Šeštadienio vakarą Lietuvos dvidešimtmečiai susikovė su varžovais iš Juodkalnijos Europos čempionato pusfinalyje. Rezultatu 67:63 lietuvaičiai susidorojo su priešininkais ir drąsiai žengia į čempionato finalą.

Pirmoji rungtynių pusė buvo itin atkakli – po pirmojo kėlinio lietuviai atsiliko 15:17, o antrajame rezultatas išliko apylygis iki paskutiniųjų minučių, per kurias Juodkalnijos krepšininkai susikrovė 7 taškų persvarą – į pertrauką Lietuvos atstovai išėjo nusileisdami 28:35.

Po pertraukos sėkmingiau startavo šeimininkai, išauginę persvarą iki dviženklės. Tačiau tuomet lietuviai ėmė vytis priešininkus, juos pralenkė ir prieš lemiamas dešimt minučių jau pirmavo 52:49. Paskutinysis ketvirtis klostėsi pagal dramatišką scenarijų – Jokūbo Rubino dvitaškis likus 40 sekundžių leido lietuviams turėti 2 taškų persvarą – 65:63. Galiausiai Manto Rubštavičiaus baudų metimai įtvirtino mūsiškių pergalę – 67:63.

Finale lietuvių lauks Ispanijos komanda, kuriai buvo nusileista pirmenybių starte. Pusfinalyje ispanai 84:75 nurungė Izraelį.

Lemiamas turnyro rungtynes stebėkite sekmadienį nuo 21.30 val.

Nepaisant to, kokios spalvos apdovanojimus parsiveš lietuviai, tai bus pirmasis medalis vaikinų jaunimo čempionatuose nuo pat 2017-ųjų, kuomet bronza U18 čempionate pasidabino 1999 metų kartos rinktinė.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 18, Jokūbas Rubinas 11, Dominykas Stenionis 8, Dovydas Butka, Augustas Marčiulionis ir Ugnius Jaruševičius po 6.

Juodkalnija: Andrija Grbovičius 16, Fedoras Žugičius 14, Filipas Andjušičius 10, Zoranas Vučeljičius 8, Djordije Ivanovičius 6.