Įspūdingai dominavęs Oleksandras Usykas atėmė pasaulio čempiono diržus iš Anthony Joshua

Šeštadienio vakarą maždaug 60 tūkst. sirgalių Londono „Tottenham Hotspur“ stadione Anglijoje išvydo įspūdingą kovą, tačiau jų palaikomas britas Anthony Joshua (24-2, 22 nokautai) nesugebėjo susitvarkyti su puikiai visus 12 raundų judėjusiu ukrainiečiu Oleksandru Usyku (19-0, 13 nokautų).

Ukrainietis įrodė pranašumą ir vieningu teisėjų sprendimu (117-112, 116-112 ir 115-113) atėmė iš A.Joshua jo turėtus IBF, WBA ir WBO sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržus bei prasčiau vertinamą IBO.

„Kova vyko taip, kaip ir tikėjausi. Buvo keletas momentų, per kuriuos A.Joshua mane spustelėjo stipriau, tačiau nebuvo nieko ypatingo“, – iš karto po kovos kalbėjo O.Usykas. – Neturėjau tikslo jo nokautuoti, nes mano treneriai ragino manęs to nebandyti daryti. Pradžioje aš bandžiau smūgiuoti į jį stipriau, tačiau tuomet tiesiog perėjau prie savo darbo.

Vienintelis dalykas, kurį norėjau padaryti šioje kovoje – šlovinti Jėzų Kristų. Nuo sausio mėnesio tiek daug ir taip sunkiai dirbau dėl šios kovos, tai atėmė pusę metų, per kuriuos aš nemačiau savo šeimos. Labai pasiilgau matyti, kaip žaidžia mano vaikai. Noriu vykti namo ir džiaugtis su savo šeima. Dabar negalvoju apie revanšą“.

Vyko varginanti 12 raundų kova, kurioje kur kas geriau pasirodė O.Usykas. A.Joshua akis pradėjo tinti, tuo tarpu iš O.Usyko antakio liejosi kraujas. Visgi ukrainietis dažniau buvo tikslus, o jo judėjimas neleido A.Joshua atakuoti taip, kaip jis norėtų. Po kovos praktiškai niekam nekilo abejonių, kas šioje kovoje yra nugalėtojas, o tai įrodo ir teisėjų balai.

Skelbiama, kad A.Joshua ir O.Usyko sutartyje buvo numatyta revanšo galimybė, todėl jau artimiausiu metu galime tikėtis, kad šie kovotojai susitars dėl dar vienos kovos. A.Joshua agentas Eddie Hearnas patvirtino, kad revanšas, be jokios abejonės, įvyks: „AJ jau dabar kalba apie tai, jis sako, kad „laimės revanšą“. O.Usykas nusipelno pergalės, o A.Joshua padarys tinkamas permainas revanšinei kovai“.

Šis rezultatas greičiausiai sugriauna ankstesnį planą, kuriuo A.Joshua ir britas Tysonas Fury turėjo suvienyti sunkiasvorių diržus. Tą padaryti buvo planuojama vasarą, tačiau Deontay Wilderis laimėjo teismą ir dabar ruošiasi trečiajai kovai su T.Fury.

O.Usykas sunkiasvorių divizione debiutavo 2019 m. spalį, kai privertė amerikiečio Chazzo Witherspoono kampą stabdyti kovą.

Ukrainos bokso žvaigždė 2018 m. įsirašė į istoriją, kai susirinko visus keturis pagrindinius pasaulio čempiono diržus pagal IBF, WBA (Super), WBC ir WBO versijas pirmojo sunkaus svorio kategorijoje. Šioje svorio kategorijoje jis savo karjerą baigė 2018 m. lapkritį, kai 8-ame raunde techniniu nokautu įveikė britą Tony Bellewą.

O.Usykas tapo trečiuoju vyru po Evanderio Holyfieldo ir Davido Haye, kuris po sugebėjo laimėti titulus pirmojo sunkaus svorio ir sunkiasvorių kategorijose. Ukrainietis profesionalų bokse yra iškovojęs 19 pergalių iš tiek pat galimų. O.Usykas yra trečias Ukrainos boksininkas, tapęs sunkiasvorių čempionu. Prieš tai tą pavyko padaryti broliams Vitalijui ir Vladimirui Kličko.


Rašyti komentarą...
>
>Nu
2021-09-26 11:11:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia tau nelaimė, kad ukrainietis laimėjo. Tur būt sulauksi infarkto.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų