Trečiadienį Grenchene (Šveicarija) prasidėjo 14-asis Europos dviračių treko čempionatas. Jau pirmąją dieną krito Lietuvos rekordas.

Europos treko čempionato 4 km komandų persekiojimo lenktynėse Lietuvos dviratininkai – Rokas Adomaitis, Justas Beniušis, Žygimantas Matuzevičius ir Aivaras Mikutis – distanciją įveikė per 4 min. 5.842 sek. Ankstesnis Lietuvos rekordas – 4 min. 6.466 sek. – nuo 2003 m. liepos 23 d. priklausė Linui Balčiūnui, Aivarui Baranauskui, Tomui Vaitkui ir Raimondui Vilčinskui.

Tiesa, rekordinio greičio lietuviams neužteko vietai kitame etape. Mūsiškiai užėmė 10-ą vietą tarp tiek pat komandų, o iki kito etapo trūko šiek tiek mažiau nei 7 sek. Kvalifikaciją laimėjo Italijos komanda (3:49.582).

Vyrų komandų sprinto kvalifikacijoje Lietuvos komanda – Laurynas Vinskas, J.Beniušis, Vasilijus Lendel – užėmė 10-ą vietą. Į pirmąjį etapą pateko 8 geriausios trijulės. Lietuvos dviratininkų laikas – 45.605 sek. (vid. greitis – 59.204 km/h). Mūsų šalies atstovai pranoko Graikijos (45.687 sek.) ir Ukrainos (45.935 sek.) dviratininkus.

Lietuvos komandą nuo 8-ą vietą užėmusių Čekijos dviratininkų skyrė 0.455 sek. Lietuviai 9-ą vietą užėmusiems vengrams pralaimėjo 0.052 sek.

Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė Nyderlandų komanda – 42.826 sek. (vid. greitis – 63.046 km/h).

Lietuvos vyrų komandų sprinto rekordas – 44.621 sek.