Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ persvėrė Eurolygos ketvirtfinalio serijos rezultatą 2:1. Namuose žaidęs Turkijos klubas dabar yra per žingnsį nuo finalo ketverto. „AS Monaco“ visas rungtynes buvo besivejančių vaidmenyje ir pralaimėjo 89:78 (19:21, 28:19, 20:18, 20:20).

Monako ekipos gretose rezultatyviai žaidė lietuvis Donatas Motiejūnas, surinkęs 10 taškų ir atkovojęs tris kamuolius.

Pergalės raktu tapo sėkminga Stambulo ekipos gynyba prieš rezultatyviausią Eurolygos krepšininką Mike'ą Jamesą (1/6 trit., 3/7 dvit., 2/4 baud), kuris surinko 11 taškų ir pridėjo 7 rezultatyvius perdavimus.

Kitas Monako ekipos puolimo lyderis Jordanas Loydas taip pat pataikė vos vieną mestą tritaškį iš 6 bandymų ir taip pat surinko 11 taškų.

Bendrai ši serija Monako lyderiui M. Jamesui rezultatyvumo prasme nėra sėkminga. Pirmajame mače jis pelnė 16 taškų, o antrajame vos aštuonis.

Sekantis ketvirtasis serijos mačas penktadienį vyks Stambule, o pergalės atveju Š. Jasikevičius pateks jau į ketvirtą iš eilės Eurolygos finalo ketvertą.

Prieš tai tris kartus į finalinį ketvertą jis buvo atvedęs Barselonos „Barcelona“.

Pirmoje rungtynių pusėje „Fenerbahče“ įkvėpė Marko Guduričius

Pirmajame ketvirtyje abi ekipos žengė koja kojon, o didesnės persvaros nepavyko įgyti nė vienai ekipai. Antrąjį kevirtį Stambulo ekipa pradėjo kovingai, o impulsą komandai suteikė penki iš eilės Marko Guduričiaus pelnyti taškai. Vienoje atakoje serbas pataikė tritaškį, o kitoje efektingai įdėjo iš viršaus, tad aikštės šeimininkai vėl išsiveržė į priekį 24:21.

Po kovingo serbo epizodo užsivedė ir kiti Stambulo ekipos krepšininkai, o tritaškį iš eigos įpusėjus ketvirčiui smeigęs Scottie Wilbekinas ir toliau neleido varžovams priartėti 29:25.

Antrojo ketvirčio pabaigoje vaizdas aikštėje išliko panašus – į kiekvieną „Fenerbahče“ spurtą Sašos Obradovičiaus ekipa atsakydavo taikliais metimais ir kvėpavo savo varžovams į nugarą.

Paskutinė antrojo ketvirčio ataka priklausė Šaro auklėtiniams, o individualiu reidu į baudos aikštelę ją užbaigęs M. Guduričius padėjo šeimininkams atitrūkti 7 taškais 47:40.

Iš viso pirmoje mačo pusėje serbas pelnė 9 taškus ir atiko 2 rezultatyvius perdavimus. Antras pagal rezultatyvumą buvo Tyleris Dorsey, įmetęs 8 taškus. Tiek pat svečių komandoje buvo surinkęs M. Jamesas.

Trečiajame ketvirtyje Š. Jasikevičiaus ekipa sunkiai įsivažiavo ir taškų nepelnė pirmas dvi kėlinio minutes. Kėlinį puikiai pradėjo Monako ekipos lietuvis Donatas Motiejūnas, kuris pelnė pirmus keturis savo komandos taškus ir įsirašė jau dešimtąjį savo tašką rungtynėse 47:44.

Vėliau „Fenerbahče“ vėl atitrūko, o pagrindiniu sėkmingo žaidimo komponentu buvo geresnis dvitaškių ir tritaškių pataikymas. Visuose kituose žaidimo komponentuose abi ekipos atrodė panašiai.

Trečiojo ketvirčio galas buvo identiškas antrojo. Kamuolys vėl buvo M. Guduričiaus rankose ir šis vėl Monakos ekipos gynybą sudraskė agresyviu prasiveržimu 58:69.

Ketvirtajame kėlinuke ir toliau sėkmingai žaidė S. Wilbekinas, o ketvirčio viduryje Turkijos klubo klaidomis pasinaudoję svečiai aptirpdė skirtumą iki 75:71.

Po minutės pertraukėlės Š. Jasikevičius nubraižė derinį, o jį išpildė Tarikas Biberovičius, pataikęs laisvą tritaškį iš kampo 78:71.

Vėliau šis snaiperis pridėjo dar vieną labai svarbų tritaškį ir atvedė aikštės šeimininkus į svarbią pergalę.

Monako klubas tritaškius metė vos 19 procentų taiklumu (4/21), nuo kovo pradžios nerezultatyviau sužaisdami tik priimant Kauno „Žalgirį“, kai laimėjo 69:66. Naudingumo balais sveičiai šeimininkams nusileido 88:108.

„Fenerbahče“: Tarikas Biberovičius 14 (2/5 tritaškių, 4 atk. kam.), Nickas Calathesas 13 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Scottie Wilbekinas (2/6 tritaškių, 4 rez. perd.) ir Marko Guduričius (4/4 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 6 rez. perd.) po 11, Nigelas Hayesas-Davisas 10 (1/5 dvitaškių, 2/5 tritaškių), Georgios Papagiannis (4/5 dvitaškių, 6 atk. kam.) ir Tyleris Dorsey po 8.

„AS Monaco“: Alpha Diallo 23 (8/12 dvitaškių, 7 atk. kam.), Jaronas Blossomgame'as (4/4 dvitaškių), Jordanas Loydas (1/6 tritaškių, 5 rez. perd.) ir Mike'as Jamesas (1/6 tritaškių, 7 rez. perd.) po 11, Donatas Motiejūnas 10.