Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (1/2) patyrė itin skaudų pralaimėjimą atrankoje į 2021 m. Europos krepšinio čempionatą. Manto Šerniaus auklėtinės 71:82 (14:14, 13:25, 22:27, 22:16) nusileido Serbijai (3/0) ir komplikavo savo galimybes žengti į pirmenybes.

Lietuvės atrankos favoritei Serbijai priešinosi tik pirmo kėlinio metu, kuris baigėsi lygiu rezultatu 14:14.

Vis tik vėliau 7 minučių atkarpa buvo pralaimėta net 4:23 ir varžovės atitrūko.

Intrigą lietuvės trumpam pavyko atkurti trečiame kėlinyje – po spurto 10:0 pavyko priartėti iki 44:51, bet viskas sugriuvo vos per dvi minutes, kurias jau serbės laimėjo 13:0 ir susikrovė dvidešimties taškų skirtumą.

Manto Šerniaus auklėtiniams dar pavyko jį aptirpdyti iki dešimties, bet arčiau serbės mūsiškių jau neprisileido.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Lietuvės suklydo net 22 kartus. Tiesa ir varžovės kamuolį prarado 20 kartų.

Primename, kad pagal tvarkaraštį šios rungtynės turėjo vykti Lietuvoje, bet FIBA ėmėsi pokyčių dėl COVID-19 pandemijos.

Buvo nuspręsta surengti „burbulą“ Stambule – čia Lietuvos krepšininkės turėjo sužaisti dvejas rungtynes, bet dėl sudėtingos situacijos tėvynėje į Turkiją neatvyko Albanijos rinktinė.

Serbės po trijų turų kol kas žengia be pralaimėjimų, lietuvių sąskaitoje – viena pergalė.

Į Europos čempionatą pateks grupės nugalėtojos ir penkios geriausios antras vietas užėmusios rinktinės.

Norint pakovoti dėl aukščiausių grupės vietų lietuvėms buvo beveik būtina įveikti Serbiją. Pralaimėjimas paliko nenubraukė visų galimybių žengti į pirmenybes, bet tą padaryti bus itin sudėtinga – reikės revanšuotis tiek serbėms, tiek turkėms.

Lietuva: G. Meškonytė ir L. Juškaitė po 15, G. Petronytė ir E. Šikšniūtė po 9, K. Nacickaitė 7, J. Jocytė ir L. Miškinienė po 6, G. Šulskė 4.

Serbija: A. Crvendakič 19, S. Vašič 15, Y. Anderson 13.