Didėjant spaudimui Tokijo žaidynių organizatoriai prabilo apie „įvairius scenarijus“

Didžiosios Britanijos ir JAV sporto valdininkai mano, kad vasarą suplanuotos Tokijos olimpinės žaidynės turi būti nukeltos. Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas pirmą kartą viešai pripažino, kad yra svarstomi visi scenarijai.

Britų lengvosios atletikos federacijos vadovas Nicas Cowardas kalbėdamas su BBC pripažino, kad žaidynės dėl koronaviruso pandemijos turi būti atidėtos.

Šį sprendimą skatina pagrindinių atrankos varžybų atšaukimas ir vis didėjanti atletų kritika organizatoriams, kurie kol kas užsispyrusiai tvirtina, kad žaidynės turi įvykti numatytu laiku – startuoti liepos 24 d.

„Šios datos palikimas sukuria milžinišką spaudimą sporto sistemoje. Tai turi būti sprendžiama“, – pareiškė N. Cowardas.

JAV plaukimo federacija jau kreipėsi į šalies tautinį olimpinį komitetą, kad ši pareikalautų žaidynių atidėjimo dvylikos mėnesių laikotarpiui.

„Noras surengti žaidynes laiku šios pandemijos akivaizdoje nėra tinkamas atsakymas“, – laiške rašo plaukimo federacijos prezidentas Timas Hinchey.

T. Hinchey telefonu susisiekė su JAV tautinio olimpinio komiteto vadove ir prašė jos kreiptis į IOC, kad išreikštų savo balsą ir užstotų sportininkus.

Keturiskart olimpinis čempionas Michaelas Johnsonas dirbantis BBC apžvalgininku sako, kad atletai rizikuotų savo gyvybe, jeigu toliau tęstų pasiruošimą žaidynėms, todėl TOK turi aiškiai priimti sprendimus.

„Jie turėtų pasakyti, kada bus priimtas sprendimas dėl žaidynių. Atletai turi toliau treniruotis, bet daugelis net neturi kur tai daryti. Jie gali rizikuoti gyvybėmis toliau sportuodami. Nedelsiant atšaukti žaidynes nėra atsakymas, bet TOK turi geriau komunikuoti naujausias žinias dalyviams“, – įsitikinęs jis.

Penktadienį Th. Bachas „New York Times“ dienraščiui atskleidė, kad TOK pirmą kartą pradeda svarstyti kitus scenarijus dėl Tokijo žaidynių ateities.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų