Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
26
Lietuvos ir Kosta Rikos mačo momentai. (nuotr. Eriko Ovčarenko)

Lietuvos salės futbolo rinktinė pasaulio čempionate pralaimėjo žūtbūtinį mūšį. Jevgenijaus Ryvkino auklėtiniai šeštadienio vakarą Kaune 2:6 nusileido Kosta Rikai.

26

Lietuvos salės futbolo rinktinė pasaulio čempionate pralaimėjo žūtbūtinį mūšį. Jevgenijaus Ryvkino auklėtiniai šeštadienio vakarą Kaune 2:6 nusileido Kosta Rikai.

REKLAMA

Lietuva puikiai pradėjo rungtynes ir savo turėtą nedidelę persvarą vainikavo įvarčiu. Vis dėto kėliniui artėjant prie pabaigos tribūnose entuziazmą pakeitė susirūpinimas.

Kosta Rika išnaudojo savo susikurtus du gerus šansus. Pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos Kosta Rika dūrė du kartus.

Iš pradžių pelnė įvartį greitos kontratakos metu, o paskutinę kėlinio minutę puikiai išpildė ir baudos smūgį. Vėliau, po pertraukos, varžovams pavyko pasižymėti dar tris sykius. Lietuviai stengėsi, vis dėlto pasivyti varžovų jau nebesugebėjo.

REKLAMA

Lietuva A grupėje liko ketvirta ir pralaimėjo visas trejas rungtynes bei baigė pasirodymą planetos pirmenybėse.

Nepaisant visko, rinktinės treneris J. Ryvkinas tikino didžiuojantis žaidėjais. Strategas kartu atviravo, kad, nepaisant visko, po pralaimėjimo kaltę prisiima treneris.

„Kas liečia žaidimą, sakiau, kad pralaimi treneris, tad tai yra mano atsakomybė. Jei kalbant kas mums nepasisekė, mums nesisekė susitvarkyti su psichologija. Žaidėjai tikrai nežaidė taip, kaip jie gali iš tikrųjų. Atrodė anksti įmušėme, dar raudona kortelė varžovui, tada patyrė traumą Albertas Voskunovičius, kurio mums trūko.  Jis vienas mūsų kertinių žaidėjų, o po keitimo išėję futbolininkai ne iki galo atliko tam tikras užduotis. Pralaimėjimą lėmė indvidualios, taktinės klaidos“, – sakė ekipos treneris.

„Rezultatas gal kiek didokas, bet mums reikėjo rizikuoti, mesti kozirius, keisti taktikas, kitokį puolimą. Deja, nepasiteisino. Negaliu pasakyti nei vieno blogo žaidėjo nei vienam žaidėjui. Tikrai mačiau, kaip futbolininkai paaugo šio čempionato metu. Komanda tikrai gera, yra ir jaunų, ir patyrusių. Jie turi augti ir tobulėti. Manau, ši komanda turi ateitį“, – pridūrė strategas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokioje atmosferoje žaisti yra vienas malonumas. Bet atsakomybė, psichologinis spaudimas gal buvo kiek per didelis, nesusitvarkėme, bet tai ateina su patirtimi. Gera matyti tiek sirgalių tribūnuose. Tikiuosi, kad tų sirgalių tik daugės ir futsal čempionatas privers lietuvius mėgti tokį dinamišką ir įdomų sportą“, – mintimis dalijosi J. Ryvkinas.

Anot jo, kontraktas su federacija baigiasi mėnesio pabaigoje. Tačiau apie ateitį treneris dar nekalbėjo, tik patikino, kad artimiausiu metu bus diskusijos.

„Nežinau, kokia mano ateitis, bet iš mano pusės pretenzijų vaikinams nėra. Kas toliau? Pailsėsime ir pagalvosime. Noriu tik paprašyti palaikyti mūsų vyrukus, kai kurie padarė didelę pažangą, atėjo iš lauko futbolo, prisitaikė, viską atliko gerai stengėsi“, – tikino strategas.

Prieš šio vakaro mačą su Kosta Rika paaiškėjo, kad iš komandos traukiasi vienas iš pagrindinių žaidėjų Arturas Juchno.

Kaip pranešė 15 min portalo šaltiniai, tarp trenerio ir futbolininko perbėgo juoda katė, tačiau apie šią situaciją paklaustas strategas pateikė kitą versiją.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesinorėtų kalbėti apie komandos vidaus dalykus. Nebuvo jokio konflikto, mano manymu. Jis paliko komandą, nesusitvarkė su psichologija. Taip nutinka. Aš jam neturiu pretenzijų.

Ačiū, kad stengėsi, kovojo, bet taip nutinka. Turėkite omeny, kad tai nėra profesionalus futbolininkas, tas spaudimas yra didelis, žaidžiant tokiame čempionate. Ne visi su juo susitvarko. Tai nėra asmeniškai nukreipta prieš Arturą, bet vienas žaidėjas niekada nebus aukščiau už komandą. Mes visi treneriai irgi stengiamės, dirbome“, – situaciją komentavo J. Ryvkinas.

Paprašytas patikslinti, ar A. Juchno pats atsisakė galimybės sužaisti dar bent vienerias rungtynes pasaulio čempionate, treneris atsakė: „Taip ir buvo. Buvo normalus treniravimo procesas, kartais kai kas tą pareina, kartais – ne“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų