Olimpiniame futbolo turnyre atėjo lemiamų kovų metas. Antradienį turnyro pusfinalyje susitiko Brazilijos ir Meksikos futbolo rinktinės, o po 11 m baudinių serijos į finalą žengė Pietų Amerikos atstovai.

Rungtynių teisėjas 28-ąją minutę užfiksavo Joaquino Esquivelio pražangą baudos aikštelėje ir paskyrė vienuolikos metrų baudinį. Visgi pastarasis pasinaudojęs VAR technologijos peržiūros pagalba šį sprendimą atšaukė.

82-ąją minutę puikia proga pasižymėti nepasinaudojo Richarlisonas, kurio galva smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

Per pagrindinį rungtynių laiką abiems ekipoms pasižymėti nepavyko, todėl buvo žaidžiamas pratęsimas.

Tiek per pagrindinį rungtynių laiką, tiek per pratęsimą komandoms pasižymėti nepavyko, todėl nugalėtoją teko aiškintis baudinių serijos metu.

Pirmasis prie 11 m atžymos stojo D. Alvesas, kuris baudinį realizavo.

Antrasis smūgiavo meksikietis Eduardo Aguirre, kurio smūgį atrėmė vartininkas Santosas.

Trečiasis smūgiavo brazilas G. Martinelli, kuris savo proga pasinaudojo.

Ketvirtasis smūgiavo meksikietis Johanas Vasquezas, kuris taip pat neįmušė.

Ir trečiasis brazilų Bruno Guimaraes smūgis buvo tikslus.

Nors trečiuoju bandymu meksikiečiams pavyko pasižymėti, tačiau lemiamą įvartį brazilams pelnė devyniolikmetis Reinieras (1:4).

Paskutinį kartą Brazilija olimpinį auksą yra laimėję Londono olimpinėse žaidynėse 2012 metai.

Rinktinių kelias iki pusfinalio

Meksikos rinktinė olimpinio futbolo turnyro ketvirtfinalyje 6:3 sutriuškino Pietų Korėjos futbolininkus.

Tuo tarpu brazilai turėjo pavargti ir tik minimaliu rezultatu 1:0 įveikė Egipto futbolininkus.

Brazilijos rinktinė laikoma viena šio turnyrų favoričių. Jai atstovauja vienas „Everton“ lyderių Richarlisonas, kuris su penkiais įvarčiais yra rezultatyviausias turnyro žaidėjas.

Brazilijos gynybą cementuoja 38 metų „Barcelona“ klubo legenda Dani Alvesas. Pastebimas ir „Arsenal“ priklausantis Gabrielis Martinelli ar vienas Berlyno „Hertha“ lyderių Matheusas Cunha.

Iki šiol turnyre Meksika yra praleidusi vos 4 įvarčius ir įmušusi daugiausiai iš visų komandų – net 14 įvarčių. Meksikos gretose ryškiausiai žiba po tris įvarčius iki šiol pelnę Sebastianas Cordova ir Henry Martinas. Abu šie futbolininkai rungtyniauja gimtosios Meksikos „Club America“ klube.

Kitame pusfinalyje 14 val. susitiks Japonijos ir Ispanijos olimpinės rinktinės.