41
Th. Walkupas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Kauno „Žalgirio“ sezonas Eurolygoje kabo ant plauko ir panašu, kad jo išgelbėti nebepavyks. Žalgiriečiai namuose 81:88 nusileido Tel Avivo „Maccabi“ ir patyrė ketvirtą nesėkmę iš eilės.

41

Pats netinkamiausias metas pralaimėjimų serijai, tačiau sunku kažką pakeisti – „Žalgiris“ atsirėmė į tas pačias problemas su kuriomis kovoja nuo pat rinktinių „lango“.

Didžiulės energijos ir užsivedimo pakako tik pirmajame ir trečiajame kėliniuose. Vien per pusę pirmojo kėlinio kauniečiai pasiėmė tris kamuolius puolime, o Nigelas Hayesas iškrapštė bent du kamuolius iš varžovų rankų.

Tačiau svečiai atrodė kur kas šviežesni didžiąją dalį rungtynių. Prireikė trilerio, tačiau net ir jame kauniečiai atrodė nepajudinami iš savo pozicijų ir likus mažiau nei 4 minutėms pirmavo 79:72.

Visgi žydai surakino kauniečių puolimą svarbiausiu metu, o patys rinko taškus beveik kiekvieną ataką, kol galiausiai Elijah Bryanto, Ante Žižičiaus ir Scottie Wilbekino metimai palaužė „Žalgirį“.

„Pirmas dalykas – tiek pirmas, tiek trečias kėliniai buvo geras „Žalgirio“ žaidimas agresyvios gynybos dėka. Perimti kamuoliai, lengvi taškai, Nigelo Hayeso geras žaidimas. Jis žaidė labai universaliai – ir tritaškių įmetė, ir kamuolių perėmė, ir nugara sužaidė.

Paskui, aišku, matėsi pagrindinė bėda kamavusi pastaruoju metu tai fizinė kondicija. Pradžioje, kol turėjo jėgų, viskas buvo gerai, bet baterijos sėdo ir viskas sulėtėjo, pozicinis žaidimas strigo. Daug metė vidutinių metimų, „Maccabi“ tai provokavo ir pirmosiose rungtynėse.

Lygiai tas pats ir po pertraukos – gera pradžia, agresyvi gynyba, atrodo rezultatas gerėja, bet neužteko jėgų“, – portalui tv3.lt rungtynes reziumavo krepšinio treneris ir apžvalgininkas Tomas Purlys.

Žalgiriečiai lemiamu metu buvo labai išsunkti ir tai parodo lyderių minučių skaičiai. N. Hayesas ir M. Grigonis kartu surinko 38 taškus. Tai yra beveik pusė komandos taškų, tačiau jie abu rungtyniavo po 32 minutes.

N. Hayesui tai buvo net karjeros rungtynės – 24 taškai ir 30 naudingumo balų. Visgi lemiamus metimus atlikinėjo Paulius Jankūnas ir Rokas Jokubaitis, o ne amerikietis.

Šioje vietoje pritrūko ne jėgų, o kito elemento, pasak T. Purlio.

„Kalbant apie rungtynių pabaigą – lemiamu momentu trūko disciplinos. Hayesas buvo labai karštas ir jam turėjo būti sudarytos sąlygos turėti kamuolį savo rankose ir priimti sprendimus, – pasakojo T. Purlys ir pratęsė apie M. Grigonį. – Matėsi, kad likus trims minutėms Mariui labai reikia poilsio. Tikėjausi, kad jis gaus bent minutę atsipūsti, bet gavosi taip, kad prarado kamuolį ir kitoje pusėje gavo tritaškį.

Jo fizinė forma rungtynių pradžioje atrodė gerai, priimti tinkami sprendimai. Tačiau sužaistos 32 minutės. Tai daug ką pasako“.

Pritrūko ir fortūnos. Varžovų gretose rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidė ketvirtasis 2016 m. NBA naujokų biržos šaukimas Draganas Benderis.

Savo žaidimo Izraelyje nerandantis kroatas pelnė 16 taškų ir pataikė 2 tritaškius iš 4. Tai buvo netikėtas faktorius „Žalgirio“ gynybai.

Palyginimui, 211 cm aukštaūgio sezono taškų vidurkis siekia 5,9, o tritaškių pataikymas – 34,8 proc.

„Buvo labai aiški koncentracija ties gynėjais ir rizika ties aukštaūgiais. Draganas Benderis pataikė du tritaškius.

Paprasčiausiai, kai neplanuoji apsiginti prieš Scottie Wilbekiną ir kitus gynėjus vienas prieš vieną – turi rizikuoti. Ji pasiteisina arba ne. Benderis tikrai nėra tas žaidėjas, kuris meta puikiai tritaškius, bet vakar susimetė“, – paaiškino T. Purlys.

Lietuvos čempionams liko sužaisti tris rungtynes – prieš „Bayern“, ALBA ir „Panathinaikos“. Itin įtemptoje kovoje dėl atkrintamųjų būtina laimėti visas likusias akistatas, tačiau net ir tokiu atveju galimybės labai miglotos.

T. Purlys pripažino, kad tikėtis stebuklo neverta, tačiau turėjo patarimų ateinantiems sezonams.

„Šansų nebėra, bet sakyčiau tai gali būti pamoka „Žalgiriui“. Nušauti du zuikius vienu metu kauniečiams šiemet tikrai nepavyko. Kai Jasikevičius žaidė savo paskutinį sezoną, kaip žaidėjas, „Žalgiryje“ – buvo užimta ketvirtoji vieta reguliariajame sezone. Galiausiai vistiek pavyko pasiekti LKL auksą.

Aišku, buvo kita situacija, bet dabar vietinėse pirmenybėse žalgiriečiai yra visa galva aukščiau už kitus. Verta pasvarstyti apie 3-4 dublerių įtraukimą ir leisti pagrindiniams rungtyniauti tik prieš „Rytą“, „Juventus“ ar „Lietkabelį“.

Prieš kitas komandas siūlyčiau palikti 4-5 pagrindinės sudėties ir 4-5 dublerių žaidėjus. Visiškai vienodai, koks bus rezultatas reguliariajame sezone. Reikia koncentruotis Eurolygai.

Iš tikrųjų, niekam neįdomu LKL reguliariajame sezone užimta „Žalgirio“ vieta. Vistiek komandos sezoną vertiname pagal rezultatus Eurolygoje, tad aukoti kažką reikia“, – svarstė T. Purlys.