Mindaugo Kuzminsko pagalbos sulaukusi ir galingą antrą kėlinį sužaidusi Lietuvos krepšinio rinktinė (2/0) įsirašė antrą pergalę atrankoje į 2023 m. pasaulio čempionatą.

F grupės rungtynėse Opavos mieste Kazio Maksvyčio auklėtiniai 74:66 (19:23, 26:9, 9:18, 20:16) įveikė Čekijos rinktinę (0/2).

Šeimininkai daug sėkmingiau pradėjo rungtynes – po Martino Peterkos tritaškio pirmavo 10:2, sužaidus mažiau nei tris minutes.

Vis tik lietuviai greitai atsilikimą sumažino, o antro kėlinio pradžioje M. Kuzminskas smeigė tritaškį, netrukus atliko perdavimą Martynui Echodui ir šiam pelnius lengvus taškus lietuviai pirmą kartą išsiveržė į priekį 24:23.

Netrukus mūsiškiai surengė spurtą 8:0, o kėlinį laimėjo net 26:9 ir įpusėjus mačui susikrovė 13 taškų pranašumą.

Po pertraukos šeimininkai pasiduoti neketino – per kėlinį lietuviams leido sukprapštyti vos 9 taškus, patys jį pabaigė atkarpa 8:0 ir priartėjo iki 50:54.

Karšta kova užvirė ketvirtame kėlinyje – po Tomaso Kyzlinko tritaškio čekai net išsiveržė į priekį. Nuo šio momento užvirė kova taškas į tašką.

Likus dviems minutėms Eigirdas Žukauskas smeigė dar vieną tolimą metimą ir sukūrė penkių taškų pranašumą, bet po minutės pertraukėlės čekai atsakė tuo pačiu ir vėl priartėjo 65:67.

Arnas Butkevičius baudų metimais sugrąžino keturių taškų pranašumą ir paliko kiek daugiau nei 40 sekundžių – čekai per kitas dvi atakas suklydo du kartus, o A. Butkevičius dvitaškiu „uždarė“ rungtynes.

Maža to, mačą įspūdingu metimu pabaigė M. Kuzminskas, pataikęs iš savo aikštės pusės.

Lietuva šiose rungtynėse realizavo tik 6 tritaškius iš 23.

Pirmose atrankos rungtynėse lietuviai 89:69 įveikė Bulgariją, o Čekija 90:97 nusileido bosniams.

Visos komandos tarpusavyje sužais po dvi rungtynes, o trys geriausios keliaus į kitą etapą, kur bus suformuotos naujos grupės.

Kvalifikacijoje į pasaulio čempionatą varžosi 32 rinktinės iš Europos – 12 jų gaus teisę varžytis pirmenybėse.

Kitas atrankos langas vyks vasario 24-27 d.

Lietuva: M. Kuzminskas 13, M. Echodas 12, E. Žukauskas 11, M. Girdžiūnas ir T. Dimša po 8, L. Birutis 6, O. Olisevičius ir A. Butkevičius po 4, V. Čižauskas ir G. Masiulis po 3, D. Gailius 2, M. Normantas 0.

Čekija: T. Kyzlinksas 21, J. Bohačikas 13, M. Peterka 9.