakyti, kad prieš „Partizan“ žaidėme geriau, bet pralaimėjome. Čia žaidėme prasčiau, bet žaidėme su daugiau pasitikėjimo ir labiau susitelkę.

Ar galima pasakyti, kad ši pergalė tokioje atmosferoje gali formuoti komandos charakterį likusiam sezonui?

Aš tikiuosi. Tai – mūsų tikslas. Mokytis, išgyventi ir tobulėti. Buvome lentelės dugne, o dabar…

Yra labai geras filmas apie Jimą Valvano „Survive and advance“, mes taip pat norime išgyventi ir tobulėti.

Nuo pat atvykimo į Kauną sakėte žalgiriečiams, kad jie nebijotų mesti ir šiandien pamatėme net du tokius pavyzdžius – Tomo Dimšos ir Dovydo Giedraičio.

Tai yra patys svarbiausi dalykai, kur mes galime kažką sukurti. Tai mūsų komandos stuburas.

Dabar turėsite pertrauką nuo Eurolygos…

Ne, ne, ne. Dabar turėsime rungtynes, tada Karaliaus Mindaugo taurę ir tada pertrauką. Neužbėkime įvykiams už akių. Dabar nenoriu kalbėti apie jokias pertraukas.

Kaip ilgą laiką treniruojantis Eurolygoje, kaip jums labiau patiktų – ar turėti nedidelę pertrauką, ar nepertraukiamai varžytis?

Aš pasakysiu jums po pertraukos, nes tada pamatysiu, kaip tai atrodo. Tai pirmas kartas, kai turime 3 savaičių pertrauką. Tai didelis dalykas, bus tikrai keista.

Svarbiausias dalykas bus ne treneriai, ne štabas, o žaidėjų sveikata. Žaidėjai yra pagrindiniai aktoriai, jie turi pagrindinius vaidmenis čia. Mes turėsime daryti viską, kad išlaikytume juos, kad jie būtų geros formos, sveiki. Galbūt ši pertrauka bus gera proga duoti 3, 4, 5 dienas pailsėti.

Kaip buvęs „Partizan“ treneris turbūt esate tai matęs, bet kaip galėtumėte įvertinti tai, kad rungtynių pabaigoje į aikštę skriejo monetos, žiebtuvėliai ir kiti daiktai?

Nekomentuosiu.

Per pirmąją spaudos konferenciją Kaune sakėte, kad 10-a vieta yra Saturne. Šiuo metu esate 13-oje vietoje. Žiūrint į Saulės sistemą, kokioje planetoje „Žalgiris“ yra dabar?

Mes esame „Voyager“ (šypsosi).

Ačiū už pegalę treneriui,
žaidėjams. Jūs nepakartojami. Padėjot serbus, rusų draugelius, į vietą. Už jus visus.