Kauno „Žalgirio“ (15-14) krepšininkams nepavyko iš Stambulo išsivežti pergalės. Martino Schilerio auklėtiniai net 62:89 (12; 26, 16:23, 20:27, 14:13) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (18/10) ekipai.

Žalgiriečiams tai buvo antras didžiausias pralaimėjimas šiame Eurolygos sezone. Skaudžiausias išlieka dūris Tel Avive, kur „Maccabi“ buvo nusileista net 28 taškais.

Rungtynėse traumą patyrė aukštaūgis Joffrey Lauvergne'as. Prancūzas antrojo kėlinio pabaigoje skaudžiai krito ant nugaros ir po pertraukos ant parketo jau nebepasirodė. Iki to laiko jis buvo spėjęs pelnyti šešis taškus.

Šeimininkai praktiškai jau nuo pat mačo pradžios šovė į priekį. Pradžioje komandos dar apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet paskui žalgiriečiai įstrigo turkų gynybos gniaužtuose.

O „Anadolu Efes“ krepšininkai pataikė vienas po kito ir iškart nurūko į priekį, nes greitai persvara jau pasiekė dviženklį skirtumą (22:12).

Vėliau vaizdas nelabai pakito. Šeimininkai dominavo aikštėje, o kauniečiai pirmus taškus antrame kėlinyje pelnė sužaidus daugiau nei tris minutes. Ilsėtis komandos išėjo Stambulo ekipai pirmaujant jau 49:28.

Po pertraukos vaizdas išliko toks pats. Nors kauniečiai surengė mini spurtą 5:0, bet Turkijos ekipa greit vėl susigrąžino žaidimo vadžias į savo rankas.

„Anadolu Efes“ patvirtino savo kaip „karščiausios“  šiuo metu Eurolygos ekipos vardą. Žalgiriečiai nieko negalėjo prieš juoa pastatyti.

Po kelių sėkmingų Shane’o Larkino atakų šeimininkų persvara trečiame kėlinyjje vienu metu siekė jau ir 70:43.

Paskui teliko visiškas formalumas. „Žalgiris“ nieko negalėjo padaryti, o Turkijos ekipos krepšininkai žaidė užtikrintai ir pratęsė pergalingą savo seriją Eurolygoje iki septynių.

Varžovų gretose lyderiais vėl buvo Vasilije Micičius ir Shane'as Larkinas. Serbas surinko 17 taškų, o Sh. Larkinas įmetė jų 18.

Jiems puikiai talkino aukštaūgis Sertačas Šanli ir R. Beaubois (abu po 12 tšk.)

Kauniečių gretose rezultatyviausiai žaidė Thomasas Walkupas, pelnęs 15 taškų (8 rez. perd.). Marius Grigonis pridėjo 14 (4/6 trit.)

Varžovai tritaškius metė 44 proc. taiklumu, kai „Žalgiris“ vos 31 proc. „Anadolu Efes“ puikiai dalijosi ir kamuoliu bei atliko 23 rezulatyvius perdavimus.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 18 (4/9 tritaškiai), Vasilije Micičius 17, Rodrigue'as Beaubois ir Sertačas Šanli po 12, Krunoslavas Simonas 11 (3/4 tritaškiai, 5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 15 (8 rez. perd.), Marius Grigonis 14 (4/6 tritaškiai), Augustine'as Rubitas 13 (5/11 dvitaškiai, 8 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 7, Joffrey Lauvergne'as 6 ( per 10 min.)

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Anadolu Efes“ 89:62 „Žalgiris“ (26:12, 23:16, 27:20, 13:14)

Kai jau viskas mače daugmaž buvo aišku ir, atrodytų, šeimininkai galėtų kiek atsipalaiduoti, šie net nesirengė to daryti. Aikštėje pasirodęs Jamesas Andersonas pataikė iš toli, metimu atsakė Augustine'as Rubitas, bet turkų persvara jau siekė net 82:52.

Įpusėjus kėliniui ant parketo pirmąjį kartą mače pasirodė Karolis Lukošiūnas. Nors nugalėtojas rungtynėse jau buvo aiškus, bet „Anadolu Efes“ užtikrintai metė tritaškius.

„Žalgiris“ varžovams pralaiminėjo 60:87. Galiausiai svečiai pripažino turkų pranašumą 62:89.

Trečias kėlinys: „Anadolu Efes“ 76:48 „Žalgiris“ (26:12, 23:16, 27:20)

Po pertraukos „Žalgiris“ į aikštę išėjo labiau susikaupę. Keliskart apsigynę pridėjo tritaškį ir skirtumas sumažėjo jau iki 33:49.

E. Atamans tuomet paprašė minutės pertraukėlės, auklėtiniai po jos sureagavo puikiai ir pelnė penkis taškus be atsako (54:33).

Netrukus turkai pridėjo dar kelis tritaškius ir persvara tapo jau rekordinė jų naudai (61:37). Čia pat trečią savo tritaškį pataikė M. Grigonis.

„Anadolu Efes“ efes žaidė su dideliu pasitikėjimu ir neleido Kauno ekipai net pagalvoti apie bent didesnį spurtą. Kėlinuko pabaigoje Th. Walkupas pataikė iš toli, bet vėl paskutinėmis sekundėmis tuo pačiu atsakė ir šeimininkai.

Antras kėlinys: „Anadolu Efes“ 49:28 „Žalgiris“ (26:12, 23:16)

Pradžioje žalgiriečiai vėl strigo, o varžovai tuo puikiai naudojosi. Stambulo ekipos žaidėjai pelnė dar keturis taškus iš eilės ir pirmavo jau 32:12.

„Žalgiris“ pirmus taškus kėlinyje pelnė tik sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, o tuo metu jie varžovams pralaiminėjo jau 14:36.

Įpusėjus kėliniui vaizdas nepakito. Kauniečiai kelis kartus prametė puikius metimus, kol galiausiai iš toli pataikė Marius Grigonis (21:40).

„Anadolu Efes“ dominavo aikštelėje. Gynybos gniaužtuose supančioti žalgiriečiai strigo puolime. Pabaigoje Paulius Jankūnas dar pataikė iš toli, bet tuo pat paskutinėmis sekundėmis atsakė ir Shane'as Larkinas. Turkai po 20 min. pirmavo net 49:28.

Pirmas kėlinys: „Anadolu Efes“ 26:12 „Žalgiris“

Mačo pradžioje abi komandos apsikeitė taikliais metimais (2:2). Čia pat šeimininkai surengė kelias atakas be atsako, Sertacas Sanli pataikė iš toli ir turkai pirmavo 12:6.

Įpusėjus kėliniui „Anadolu Efes“ nemažino tempo ir jau pirmavo 17:8.

Kauniečių gretose Joffrey Lauvergne'as sėkmingai atakavo iš vidutinio nuotolio, bet V. Micičius baudė dar vienu tritaškiu (12:22).

Kėlinuko pabaigoje „Anadolu Efes“ dar šiek tiek padidino persvarą ir po dešimties minučių vieni iš Eurolygos favoritų jau pirmavo 26:12.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: T. Walkupas, M. Grigonis, R. Jokubaitis, N. Hayesas ir J. Lauvergne'as

„Anadolu Efes“: V. Micičius, R. Beaubois, K. Simonas, A. Moermanas ir S. Sanli.