45
„Velomaratono“ iššūkis – įsukti Vilnių (nuotr. Sauliaus Žiūros)

Daugiau kaip 10,4 tūkstančių dviratininkų šiandien priėmė septintojo „Velomaratono“ iššūkį – įsukti Vilnių. Daugiatūkstantinėje dviratininkų minioje Vilniaus miesto gatvėmis mynė profesionalai, vaikai ir mėgėjai. Vilniaus mero taurė šiemet atiteko gausiausiai – 665 tauragiškių – komandai. „Velomaratono“ organizatorius Benediktas Vanagas Vilniaus merui Remigijui Šimašiui prieš „Velomaratoną“ įteikė „Dviračių tako kultūros manifestą“, deklaruojantį dviratininkų saugumą, kuris neatsiejamas nuo kultūringo ir mandagaus važiavimo. Šis manifestas pasieks šešiasdešimtį Lietuvos miestų merų.

45

„Velomaratonas” – neabejotinai didžiausias ir svarbiausias metų renginys dviratininkams sostinėje. Labai smagu matyti vienoje vietoje tiek vaikų, šeimų, kolektyvų, pasiryžusių įveikti maratono trasas. Tai tik dar kartą parodo, koks svarbus yra susisiekimas dviračiais. Šiemet bus tvarkomi esami dviračių takai, o jų plėtra, kuri leistų centrą patogiai pasiekti atokesniuose rajonuose gyvenantiems vilniečiams, numatoma per artimiausius trejus metus“, – kalbėjo Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius, perdavęs mero taurę didžiausiai komandai.

Šių metų „Velomaratone“ naujovė - pirmieji trasą išbandė neregiai, dviračiais apvažiavę 10 kilometrų ratą – tokiu pačiu ratu vėliau važiavo ir tūkstančiai profesionalų bei mėgėjų.

Vėliau maratone jėgas mėgino profesionalai, kuriems startą davė Vilniaus miesto mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius. Profesionalų važiavime dalyvavo 403 sportininkai. Greičiausiai šimtą kilometrų Vilniaus gatvėmis įveikė „Staki-Baltik vairas“ atstovas Paulius Šiškevičius. Šimtąja sekundės dalimi vėliau finišo liniją kirto antrą vietą užėmė nugalėtojo komandos draugas Venantas Lašinis. Trečią vietą iškovojo Airidas Videika.

50 kilometrų moterų važiavime greičiausia buvo Inga Aukselytė, antrą vietą iškovojo Svajūnė Keburytė, trečia distanciją įveikė Ernesta Tubytė. 50 kilometrų vyrų važiavime pirmą vietą užėmė Tautvydas Graužinis, antras finišą kirto Vidas Miglinskas, trečias – Justinas Noreika.

Dviračių maratono dalyviai startavo Nepriklausomybės aikštėje, o finišą kirto prie Seimo rūmų. Visų amžiaus grupių laureatai buvo apdovanoti unikaliais, specialiai „Velomaratonui“ pagamintais apdovanojimais.

Tradicinėje dviračių šventėje šiemet ir vėl dalyvavo savivaldybės darbuotojų komanda „Mes už Vilnių!“, kuri nesunkiai įveikė 10 km, o patys atkakliausieji – ir 30 km trasą.

Po varžybų vilniečiai savo dviračius galėjo vežtis specialiai dviratininkams ir jų dviračiams pritaikytuose velobusuose.