Vokietijos krepšinio rinktinė to laukė 17 metų. Sekmadienio vakarą Europos čempionato šeimininkai vokiečiai kovoje dėl bronzos medalių 82:69 (19:14, 17:9, 18:26, 28:20) įveikė Lenkijos rinktinę.

Paskutinį sykį vokiečiai Europos čempionato apdovanojimus buvo iškovoję 2005-aisiais metais, kai kovėsi finale, bet nusileido tuometinei Serbijai ir Juodkalnijai ir tenkinosi sidabro medaliais.

Vokiečiai ir lenkai apylygiai pradėjo šio vakaro rungtynes. Vienu metu vokiečiams kiek pavyko atitrūkti, bet lenkai čia pat vėl kvėpavo varžovams į nugarą.

Vis dėlto puiki vokiečių atkarpa antroje antrojo kėlinio pusėje 13:0 leido jiems susikrauti solidesnę pesvarą bei į ilgąją pertrauką išeiti pirmaujant 36:20.

Po pertraukos į aikštę lenkai išėjo nesirengdami kelti baltos vėliavos. Pagaliau atsirišo krepšys iš tolimos distancijos, tiesa, savo atsakymų turėjo ir vokiečiai, kuriems taip pat pavykdavo sėkmingai užpulti.

Vis dėlto lenkai per trečiąjį surinko 26 taškus, kai vokiečiai 18 ir tai leido Lenkijos rinktinei prieš lemiamą mačo kėlinį nuo varžovų atsilikti tik 49:54.

Užsikūrę lenkai ir toliau kibo į atlapus vokiečiams ir po dar kelių tritaškių sugebėjo rezultatą ir išlyginti 59:59.

Taiklią tolišaudę artileriją demonstravo abi rinktinės. Vis dėlto vokiečiai, kaip vėliau parodė rungtynių eiga, sugebėjo sukurti lemiamą spurtą 11:2.

Susikrovę kiek saugesnį pranašumą (73:64) jie jau likus kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos pergalės ir bronzos medalių iš rankų nebepaleido.

Galiausiai finalinė mačo sirena paskelbė Vokietijos rinktinės pergalę.

Vokiečiai pataikė 41 proc. mestų tolimų tritaškių, o lenkų pataikymas siekė 32 procentus.

Į pergalę mače Vokietijos rinktinę vedė Dennisas Schroderis, surinkęs 26 taškus. Jam gerai talkino Johannesas Voigtmannas, kuris pridėjo 14 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir dar atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Lenkų gretose Michalas Sokolowskis įmetė 18 taškų. Geriausą savo mačą čempionate sužaidė Jakubas Garbačas, pelnęs 12 taškus ir pataikęs visus keturis mestus tritaškius.

Vokietija: Dennisas Schroderis 26 (4/7 tritaškiai, 6 rez. perd., 8 kld.), Johannesas Voigtmannas 14 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Danielis Theisas (6 atk. kam.) ir Andreasas Obstas po 9, Franzas Wagneris 8.

Lenkija: Michalas Sokolowskis 18 (6 atk. kam.), Jakubas Garbačas 12 (4/4 tritaškiai), A.J.Slaughteris 10 (10 rez. perd.), Mateušas Ponitka 9.