• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruosius kelerius metus traumų kamuotas ir šią vasarą tašką karjeroje padėjęs Renaldas Seibutis nuo krepšinio nesitraukia.

Pastaruosius kelerius metus traumų kamuotas ir šią vasarą tašką karjeroje padėjęs Renaldas Seibutis nuo krepšinio nesitraukia.

REKLAMA

Ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas teigia norintis ir toliau savo ateitį sieti su šia sporto šaka, todėl profesinį tobulėjimą tęsia studijuodamas Lietuvos sporto universitete (LSU).

„Atidavus tiek metų krepšiniui būtų nelogiška ir neprotinga ieškoti kažko kito, todėl Treniravimo sistemų studijų programos krepšinio specializacija man yra artimiausia širdžiai. Ši sporto šaka yra svarbi mano gyvenimo dalis“, – kalbėjo buvęs krepšininkas.

Atstovaudamas Lietuvos rinktinei R. Seibutis išgyveno tikrą triumfo penkmetį. 2010-aisiais gynėjas su šalies nacionaline komanda laimėjo pasaulio čempionato bronzos medalį, o 2013 ir 2015 metais savo kolekciją papildė dviem sidabriniais Senojo žemyno pirmenybių apdovanojimais.

Nors R. Seibučio trofėjų lentyna nemaža, studijas LSU pradėjęs krepšininkas teigia, kad būti geru treneriu be teorinių žinių yra labai sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA

„Ilgametė patirtis krepšinyje suteikia praktikos ir gebėjimo įsisavinti informaciją bei ją perteikti kitiems. Po metų ar dvejų žinosiu daugiau svarbių teorinių dalykų, kurie padės įgytą patirtį dar lengviau perteikti kitiems, – sakė R. Seibutis. – Pavyzdžiui, psichologija – juk ne kasdien krepšininkai, ypač jaunimas, susiduria su dideliu stresu, o sporte jo tikrai daug. Žinoma, yra ir daug kitų faktorių, kurie lemia aukščiausio lygio pasiekimus.“

REKLAMA

Graikijoje, Ispanijoje ir Turkijoje legionieriaus duoną krimtęs R. Seibutis profesionalo karjerą pradėjo gimtosios Palangos „Naglio“ komandoje, kuri iširo 2017-aisiais.

Po pirmosios komandos griūties R. Seibutis su keliais bendraminčiais įkūrė naują Palangos miesto „Kuršių“ krepšinio klubą ir jame dabar užima direktoriaus pareigas. Pasak buvusio Lietuvos rinktinės nario, „Kuršiai“ – puiki vieta įgyvendinti vadybos žinias, kurias R. Seibutis gauna universitete.

REKLAMA
REKLAMA

„Įvairios detalės yra vienas svarbiausių krepšinio komponentų. Kai atsuku laiką, gailiuosi, kad kai kurių dalykų nežinojau anksčiau. Manau, kad tos žinios tikrai būtų padėjusios, todėl dabar turiu puikias sąlygas tiek studijuoti, tiek užsiimti veikla „Kuršių“ klube“, – teigė R.Seibutis.

Pasak buvusio krepšininko, pastarojo meto diskusija, kad Lietuvoje neauginami individualiai stiprūs jaunieji krepšininkai, yra aktuali. Nepaisant įvairių kalbų, R. Seibutis viliasi, kad ateityje tokius teiginius pavyks paneigti.

„Labai tikiu, kad ir toliau turėsime gerų trenerių, puikiai veikiančią sistemą, nuo vaikų iki aukšto meistriškumo krepšininkų parengimo. Žinoma, tobulinti visada yra ką ir tikiu, kad bus priimti geri sprendimai, o krepšinio tauta, kuria visada save laikome, išliks ir toliau“, – pabrėžė R. Seibutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų