Kauno „Žalgirio“ krepšininkai reabilitavosi po skaudaus „Nevėžio“ antausio praėjusią savaitę. LKLčempionate žalgiriečiai išsivežė pergalę iš Klaipėdos – pranoko vietos „Neptūną“ 82:73 (26:17, 17:22, 18:18, 21:16).

Klaipėdos klubui tai buvo jau 7-asis pralaimėjimas per 12 LKL pirmenybių rungtynių. Tuo tarpu „Žalgiris“ pasiekė 11-ąją pergalių iš 12-os galimų.

Intriga. „Žalgiris“ užtikrintai pradėjo rungtynes. Startavęs 16:8, pirmąjį kėlinį Lietuvos čempionas baigė labai rezultatyviai 26:17.

Šou. Pirmojo kėlinio pabaigoje taškų sąskaitą atsidaręs Paulius Jankūnas tapo sunkiai sustabdomas. Antrojo kėlinio pradžioje jis pelnė jau 12-ąjį tašką, o „Žalgiris“ atitrūko 32:19. Tačiau daugiausia legionierių Danielio Ewingo ir Jerai Granto pastangomis „Neptūnas“ atkūrė intrigą ir iki pertraukos sumažino skirtumą 39:43. P.Jankūnas vien per du kėlinius pelnė 15 taškų.

Gniaužtai. Trečio kėlinio viduryje Donatas Zavackas tritaškiu persvėrė rezultatą 52:51 ir arenoje sukėlė emocijų bangą. Tiesa, iki ketvirtojo kėlinio pradžios žalgiriečiai sugebėjo ištrūkti į priekį 61:57.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje „Žalgirio“ gynyba klaipėdiečius užgniaužė taip, kad šie nesugebėjo pelnyti nė taško beveik 5 minutes. Per tą laiką Gintaro Krapiko auklėtiniai atitrūko dviženkliu skirtumu 72:61. „Neptūnas“ likus žaisti pusantros minutės priartėjo 68:74, bet žalgiriečiai užtikrintai išsaugojo pergalę.

Piršlybos. Per ilgąją rungtynių pertrauką „LeaderDance“ šokėjai Katerinai Šochorovai pasipiršo jos mylimasis. Siurprizo sulaukusi mergina pasakė „taip“.

Rekordas. „Žaislų lietus“ užpylė „Švyturio“ areną. „Neptūno“ gerbėjai pagerino jiems patiems priklausiusį rekordą – ant parketo skriejo 2821 žaislas. Ankstesnis rekordas – 1271. Surinkti žaislai bus padovanoti vaikams iš socialiai remtinų ir tvarkingų daugiavaikių šeimų, vaikų namų, dienos centrų.

Statistika. „Žalgiris“: Paulius Jankūnas 24, Mantas Kalnietis 16 (6 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 12, Ianas Vougioukas 9, Brockas Motumas 6.

Neptūnas“: Danielis Ewingas 21, Jerai Grantas 16, Travisas Baderis ir Donatas Zavackas po 9, Arnas Butkevičius 7.