Debiutą olimpinėse žaidynėse įvertinusi Viktorija Andrulytė: „Gaila dėl padarytų apmaudžių klaidų“

Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse penktadienį savo pasirodymą moterų „Laser Radial“ buriavimo klasėje baigė lietuvė Viktorija Andrulytė.

25

Devintasis plaukimas lietuvei buvo nesėkmingas. Po starto ji plaukė 17-a, bet vėliau prarado labai daug pozicijų ir finišavo tik 33-ia, pralaimėjusi 3 min. 17 sek. Rio de Žaneiro olimpinei čempionei olandei Marit Bouwmeester. Šansus patekti į dešimtuką praradusi V.Andrulytė sužibėjo savo paskutiniame – dešimtame – plaukime.

Lietuvė po starto įsitaisė lyderių penketuke ir šį kartą, skirtingai nei anksčiau, ne tik tvirtai laikė savo poziciją, bet dar ir lenkė varžoves.

Įpusėjus distancijai lietuvė jau buvo 4-a, o finišą pasiekė net 3-ioje pozicijoje. V.Andrulytė vos 13 sek. atsiliko nuo plaukimo nugalėtojos australės Maros Stransky, o nuo 2-ą vietą užėmusios kanadietės Sarah Douglas ją skyrė tik 4 sek.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Buriuotojos V. Andrulyės plaukimas.

Per 10 plaukimų, išbraukus prasčiausią rezultatą, V.Andrulytė surinko 194 baudos balus ir Tokijo olimpiadoje užėmė 25-ą vietą tarp 44 sportininkių.

„Labai pavargau, nes varžėmės šešias dienas tik su viena išeigine. Gerai, kad šiandien padarė abu plaukimus, nes rytoj dar būtume irgi plaukę. Labai džiaugiuosi, kad galingai finišavau, nes pirmasis plaukimas nesiklostė, buvau pasimetusi.

Bet susiėmiau į rankas ir paskutinį plaukimą atplaukei trečia. Paskutinis plaukimas išties buvo „superinis“, jame reikėjo labai daug kantrybės, buvo ganėtinai silpnas vėjas, kuris ėjo ruožais. Reikėjo sugebėti išlikti šaltų nervų, kad sugaudytum visus tuos pasisukimus“, – po finišo sakė buriuotoja.

„Sunki pradžia, dariau kaidas, kur neturėjau jų daryti. Bet debiutas toks, koks yra. Atidaviau visą save, bet kelios klaidos kartais labai nukerta pre viską. Šiai dienai kai kurios buvo stipresnės, yra iš ko pasimokyti“, – apibendrnus savo pasirodymą tikino V. Andrulytė.

„Po pirmojo plaukimo atsisėdau ir pasikalbėjau su savimi, kad reikia pajausti greitį, vėjo sustiprėjimus ir įsijausti į patį plaukimą. Kai antrame plaukime artėjau link finišo, atsisukau atgal ir pamačiau olimpinę čempionę iš Nyderlandų ir supratau, kad viskas yra gerai. Ties paskutiniais metrais pradėjau nervuotis, bet finišo tiesiojoje pamačiau, kad esame trise ir dar tikėjausi, kad galbūt pavyks užkopti iki pirmosios vietos. Tikrai labai „super“ rezultatas. Sakau, gaila tik gal padarytų kai kurių klaidų. Buvo momentų, kai privalėjau jų nedaryti“, – pasakojo sportininkė.

V.Andrulytė tap pat atskleidė, kad planuoja dalyvauti 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. J

„Čia buvo geri pamatai sekančioms žaidynėms Paryžiuje. Planų dalyvauti ten turiu. Šis sezonas man dar nesibaigia, nes rugpjūčio pabaigoje dar laukia Estijos čempionatas, tada rugsėjo pradžioje vyks Lietuvos čempionatas. Spalį dalyvausiu Europos čempionate, o lapkritį įvyks iš JAV į Omaną yra perkeltas pasaulio čempionatas. Man dar niekas nesibaigia. Šie turnyrai visada vykdavo prieš olimpines žaidynes, tačiau dėl koronaviruso jie buvo nukelti į vėlesnį laiką. Sezonas nesibaigė, dar tikrai reikės padirbėti“, – sakė V.Andrulytė.

„Visos varžybos svarbios. Čia, aišku, buvo ačios stipriausios varžovos ir už klaidas niekas neatleidžia. Čią salygos geros. Buvo, kad šiek tiek chaoso įsivėlė pradžioje, loterija plaukiant. Nelaimėjau jos, bet viskas įmanoma. Laukiu kitų varžybų, noriu buriuoti, prieš tai šiek tiek pailsėti“, – teigė sportininkė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų