Japonijos policija surado iš olimpinės stovyklos dingusį Ugandos sunkiaatletį

Japonijos policija antradienį pranešė suradusi Ugandos sunkiaatletį, prieš keturias dienas dingusį iš olimpinės treniruočių stovyklos ir palikusį raštelį, kad jis norįs susirasti darbą.

Julius Ssekitoleko (Džulijus Sekitolekas) dingo visuomenei labai nerimaujant dėl olimpiados keliamos COVID-19 rizikos, tūkstančiams užsieniečių atvykstant į Tokiją.

„Šiandien šis vyras surastas Mijės prefektūroje nenukentėjęs; nėra sąsajų su jokiu nusikaltimu“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas Osakos policijos pareigūnas, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

„Jis turėjo savo asmens dokumentą, prisistatė. Ne visai aišku, kur turėtume jį siųsti – į komandą ar į ambasadą“, – sakė pareigūnas.

Aliarmas buvo sukeltas penktadienį, J. Ssekitoleko neatvykus pasidaryti COVID-19 testo. Sportininko nebuvo ir jo kambaryje viešbutyje.

20-metis J. Ssekitoleko neseniai sužinojo, kad dėl kvotų sistemos negalės varžytis penktadienį prasidėsiančiose Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Jo kambaryje buvo rastas raštelis, o jame prašoma asmeninius daiktus nusiųsti šeimai Ugandoje, sakė Osakos prefektūros Idzumisano miesto, kur treniruojasi komanda, pareigūnai.

Pasak policijos, J. Ssekitoleko nuvyko į Nagoją centrinėje Japonijos dalyje, tuomet – į Gifu prefektūrą netoliese, o galiausiai atsidūrė pietinėje Mijės prefektūroje.

„Jis surastas su juo susijusių žmonių name. Jis nesipriešino. Kalbėjo atvirai. Mes vis dar apklausiame jį dėl motyvų“, – sakė minėtas policijos pareigūnas.

Ugandos delegacijai praėjusį mėnesį atvykus į Japoniją, vienam treneriui testais buvo nustatyta COVID-19. Vėliau koronavirusas buvo nustatytas dar vienam šios šalies delegacijos nariui.

Ugandos užsienio reikalų valstybės ministras Henry Okello Oryemas (Henris Okelas Orjemas) AFP sakė, kad Ugandos pareigūnai buvo informuoti apie sunkiaatlečio suradimą ir apklausą.

„Dirbame su Japonijos vyriausybe, kad gautume faktus apie sunkiaatlečio dingimą ir... akreditavimą, – sakė jis. – Kaip vyriausybė jau atsiprašėme Japonijos vyriausybės už sunkiaatlečio dingimą. Tai buvo nepriimtinas elgesys ir išdavystė.“

Tokijuje šiuo metu galioja ekstremalioji epidemiologinė padėtis, virusui sparčiai plintant. Olimpinių žaidynių dalyviai privalo laikytis griežtos tvarkos, įskaitant reguliarus testus ir judėjimo apribojimus, ir bus daugiausiai atskirti nuo Japonijos gyventojų.


Rašyti komentarą...
G
Gal
2021-07-20 20:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žolės perdozavo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų