Gudaičio ir Giedraičio akistatoje – „Zenit“ pergalė

Eurolygoje ir toliau sėkmingai žygiuoja koronaviruso sutrikdytas Sankt Peterburgo „Zenit“ (5/2), išvykoje 77:70 (10:13, 24:15, 22:23, 21:19) nugalėjusi Vitorijos „Baskonia“ (4/5).

Abi komandos rungtynes pradėjo prasčiau puldamos nei besigindamos, todėl rezultatyvumas buvo itin žemas. Pirmoji rankas puolime atsirišo Rusijos ekipa, iki ilgosios pertraukos spėjusi truktelėti 34:28.

Ketvirtąjį kėlinį „Zenit“ pradėjo spurtu 14:2, atitrūkdama sunkiai panaikinama persvara – 70:53. Vieninteliu „Baskonia“ pasiekimu per likusį laiką buvo Roko Giedraičio baudų metimais panaikintas dviženklis deficitas (65:73).

Ir toliau gerą formą demonstruojantis Artūras Gudaitis solidžiai prisidėjo prie pergalės – 22 minutės, 13 taškų (4/6 dvitaškių, 5/5 baudų metimų), 7 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, perimtas kamuolys, 3 pražangos ir 22 naudingumo balai.

Kiti buvę žalgiriečiai Rusijos klube pasirodė skirtingai. Produktyviai perdavimus skirstęs Kevinas Pangosas liko per tašką nuo dvigubo dublio, o K.C.Riversas neišsiskyrė ir rungtynes baigė su -2 naudingumo balais.

R.Giedraitis tapo beveik vieninteliu „Baskonia“ ginklu puolime. Lietuvis per 31 minutę surinko 15 taškų (2/2 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojo 4 ir perėmė bei prarado po kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, 3 sykius prasižengė bei surinko 16 naudingumo balų.

Tadas Sedekerskis per 8 minutes taškų nepelnė, tačiau atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 4 naudingumo balus.

Mačas pirmadienį vyko dėl to, kad buvo atkeltas iš trečiojo turo, kai „Zenit“ negalėjo rungtyniauti dėl koronaviruso atvejų komandoje. Sankt Peterburgo klubas neturi laiko ilsėtis – dabar jis vyks į Lietuvą, kur ketvirtadienį susigrums su Kauno „Žalgiriu“.

„Baskonia“: Rokas Giedraitis 15 (3/7 tritaškių, 5 atk. kam.), Luca Vildoza 11 (6 rez. perd.), Zoranas Dragičius 9, Youssoupha Fallas, Alecas Petersas (6 atk. kam.) ir Achille Polonara (5 atk. kam.) po 8.

„Zenit“: Mateušas Ponitka 18 (8 atk. kam.), Alexas Poythressas 14 (7/10 dvitaškių), Artūras Gudaitis 13 (7 atk. kam.), Kevinas Pangosas 9 (10 rez. perd.), Andrejus Zubkovas ir Bily Baronas po 8.