Lietuvos paralimpinė golbolo rinktinė parveža trečiąjį šalies medalį. Bronziniame finale mūsiškiai 10:7 (3:2) nugalėjo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) komandą.

Lietuviai užtikrintai pradėjo pirmąjį kėlinį. Amerikiečiai klydo lygioje vietoje, o tai leido mūsiškiams pelnyti du baudinius. Abu juos realizavo Nerijus Montvydas.

Amerikiečiai pabudo po šalto dušo – pelnyti du taškai „iš žaidimo“ paeiliui (2:2). Patyręs Marius Zibolis metimu per vidurį vėl išvedė Lietuvą į priekį, bet pačioje kėlinio pabaigoje nerealizavo baudinio.

Po pertraukos M. Zibolis gavo progą mušti net tris baudinius ir realizavo du iš jų. Vėliau jis ir Justas Pažarauskas pridėjo po dar vieną tašką.

Tiesa, amerikiečiai nurūkti į priekį neleido – įpusėjus antrajam kėliniui mūsiškiai turėjo 2 taškų pranašumą (7:5). Netrukus JAV pridėjo dar vieną tašką ir stūmė lietuvius ant atbrailos krašto (7:6).

Labiau svarbiu metu puikų metimą atliko Genrikas Pavliukianecas. Lietuviai vėl atitrūko dviejų taškų atstumu (8:6). Pastarasis po varžovų klaidos pelnė dar vieną tašką ir pergalė jau buvo praktiškai kišenėje (9:6).

Amerikiečiai pelnė tašką likus mažiau nei pusantros minutės ir paprašė pertraukėlės. Lietuviai sugebėjo atsilaikyti, G. Pavliukianecas pridėjo dar vieną tašką ir mūsiškiai iškovojo paralimpinę bronzą.

Lietuviai su JAV jau buvo susitikę grupės etape. Tada mūsiškių pranašumas buvo daugiau nei aiškus – galutinis rezultatas 13:3.

Ketvirtfinalyje lietuviai 7:4 įveikė belgus, bet pusfinalyje 5:9 neatsilaikė prieš Braziliją.

Lietuvos golbolininkai prieš penkerius metus Rio pasiekė dar aukštesnį rezultatą – iškovoti aukso medaliai. Tokijuje Lietuvos paralimpiečiai iškovojo tris medalius – dar du nuskynė plaukikas Edgaras Matakas ir dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis.

Lietuva: M. Zibolis 4, G. Pavliukianecas 3, N. Montvydas 2, J. Pažarauskas 1, Artūras Jonikaitis ir Mantas Brazauskis taškų nepelnė.

JAV: Calahanas Youngas, Mattas Simpsonas ir Darylas Walkeris po 2 taškus.

Sveikinimai ! Lietuva ne krepšinio šalis o golbolo, nes tokių pasiekimų krepšinis neturi. Šaunuoliai, tokias dideles šalis nugalėjo. Lietuva kaip Kinijos, Amerikos, Brazilijos vienas miestas. Gaila kad toks Hendrikas jau metuose, kas jį pakeis ? Dar kartą sveikinimai.
saunuoliai paralimpieciai, net 3 bronzas parves, geda ,padarete olimpieciams,, tegul ima is jusu pavyzdi
Taip ir aš pritariu, kad premijis jiems dar turėtų būti net didesnės, nes jie su negalia